اگر شما یک بازاریاب و ویزیتور باشید، یا اینکه قصد دارید یک ویزیتور برای تبلیغ و جذب مشتری برای محصول خود استخدام کنید قطعا باید با مشکلاتی که ویزیتورها با آن روبرو هستند، آشنا باشید. یک ویزیتور فعال ممکن است همزمان با هم و به طور موازی، دچار نقاط ضعف و نقاط قوتی باشد که گاهی نقاط ضعف تمام نقاط مثبت را پوشش دهد و به ضرر شما تمام شود.

در مقاله قبل به این موضوع اشاره کردیم که ویزیتورها باید حالت تدافعی و طلبکارانه خود را به طور کلی کنار بگذارند. اما در این مطلب قصد داریم به این موضوع برسیم که، حواسپرتی هایی که برای ویزیتورها وجود دارد می تواند روی رفتار ویزیتور، تمرکز و حتی میزان توجه آن ها به مشتری و خواسته های آنان تاثیر بگذارد آن هم از نوع تاثیر؟ منفی!

مهار خواسپرتی ویزیتور مارکتینگ

اگر هنگام انجام امور ویزیتوری حواستان پرت شود، خود به خود، حواس مشتری نیز پرت می شود و چه بسا در چنین شرایطی مشتری احساس می کند که به محصول مورد نظر نیازی ندارد و سریع تر پاسخ منفی خود را به گوش شما خواهد کوبید.

پس با مطالعه این مقاله سعی کنید در این باره بیشتر جدی باشید.

گاهی ویزیتورها، علاوه بر فشاری که بخاطر استرس جذب مشتری برای افزایش درامد دارند، به فکرهایی مثل مشکلات شخصی، اینکه امشب باید کدام فیلم را ببینم و یا اینکه آیا به ناهار می رسم یا نه نیز مشغول باشند. البته این ها کمترین چیزهایی است که ممکن است ذهن یک ویزیتور را به خود درگیر کند اما یک فکر حتی یک فکر هم می تواند شما را به تله بیندازد و حواستان را از جایی که باید پرت کند.

این مدل افکار، روی رفتار و مدل توضیحات و جدیت شما تاثیر منفی می گذارد و موجب می شود که رابطه اعتماد بخش و کارامدی که قرار بود بین شما و مشتری ایجاد شود، به کلی مخدوش شود و نتیجه دلخواه به بار نیاید.  برای اینکه مشتری اعتماد کند می توانید این مقاله را بخوانید و راهکارهایش را دنبال کنید.

اما برای اینکه از این معضل رها شوید به دستورالعمل های زیر فکر کنید:

شب قبل از خواب، لیستی از آنچه روز بعد باید انجام دهید آماده کنید. تا زمانی که خوابتان ببرد، سعی کنید روی این لیست فکر کنید و تا می توانید حواشی های پیرامون تمام این موضوعات را از بین ببرید.

روز بعد اگر هنوز مساله ای حل نشده دارید در فاصله رسیدن به مشتری و دفتر مشتری، به موضوع فکر کنید و سعی کنید با استفاده از قاعده فشار، این مشکلات و افکار را کاملا منهدم کنید.

سعی کنید اگر مساله ای برایتان به طور جدی رخ داد، آن را یادداشت کنید و تا جایی که می توانید هنگام ملاقات به موضوع فکر نکنید و آن را حل شده بدانید. .

همیشه کیف تان مرتب باشد تا نخواهید بین مراسم ملاقات تا آرنج در کیفتان به دنبال خودکار باشید!

برای مرتب بودن کفش و ظاهرتان همیشه ابزارهایی در کیف داشته باشید که در صورتی که کفش تان خاکی شد، قبل از ورود به سالن آن را پاک و تمیز کنید.

مهار خواسپرتی ویزیتور مارکتینگ

یک سر رسید رسمی داشته باشید و صحبت هایی که با مشتری انجام می شود را در آن یادداشت کنید از این صحبت ها می توان برای دانستن دیدگاه های عمومی سایر مشتریانی که بعدا با آن ها بازدید خواهید داشت نیز می توانید استفاده کنید از طرفی این نوشتن ها موجب می شود به چیزهای دیگر فکر نکنید و حواسپرتی تان به حداقل برسد.

سعی کنید با مشتری طوری صحبت کنید که او به ادامه صحبت علاقه داشته باشد البته لبخند زدن هنگام صحبت با مشتری می تواند اعتماد وی را جلب کند و با ترشح هورمون های آرامش بخش، جلسه شما را به یک مجلس تجاری مفرح تبدیل کند..

سعی کنید برای هر جلسه یک تایم و زمان مشخص را در نظر داشته باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به برنامه های بعدی تان برسید.

اگر تا چند هفته یاد بگیرید که هر کاری را و هر فکری را سر موقع و در زمان خود انجام دهید، این برایتان یک ملکه خواهد شد و مشکل شما را حل خواهد کرد و زین پس خواهید توانست به موقع به کاری که باید بپردازید. اما حالا که تا این قسمت از مقاله را مطالعه کرده اید به شما توصیه می کنم، برای کنجکاو کردن مشتری نیز می توانید ترفند هایی داشته باشید که به طور اصولی تجربه شده و موفقیت آمیز بوده است. مهم ترین کاری که در امر ویزیتوری می توانید انجام دهید این است که فرد را واقعا برای خرید محصول جذب کنید حتی اگر بگوید نیاز دارد که کمی فکر کند و کارت ویزیت شما را مطالبه کند. همچنین اگر در مدیریت جلسه اول مذاکره با مشتری به مشکل بر می خورید، می توانید با مطالعه همین مطلب، این مشکلات را به حداقل برسانید و سعی کنید جلسه ای پر سود رقم بزنید.

در این باره آیا دیدگاه یا تجربه ای دارید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.