از این که عنوان این پست را تلخ و البته خشن انتخاب کردم معذرت می خواهم اما گاهی لازم است که چنین نوشته هایی روی اینترنت بیاید تا بعضی ها اطلاعات خود را آپدیت کنند.

فکر کن صبح روز شنبه باشد و در اولین ساعاتی که وارد اینترنت شده ای تا برای نویسندگان عزیز سایت ها مطالبی ایجاد کنی که خود را ارتقا دهند و از دانش هایی که برای انان ایجاد شده بهره مند شوند، با چنین پیامی در تلگرام مواجه شوی!

نویسندگان سایت

شاید اگر یک فرد نا آشنا با حوزه نویسندگی سایت، برای بار اول این پیام را مشاهده کند، با خودش فکر می کند که هرکس در هر شرایطی می تواند نویسندگی سایت کند!

اصلا نویسندگی سایت مگر چه اهمیتی دارد؟

چقدر خوب توانایی مورد نیاز، آشنایی با اینترنت! این که چیزی نیست.. راستی چرا نویسندگان انقدر دستمزدشان بالاست؟!!! آن ها که لازم نیست کار مهی یاد بگیرند! فقط بلد باشند با اینترنت ور  بروند و تمام!

این جملاتی است که یک فرد نا آشنا با دغدغه های این حوزه، به طور محترمانه در ذهن مبارک خود می پروراند!

و البته خدا نکند چنین فردی، بخواهد یک سایت بزند! چرا که در چنین شرایطی نویسندگان را به صورت یک سری خودکار به دست های کپی کار می شناسد و نه برای کارشان ارزش قائل است و نه حاضر است، پول خوبی بابت کار ان ها پرداخت کند.

چنین جملات تاسف باری، ناشی از چند علت است.

وبمستر عزیز! لطفا حرفه ای باش و آبرو داری کن!

بله. می گویند حرمت متولی به امام زاده است! ( آیا می توانی این دو را یعنی متولی و امام زاده را به نویسنده و مدیر سایت ربط دهی ؟؟ ) در چنین شرایطی مدیر سایتی که واقعا ارزش نوشته در سایتش را می داند و از حوزه های کنونی روز در محتوا و فروش و در آمد زایی سر در می اورد، می داند که یک نویسنده سایت، نباید تنها توانایی اش، کار کردن با اینترنت باشد!

قطعا اسکرین شاتی که امروز منتشر کردم، ناشی از فهم کم یک مدیر سایت است که فکر می کند سایتش الاغی است که هر چه به خوردش دهد! رشد می کند و پروار می شود.

چنین افرادی حتی نمی دانند که اگر الاغشان، مواد سمی بخورد، قطعا می میرد!

صنعت نویسندگی سایت بی صاحاب مانده است!

در عصری که همه چیز روی محتوا می چرخد، و بازاریابی محتوا اولین حرف در تجارت الکترونیک می زند و حتی در حوزه تجارت فیزیکی، باز هم همه حرف ها روی محتوا می چرخد، هیچ نهادی نیست که به طور رسمی از نویسندگان سایت ها حمایت کند و آن ها را دست چین کند و به تناسب مهارت هایی که دارند، آن ها را طبقه بندی و امتیاز دهی کند و برایشان حق و حقوق هایی معین کند.

نویسندگی سایت

البته این روزها گوگل به عنوان بزرگترین نهاد اینترنتی بین المللی روی محتوا تاکید خاص دارد و عملا رنک دهی هایش را دارد به سمت صرفا محتوا می برد!

بنابراین باید تا این لحظه اهمیت محتوا نویس، یا همان نویسنده سایت را درک کرده باشی.

انواع مهارت های نویسندگان سایت

در باره مهارت های نویسندگان سایت، به صورت خلاصه و نه البته به صورت آموزشی و رویکردی، لازم است بدانی که، نویسندگان در کمترین حالت ممکن، باید بلد باشند با برخی سی ام اس ها کار کنند! یا حداقل کپی کار خوبی باشند تا سایت مورد نظرشان را به فنا ببرند.

این کمترین مهارتی است که باید بلد باشند.

اما یک کپی رایتر خوب، یک مطلب نویس حاذق، چیزی فراتر از قلم به دست گرفتن باید بداند.

  1. مثلا باید از سئو سر در بیاورد
  2. یا اینکه باید از الگوریتم های گوگل سر در بیاورد!
  3. یا اینکه بداند برای یک سایت تجاری چطوری بنویسد!
  4. یا اینکه برای خانم ها چگونه بنویسد!
  5. یا اینکه اصلا کجا ها بنویسد و کجاها عکس بگذارد! یا حتی فیلم بگیرد.
  6. و اینکه با انواع محتوا آشنا باشد.
  7. با بازاریابی محتوا آشنا باشد
  8. بداند چه چیزی را باید کجا بنویسد و نشر دهد
  9. و غیره

و به نظر می رسد که کم لطفی است که بخواهیم نویسندگان سایت را تنها و صرفا یک سری افراد آشنا با اینترنت بدانیم که مهارتشان این است که فقط چیزهایی بنویسند.

منبع عکس: rdwgroup.com

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.