یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از بازاریابان محتوا مرتکب می‌شوند تمرکز بیش از اندازه بر روی یک ناحیه‌ی موضوعی وسیع، یا محدود شدن روی یک موضوع خاص است.

به تعادل رسیدن در زمینه‌ی تمرکز موضوعی حتی برای تیم‌هایی با منابع غنی هم چالش به حساب می‌آید. اگر دامنه‌ی محتوایتان را خیلی وسیع در نظر بگیرید، برای جای پا باز کردن دچار مشکل شده، یا ترافیک‌تان را به نفع سایت‌های بزرگتر و قدیمی‌تر از دست می‌دهید.

از طرف دیگر، تمرکز بر فقط یک موضوع هم شاید ایده‌ی خوبی به نظر برسد، ولی با چنین کاری در گسترش دادن مخاطبانتان به مشکل می‌خورید و حتی خودتان را از مطالب جدید و روشنگرانه هم محروم خواهید کرد.

تولید محتوا

چگونه از پس این مشکل بر آییم؟

کارتان را با یک دسته‌بندی موضوعی گسترده و مرتبط با کسب و کار خودتان شروع کنید، سپس کم کم ایده‌های بالقوه‌ی وابسته به زیردسته‌های حوزه‌ی خود را هدف قرار دهید. به یاد داشته باشید که هر چه تمرکز موضوعی شما باریک‌تر باشد، توسعه‌ی مخاطبان با بالغ‌تر شدن استراتژی محتوایتان سخت‌تر می‌شود. همیشه جایی برای پست‌های هیجان‌انگیز در مورد موضوعات مربوطه باقی بگذارید، اما از هدف گذاری بر روی دامنه‌های موضوعی بیش از حد گسترده اجتناب کنید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.