یکی از چیزهایی که در سئو برای گوگل اهمیت زیادی دارد، عمق صفحات است. وقتی که حرف از صفحات می شود، بهتر است که عمق تا حد زیادی، کاهش یابد تا موتورهای جستجو مخصوصا گوگل، در مورد آن ها نظر مثبتی داشته باشد.

در فروشگاه های اینترنتی هیچ چیزی مهم تر از صفحه محصولات نیست اما از آن جا که روش قرار گیری آن ها می تواند بر اساس المان های مختلفی چیده شود، این صفحات در عمق زیادی قرار می گیرند..

تصور کنید که یک فروشگاه کفش، به کمک دسته بندی های مختلف، نظیر زنانه / مردانه بودن، رنگ، برند، کشور سازنده و نظیر آن بخواهد دسته بندی هایی را ایجاد کند. در چنین شرایطی، با توجه به آن چه که گفته شد، محترمانه ترین شکل از قرار گیری صفحات محصول در عمق چهار یا پنج است در صورتی که گوگل و خزنده های آن، تمایل چندانی برای پیمایش بیش از ۳ عمق از خود نشان نمی دهد.

سئو

چگونه عمق را تعیین کنیم؟

عمق را به دو صورت می توانید تعیین کنید

روش اول: تعداد کلیک ها از صفحه اصلی به سمت صفحه محصول

روش دوم: بررسی url و آن چه که شما با المان / جدا می کنید

تعداد عمق مورد نظر گوگل چقدر است؟

متخصصانی که در این باره تبحر دارند، می گویند بهترین کار این است که صفحه محصولات شما با ۲ و یا در نهایت با ۳ کلیک، قابل دسترسی باشد.

چگونه عمق را کم کنیم؟

شما می توانید برای اینکه میزان عمق را کم کنید، به سادگی، یک یا دو مسیر را برای دسته بندی های خیلی مرسوم و پر بازدید، نظیر برند و یا موارد این قرار دهید.

اما بهترین کار این است که تمام جزییات را به صورت فیلتر گذاری در بخشی از سایت، قابل تنظیم کنید، که این هم به تجربه کاربری کمک می کند و هم خزنده های گوگل، از پیمایش سایت و کراول کردن جزییات خسته نمی شوند.

رعایت اعصاب کاربران! با کاهش عمق

در لابلای متن بالا صحبت از تجربه کاربری شد. وقتی که کاربری به دنبال محصولی می گردد، درست مثل خزنده های گوگل، حوصله این را ندارد که بخواهد در پستوی سایت گم شود و به دنبال محصول بگردد. محصول باید دم دست او باشد و با نهایتا ۳ کلیک به آن برسد.

تجربه گویای این است که کاربران این روزها اگر بخواهند بیش از این خود را معطل صفحه گردی کنند و نتوانند صفحه محصول را پیدا کنند، سایت را می بندند و به سمت رقبا می روند. پس در این باره دقت لازم را داشته باشید.

توصیه اکید من این است که در این باره دسته بندی ها را با دقت مد نظر قرار دهید و فیلتر گذاری را که از جمله علاقمندی های کاربران است، روی سایت اعمال کنید و در نهایت منتظر پاداش گوگل باشید..

آیا در این باره تا کنون تجربه ای داشته اید؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.