بسیاری از سازمان ها از طریق بهره وری حمایت از مشتری ، سلامت کسب و کار را مورد ارزیابی قرار می دهند.
نمایندگان چه تعداد بلیط میبندند؟ نمایندگان چه تعداد بلیط میفرستند؟
چندین نسخه ی نمایشی محصولات دارای نماینده هستند؟
این معیارها به مدیران کمک کردند تا مشخص کنند ایا نماینده شان کار را به خوبی انجام می دهد یا کوتاهی می کند؟
اما اگر به جای تکرارهای مبتنی بر فعالیت ، چیزی کاملا متفاوت داشتیم چه می شد؟
سیستم پخش موفقیت آمیز مشتری قدیمی دیگر به اندازه ی کافی برای حفظ مشتریان و برگشت انها موثر نیست . بلکه برنامه ی کاملا جدیدی درحال شکل گیری است .

و این بدان معنی است که انچه درحال اندازه گیری است نیز درحال تغییر است .دراینجا سه معیار موفقیت درجذب مشتری وجود دارد که در امروزه و چه درسالهای اینده مهم تر از هر زمان دیگر است .

موفقیت مشتری :

این موضوع ممکن است واضح به نظر برسد اما نظر ماراهم بشنوید :
بای مارکتینگ: امر بسیار مهم این است که تصویر کلی از مشتری را درنظر داشته باشید .فراتر از ان تماسها و ایمیل هایی که دریافت کرده اید و پاسخ داده اید.
آیا انها واقعا از محصولات و یا خدمات شما دیدن می کنند؟
چقد مشتری شما از محصول استفاده میکند؟ مشتری شما پس از خرید محصولتان چقدر راضی و موفق است؟ چه نوع تاثیری در کسب و کار انها دارد؟ ایا نقطه ی ضعف او به نقطه ی قوتش تبدیل شده است؟

پشتیبانی از مشتریان دیگر به معنی ان نیست که کسی را وادار به امضا در نقطه چین کنیم.
درعوض نماینده ها باید اطمینان حاصل کنند که مشتریان آنها نه تنها باقی میمانند بلکه محصولات شما باعث پیشرفت و شکوفایی انها شده است .
انها باید پیگیر مشتریان خود باشند . و اگر مشکلی وجود داشت از مشتریان برای حل ان یاری بخواهند تا درآینده مشکلاتشان را استراتژیک حل کنند.
همانطور که Kate Leggett درForresterدرپست وبلاگ خود نوشته است موفقیت مشتری چیزی فراتر از افزایش درآمد موجود و تاثیر بر فروش جدید است .
موفقیت یک مشتری میتواند فرد دیگری را مجاب کند تا محصول یا سرویس شما را امتحان کند و امید به دستیابی به یک نتیجه ی مشابه را داشته باشد .
اما این چرخه ی موثر تنها زمانی نتیجه میدهد که شما به طور فعال موفقیت مشتری را ارتقا داده و پیگیر باشید.
برای سنجش موفقیت مشتری نمره ی سلامت مشتری را فرموله کنید.
حسابداران چگونه هستند؟هرکدام چند مشتری دارند؟
به سلامت کسب و کار آنها که مربوط به محصولات شما میشوند دسترسی و مدیریت بهتری داشته باشید و برروی متریک انها درطول زمان ناظر باشید.
همچنین شما میتوانید رشد مشتریان خود را بسنجید . پس از همه ی اینها بهترین نشانه از موفقیت، رشد است.
درمورد استخدام های کمپانی خود جویا شوید . درمورد بیزینس های جدید مطلع باشید

مشتری مداری
وفاداری:

خرید و فروش سهام مشتریان هنوزهم یک متریک خوب برای سنجش به ویژه درمورد rep_to_rep است . یک نماینده ی مشتری که رابطه ی سالم با هریک از مشتریان خود را حفظ میکند احتمالا نرخ پایین تری در لغو دارد .
بازهم پشتیبانی از مشتری درروابط تفاوت عمده ای ایجاد میکند.
بااین حال وفاداری نه تنها درمورد احساسات مشتری نسبت به نماینده ی پشتیبانی است بلکه درمورد احساسات او نسبت به نام تجاری و محصول نیز میباشد.
The Net Promoter Scoreیک راهی برای سنجش وفاداری مشتری است .
سنجه ی NPSبه سادگی می پرسد که آیا کسی احتمالا شما را با خدمات یا محصول خود به شخص دیگری توصیه می کند یا خیر؟ نماینده و ارتباط انها با مشتری دراین جایگاه نقش عمده ای ایفا می کند..

بازخورد مشتری:

اخرین نکته ی سنجش سنجش بازخورد مشتریان است . انها درمورد شما و خدماتی که ارائه میدهید چه میگویند؟ آنها درمورد ارتباطشان با شرکت خواستار چه چیز هستند و چه چیزهایی را نمیپسندند؟
مشتریان باید احساس کنند که صدای انها به گوش میرسد .
ارائه ی یک فرصت برای نشان دادنِ بازخورد و ارائه ی بینش یک راه عالیِ ایجاد یک رابطه ی طولانی مدت و هدفمند است.
مدیران مشتریان موفق میتوانند از بازخورد مشتری _نظیر نظرسنجی و یا پرسشنامه ها_ تعیین کنند که چگونه انها با مشتریان خود تعامل میکنند
بهبود بخشیدن به استمرار حضور مشتری ها به عنوان یه ایده ی کیفی ارزیابی می شود که نشانگر این است حضور یک مشتری چقدر می  تواند موفق باشد.
ممکن است ناخوشایند باشد که بشنوید کجا دیگر پشتیبانی نمی شوید یا مراحل خدمات مشتریان ، مشتریان را نا امید می کند
اما داشتن شانس تصحیح کردن اشتباه قبل از اینکه مشتری از دست برود مهم و ارزشمند است .
برای جمع اوری بازخورد مشتریان و گزارش ان یک نظرسنجی ارسال کنید. چندسوال برای پایگاه مشتری خود مطرح کنید و تعیین کنید که چگونه درمورد نماینده ی شما فکر میکنند؟
به یاد داشته باشید بازخورد مشتری نباید صرفا درمورد محصول باشد همچنین باید نظرشان را در رابطه با کل کمپانی دربر بگیرد .
همچنین می توانید روزی به عنوان “روز مشتری” داشته باشید . بعضی افراد را برای ناهار و یا یک جلسه به دفتر یا دفتر مرکزی خود دعوت کنید و با انها به صورت یک به یک صحبت کنید. عبارات ، چهره و زبان بدن انها را در زمانی که درمورد محصولات و خدماتی که دریافت میکنند صحبت میکنند و تجربیاتشان را بارتقا میدهند ،یادداشت کنید.
به جای برقراری تماس که صرفا برای انجام شدن ان باشد ، نماینده ی پشتیبانی مشتری توجه انهارا به روابط خود که پس از فروش انها اتفاق میوفتد جلب میکند .
معیارهای مهم ، دسخوش تغییر شده اند و سازمان های موفق در جذب مشتریان براین اساس تنظیم می شوند .
این ۳ پارامتر ارزش دیدن را دارند زیرا شما را در هدایت موفق تیم مشتریان کمک می کند . نظر خود را در رابطه با این مقاله با ما در میان بگذارید و تجربیات ارزشمند خود را به ما بگویید.

منبع ایجاد این مطلب

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.