کانال های بازاریابی مستقیم بسیار زیادند. در این چنین مدل بازاریابی، بازاریاب با ابزارهایی که دارد فورا به سراغ اصل ماجرا می رود. هر چند کاربران این روزها چندان تمایلی به بازاریابی مستقیم ندارند اما اطلاع از آن ها می تواند گاهی مفید واقع شود. به هر حال شما باید به عنوان فردی که قصد دارید به فروشتان بیشتر کمک کنید، هم اکنون بازاریابی مستقیم را بشناسید و روش های آن را بدانید. ما در این مقاله به ۵ مورد از بارزترین کانال های بازاریابی از قدیم تا کنون اشاره خواهیم کرد:

پست مستقیم

پست مستقیم مدلی از بازاریابی مستقیم است که به فرآیند ارسال هر چیزی به آدرسی می شود تا از طریق مرسوله ها، محصولی به فرد، افراد یا سازمانی معرفی شود و آنان را در جریان خرید قرار دهد.

حتی گفته شده، ایمیل تبلیغاتی نیز، نوعی بازاریابی مستقیم به شمار می آید که در این رده، طبقه بندی می شود.

کاتالوگ ها

کاتالوگ ها در بردارنده اطلاعات محصول و فروشگاه ها هستند که هر بار مدیر یک کسب و کار آن ها را به فردی می دهد، در واقع از بازاریابی مستقیم استفاده کرده است.

direct marketing

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی که بای مارکتینگ طی چند پست اخیر به آن توجه ویژه ای داشته نیز در زمره بازاریابی مستقیم به شمار می آید. البته بازاریابی مستقیم با تلفن انواع مختلفی دارد. اگر شما هنوز بدون هیچ دلیلی گوشی را بر می دارید و با افراد تماس میگیرید تا محصولات خود را بدان ها معرفی کنید لطفا همین حالا این کار را ترک کنید.

بیشتر بخوانید: ۲۷ ترفند برای برقراری تماس تلفنی موفق ( Cold call ) با مشتری

تبلیغات تلویزیونی

هرگونه تبلیغاتی که از طریق رسانه هایی مثل تلویزیون و رادیو صورت می گیرد و از مردم خواسته می شود طی آن شماره ای را پیامک کنند، در این دسته قرار می گیرد. دقت کنید که منظور تبلیغ نیست.

پیام های بازارگانی عموما شامل تبلیغات هستند اما شمار خاصی از آن ها در خلال تبلیغات به بازاریابی مشغول می شوند..

direct marketing

باجه ها وکیوسک ها

گاهی می توان از مشتری ها خواست تا برای محصولات خاص در باجه ها و کیوسک ها اطلاعات خود را ارسال کنند. این نیز نوعی بازاریابی مستقیم است که در کشورهای خارجی بیشتر رسمیت دارد.

به طور عمومی، هر جا در حال گرفتن اطلاعات مشتریان از خود آن ها باشیم، وارد پروسه بازاریابی مستقیم شده ایم.

برخی معتقدند تمامی پلن های بازاریابی نهایتا به بازاریابی مستقیم ختم می شود که البته ما بر این ایده متفق نیستیم. نظر شما در این باره چیست؟ نظرخود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.