اگر تجربه‌ی ایجاد انگیزه برای بازاریابی محتوایی تیم مدیریتی‌تان را داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که این چالش‌ها چقدر می‌تواند مشکل باشد. اگرچه چند سالی است بازاریابی محتوا در بین مردم محبوب شده، ولی هنوز تصورات غلط زیادی درباره‌ی نحوه‌ی عملکرد و انتظارات معقولانه از سرمایه گذاری در این زمینه وجود دارد.

بازاریابی محتوا

 

اولین چالش واضح بی‌تابی است. کافی است در ملاقات‌هایی که با مدیران دارید از واژه‌ی «سال‌ها» استفاده کنید تا نگاه‌های خیره‌ی سرد و سکوت‌های اذیت کننده نصیبتان شود. با این حال حقیقت این است که حتی با کمک تیم‌های بزرگ و ماهر هم اغلب چندین سال طول می‌کشد تا انتظارات برآورده شود.

این قضیه به خودی خود مشکل به حساب نمی‌آید، ولی مسئله‌ای در رابطه با انتظارات است. با توجه به این که بسیاری از مدیران همچنان از استراتژی‌ّهای بازاریابی سنتی استفاده می‌کنند تا بلافاصله نتیجه بگیرند، نه تنها درخواست کردن برای سرمایه گذاری در پروژه‌های بازاریابی محتوا، بلکه راضی کردن آن‌ها برای چندین سال صبر کردن فوق العاده سخت است.

چگونه از پس این مساله بر بیاییم؟

اولین چیزی که شما و بقیه‌ی سهامدارها باید با آن کنار بیایید این است که بازاریابی محتوا زمان می‌برد. سایت‌های کمی توانسته‌اند یک شبه به موفقیت برسند، چون جذب مخاطب و کسب اعتبار زمان‌بر است.

بازاریابی محتوا

 

تصویر بالا عکسی از ترافیک WordStream در طول بازه‌ای شش ساله از ژانویه‌ی ۲۰۰۹ تا ژانویه‌ی ۲۰۱۵ است. ببینید چقدر طول کشیده تا تلاش‌هایی که در راستای بازاریابی محتوا داشتیم جواب بدهد. فقط دو سال و نیم طول کشیده تا ترافیک سایت به شکل قابل توجهی شروع به رشد کند، و تا ابتدای سال ۲۰۱۳، یعنی چهار سال بعد از شروع پروژه‌ی بازاریابی محتوا هم شاهد هیچ افزایش چشمگیری نیستیم.

دومین چیزی که باید از پس آن بر بیایید انتظاراتتان است. به جای این که با هدف گذاری‌های خیلی زیاد و سریع خودتان را ناامید کنید، ترافیک و اهداف واقع‌گرایانه را بپذیرید. بهتر است اهداف قابل مدیریت کردن و قابل دسترسی داشته باشید، تا نرسیدن به اهداف بیش از حد جاه‌طلبانه را شکستی برای تلاش‌هایی که در راستای بازاریابی محتوا داشتید در نظر نگیرید.

اگر کمپین‌های بازاریابی محتوای شما به موفقیتی فراتر از آن چه که تصور می‌کردید دست یافت، اهدافتان را بر اساس آن تغییر دهید – منتهی مطمئن باشید که برای این تغییر نقشه اطلاعات کافی در اختیار دارید.

در صورتی که بازاریابی محتوا و استراتژی آن را اصولی نگارش کنید به طوری که مسیر مورد نظر خود گویای موفقیت در طی چند سال آینده باشد، می توان نظر مدیران را به آن جلب کرد.

به هر حال محتوا چیزی است که نمی توان از آن چشم پوشید. بای مارکتینگ معتقد است که محتوا به عنوان خون رگ های کسب و کار به شمار می آید و در نبود آن کسب و کار حیاتی ندارد.

حالا اگر محتوا را با بازاریابی تلفیق کنید، متوجه خواهید شد که هدفی که در پیش گرفته اید، بسیار ارزشمند است و قطعا شما را به جایی خواهد رساند که از سرمایه گذاری های تان در بازاریابی محتوا سود کسب خواهید کرد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.