طی صحبتی که در روز های اخیر با یکی از مراجعان بای مارکتینگ داشتم، به سوالی برخورد کردم که لازم دانستم، در رابطه با آن یک راهنمایی کامل در اختیار کاربرانم قرار دهم. عموما همه جا حرف از تولید محتوا است، اما عده کمی می دانند که چگونه باید تولید محتوا کنند.

حقیقت این است که تولید محتوا، به سادگی برداشتن یک خودکار و یک کاغذ و سر هم بندی کردن عبارت ها نیست! البته شاید تا پیش از یکی دو سال اخیر موضوع به همین سادگی بود اما از وقتی که مبحث بازاریابی محتوا روی کار آمده باید کمی هوشمندانه عمل کرد.

بازاریابی محتوا در هر سایتی معنی پیدا می کند! خواه سایت شما تجاری باشد، خواه اطلاع رسانی، شما بازاری دارید، که آن بازار شامل مخاطبین و بازدید کنندگان سایت شماست. .

برای این که این جمعیت را روانه سایت خود کنید و دقایقی انان را درگیر محتوای خود کنید، باید کمی باهوش تر باشید و از استراتژی محتوا استفاده کنید.

تولید و بازاریابی محتوا

استراتژی محتوا به شما می گوید که چگونه و چه محتواهایی ایجاد کنید که به افزایش بازدید کنندگان راضی سایت شما کمک کند!

دقت کنید در همین یک جمله چند نکته وجود دارد:

  1. چگونگی تولید محتوا

  2. چگونگی انتخاب محتوا

  3.  افزایش بازدید کننده 

  4.  افزایش بازدید کننده راضی

با دقت به این ۴ گزینه مشخص می شود که ابتدای امر نیاز دارید قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، موضوعات سایت خود را بررسی کنید و بعد با شناختی که از کاربر دارید، پلنی بچینید که گزینه ۱ و ۲ را پوشش دهد.

اما بسیاری از وبمسترها نمی دانند که دقیقا باید چه چیزی را تولید کنند! و از کجا این محتوا ها را تولید کنند.

پیش از این در بای مارکتینگ به روش های تولید محتوا پرداخته ایم که به شما توصیه می کنیم برای رسیدن به این هدف لینک های زیر را مشاهده نمایید:

اولین و ساده ترین روش تولید محتوا

در ایران برای هر موضوعی بیش از ۱۰۰۰ سایت رقیب وجود دارد که این سایت ها به طور حرفه ای و البته غیر حرفه ای در حال فعالیت هستند. توصیه من این است که حداقل یک بار هم که شده، این سایت ها را مشاهده کنید و گاهی مقالات آنان را بخوانید.

بسیار دیده ام در وب سایت های ساده و نازلی که شاید سالانه یک مشتری هم به خود جذب نکند، مقالاتی ارزشمند قرار داده شده که می تواند بسیار کاربردی باشد.

چه کار کنیم؟

یک ورک شیت آماده کنید و لیست برترین رقبای تان را بنویسید.

هر روز یا یک روز از هفته را به این سایت ها مراجعه کنید و مقالات ارزشمند شان را ابتدا به قصد آموزش بخوانید. اگر این مقالان نکته ای اضافی دارد، سعی کنید در مورد آن کمی مطالعه کنید و بر دانسته های خود بیفزایید.

در نهایت حاصل مطالعات خود را در قالب یک مقاله جمع آوری کنید و روی سایت قرار دهید. برای نوشتن انواع محتوا از وب سایت رقیب لینک زیر کمک شایانی به شما می کند:

راه های اصولی برای تولید محتوا از وب سایت های رقیب

نکته مهم این است که ما حتی الامکان به دنبال بازنویسی تام نباید باشیم. برای اینکه کاربر و بازدید کننده مطلب شما را بر مطلب منبع ترجیح دهد، باید علاوه بر دقت بر مواردی مثل، نگارش، وضوح و بار علمی، به توسعه علمی و آموزشی آن نیز کمک کنید. به طور خلاصه باید بگویم که مطلب شما باید یک سر و گردن از مطلب سایت منبع بالاتر باشد..

دومین راه تولید محتوا! کمی سخت و هزینه بر اما ارزشمند

همانقدر که سایت های رقیب ایرانی برای وب سایت شما وجود دارد، به همان میزان، وب سایت های خارجی و حتی بیشتر، وجود دارد که بر پایه ی تحقیقات شکل گرفته اند و مطالب نابی دارند. از آن جا که در وب سایت های خارجی قانون کپی رایت بسیار بسیار مورد حمایت قرار می گیرد، هرگز نمی توانید مطالب مشابه یا عینا کپی را در سایت های خارجی مشاهده کنید.

چه کار کنیم؟

لیستی از سایت های رقیب و مرجع خارجی پیدا کنید و شروع به ترجمه و توسعه محتوای آن کنید و روی سایت خود قرار دهید. در این گونه کارها  چون هزینه ها تقریبا بالاست، به بروز بودن خیلی خیلی دقت کنید.

لینک زیر، می تواند به شما در این باره کمک شایانی کند.

۴ سبک خلاقانه ترجمه برای تولید محتوای سایت

به هر حال گاهی می توانید ترفند های بالا را با هم ترکیب کنید و مطالبی ناب تولید کنید و خوانندگان خود را راضی نگه دارید. راستی دیشب ساعت ۱ صبح هم مطلبی آپ کردم که فکر می کنم بکارتان می آید حتما آن را مطالعه کنید:

چالش منابع مفید برای تولید و بازاریابی محتوا + راه حل آن

و اما نکته آخر هم اینکه توصیه من به شما این است که بر کیفیت بیش از کمیت اهمیت دهید. من وقت زیادی ندارم اما فکر می کنم با انتشار روزانه ۵ مطلب ارزشمند و کاربردی بتوانم به بازدید کنندگانم کمک کنم که بهتر در کسب و کار خود ظاهر شوند، در صورتی که اگر بخواهم مطالب بی کیفیت و سر هم بندی شده روی سایت قرار دهم، باور کنید که می توانم روزی ۲۴ تا ۵۰ مطلب روی سایت آپلود کنم اما نگرش من بر اولویت کیفیت بر کمیت محتوا است.

بر کیفیت بیش از کمیت اهمیت دهید.

بازاریابی محتوا برای فروشگاه های اینترنتی

اگر شما هم صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، کار خطیر تری دارید چرا که هدف شما از نگارش مقالات تان این است که از آن ها مشتری در بیاورید! غیر از این است؟

برای اینکه شما در این وادی موفق باشید قطعا نیاز به استراتژی محتوا دارید که می توانید طی یک مشاوره یکی دو ساعته با بای مارکتینگ، به دانش آن دست پیدا کنید. اما دقت داشته باشید که اجرای آن و البته اجرای درست طرح بازاریابی محتوا بسیار اهمیت دارد.

در صورتی که مراحل آموزش طراحی استراتژی را پشت سر گذاشته اید، برای تولید محتوا مقاله های یاد شده در بالا را حتما بخوانید و از ترفند ها و موضوعات پر مخاطبی که در لینک زیر به آن ها اشاره کرده ام هم دقت کنید و بکار گیرید:

حتما بخوانید: ۱۴ ایده برای بلاگ نویسی وب سایت های تجاری

نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما هم دیدگاه تان مثل من است؟ توصیه هایی که برای تولید محتوای ناب دارید را با بای مارکتینگ و خوانندگان عزیز این مطلب در میان بگذارید. همچنین اگر احساس می کنید این یک مطلب مفید است لطفا آن را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.