در مقالات قبلی به این موضوع اشاره کردیم که برای اینکه یک درآمد خوب از مشتری ها داشته باشید باید به دنبال افزایش عمر مشتری ها باشید.

افزایش عمر مشتری بدین معنی است که بتوانید آن ها را در راستای مدت زمانی طولانی و دلخواه در ارتباط با کسب و کار خود نگه دارید و محصولات را به او بفروشید.

برای رسیدن به چنین هدفی باید مشتری رضایت مندانه از شما خرید کند و وقتی چنین اتفاقی می افتد که مشتری به این باور برسد که شما با خیر خواهی کامل به دنبال حل مشکل او هستید..

در این راستا، شما می خواهید دائما با مشتری در ارتباط باشید و محصولات خود را به صورت مکرر به وی بفروشید، اما نکته ای که اینجاست و ترفندی که برای تان دارم این است که باید خودتان را به عنوان شریک مشتری به شمار آورید.

شما در بهبود عملکرد وی نقش اساسی دارید و بهبود کسب و کار وزندگی اش را مدیون شما، محصولات و دلسوزی های شماست، پس می توان به جرات گفت که شما حالا یک شریک خوب برای مشتری به شمار می آیید که او سود کیفی از محصول می برد و شما از این شراکت سود مالی می برید!

به راستی که هیچ کسب و کار و شراکتی سود مندانه تر از شراکت مشتری و فروشنده نیست! در این حالت، هر دو طرف به صورت ۱۰۰ درصد سود می برند و از آورده های خود کاملا راضی اند.

تکنیک شراکت با مشتری

برای اینکه بتوانید شریک مشتری باشید باید:

  • تصور کنید که می توانید به مشتری نفع برسانید
  • برای او دلسوزی کنید
  • بدانید که سود او دقیقا برابر با سود شماست
  • برای کیفیت زندگی او گام مثبت بردارید.
  • از شراکتی که با وی دارید ابراز رضایت کنید

بدین صورت می توانید احساس مشتری را تحت تاثیر قرار دهید و خود را با وجهه یک شریک دلسوز، به او بقبولانید و او نیز به شما اعتماد خواهد کرد و قطعا به دنبال راه حل های بهتری برای شما خواهد بود.

وقتی که مشتری شما را شریک دلسوز خود انگارد، با رفتارهایی که از خود نشان می دهد به موفقیت بیشتر مجموعه تان کمک می کند.

گاهی اوقات مشتری ها با رقبای شما گپ و گفت هایی داشته اند، گاهی مشتری ها با بیان برخی نکات، تحقیقات بازار شما را تکمیل می کنند و می توانید از اطلاعات خوب آن ها در جهت رقابت بهتر با رقبا استفاده کنید.

مشتری یک سری اطلاعات قوی دارد که می تواند روش بازاریابی شما را به طور عجیبی به طور مثبت تغییر دهد. مشتری وقتی مشکلات خود را با شما در میان می گذارد، در حقیقت امر، به شما از جهات مختلفی کمک می کند تا کسب و کارتان را تقویت کنید.

مشتری یک شریک خوب و ماندگار برای شما است اگر بتواند به شما اعتماد کند و شما را همراهی کند.  .

همیشه به این فکر کنید که برای مشتری های تان چه کارهایی می توانید انجام دهید تا آن ها احساس خوب، زندگی پر کیفیت تر و سود بیشتری در تجارت خود داشته باشند؟ هر کاری می توانید انجام دهید را لیست کنید و آن را در استراتژی های بازاریابی خود بگنجانید. در این مشاروه بازاریابی من به نکته بسیار مهمی اشاره کردم، که اگر به آن دقت کنید، مطمئنا نتایج خوبی حاصل خواهید کرد. در این باره شما چه نظری دارید؟ آیا با صحبت های من موافقت دارید؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را با من در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.