در مقالات متعددی به این موضوع اشاره کرده ایم که، اجازه دهید کمی به رموز ذهن و سوالات مشتری رسوخ کنید و بدین ترتیب، نیازهای اورا درک کنید و متناسب با نیازهایش، سعی بر رفع مشکل او داشته باشید. بدین طریق می توانید نیاز اساسی او و هم نوعانش را شناخته و برای رفع آن، محصولاتی را ارائه دهید.

یکی از این روش ها کنجکاو کردن مشتری است. در این باره باید خیلی با دقت عمل کنید. البته اگر بخواهید کمی ناشیانه عمل کنید ممکن است در روها وهفته های اول، مشتری هایی را از دست بدهید اما اگر از این وضعیت درس بگیرید می توانید سریع تر در جذب آن ها موفق شوید.

کنجکاو کردن مشتری

چرا کنجکاو کردن مشتری مهم است؟

زمانی که نسبت به کنجکاو کردن مشتری اقدامی می کنید، او را حریص تر می کنید تا پس مانده های ذهنش را بیرون بریزد و سوالات متفاوت تری بپرسد تا به پاسخ مورد نظر خود برسد. بدین ترتیب می توان اطلاعات بیشتری از وی کسب کرد و روی این اطلاعات کار کرد و در نهایت سعی کرد با استفاده از این اطلاعات روی بازاریابی کار کرد.

ساده ترین راه کنجکاور کردن مشتری چیست؟

بهترین راه برای کنجکاو کردن مشتری این است که سعی بر این داشته باشید که به سوالات مشتری به طور کامل جواب ندهید. گاهی لازم است سر بسته پاسخی کوتاه دهید، تا مشتری با پرسیدن سوالات بعدی، سعی در واکاوی موضوع داشته باشد. بدین ترتیب می توانید به راحتی او را برای دریافت سوالات متفاوت کمی معطل کنید. البته در این باره نباید هیچ افراطی صورت بگیرد.

به سوالات مشتری به طور کامل جواب ندهید.

مشاوره سخنرانی وار، دشمن روش های مرسوم برای کنجکاو کردن مشتری است.

در این باره توضیحاتی لازم است ارائه دهیم. آیا دیده اید که وقتی به فروشگاهی می رویم، فردی شروع به صحبت می کند و از محصولاتی که شما یکی دوبار نگاه تان را به آن ها انداخته اید صحبت می کنند و چندین دقیقه متوالی در این باره گزارش می دهد؟ این روش دقیقا روشی است که مخالف روش کنجکاو کردن است! چون او بدون دانستن هیچ پیش زمینه ای شروع به صحبت می کند و بدین طریق مشتری را از خود زده می کند.

چه بسا مشتریانی که حوصله پر حرفی ندارند و ترجیح می دهند محیط را ترک کرده و در محیطی آرام تر برای خرید برنامه ریزی کنند..

کنجکاو کردن مشتری

برای کنجکاو کردن مشتری حالا چکار کنیم؟

برای اینکه در کنجکاو کردن مشتری موفق تر عمل کنید، بهتر است در ابتدا به سوالات پاسخ های یکی دوکلمه ای دهید اما نباید مشتری فکر کند که این کار شما از سر بی حوصلگی است! به مشتری شور و اشتیاق دهید و با انرژی به او جواب دهید.

سعی کنید اگر در پاسخ دادن تان مشتری از سوال پرسیدن طفره می رود یا اینکه در حال انصراف است، لحن خود و مدل سخن ها و صحبت ها و سوالات خود را تغییر دهید. بدین ترتیب می توانید وی را سوخت رسانی کرده و مجددا به حرف وا دارید! .

نظرتان در رابطه با این ترفند جالب چیست؟ دیدگاه های خود را در این باره با من در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.