در این بخش، به طور مختصر به شرح اصطلاحات پیرامون تولید و بازاریابی محتوا خواهیم پرداخت. در صورتی که مطالب این بخش از جهات مختلف شما را به پاسخ تان نمی رساند با افتخار به سوالات شما پاسخ خواهیم گفت.

تولید محتوا چیست؟

محتوا بخش مهمی از وب سایت به شمار می آید. بای مارکتینگ، با در نظر گرفتن فعالیت ها و اهداف سایت، اقدام به تولید محتوا نموده و به شما در توسعه سایت و تجارتتان یاری می رساند. این محتوا شامل موارد زیر است:

 1. مقاله
 2. فایل PDF
 3. پادکست
 4. اینفوگرافیک
 5. مطالعات موردی
 6. آموزش
 7. اخبار
 8. پرسش و پاسخ
 9. نقد و بررسی
 10. معرفی
 11. و..

بازاریابی محتوا چیست؟

به تناسب نوع سایت، مخصوصا در سایت های فروشگاهی، بایستی، تولید محتوا بر اساس ضوابط و اساسی صورت گیرد تا بتواند به افزایش فروش و مشتری برای سایت منجر شود. این کار نیاز به برنامه ریزی راهبردی، استراتژی و برنامه منظم مبتنی بر هدف دارد.

چرا بازاریابی محتوا برای فروشگاه های اینترنتی ضروری است؟

از آنجا که فروش اینترنتی روز به روز در حال افزایش است، و کاربر پیش از هر چیز در سایت شما، فقط و فقط محتوا را می یابد و می بیند، بهترین و اثر گذار ترین و مانا ترین روش برای جذب مشتری، تولید محتوایی است که فرد را به سایت شما راهنمایی کرده و موجب ماندگاری و البته خرید توسط وی شود.  بنابراین تولید محتوای اصولی به طور مستقیم و غیر مستقیم به افزایش فروش منجر می شود.

بهترین و اثر گذار ترین و مانا ترین روش برای جذب مشتری، تولید محتوایی است که فرد را به سایت شما راهنمایی کرده و موجب ماندگاری و البته خرید توسط وی شود.

بازاریابی محتوا در شبکه های اجتماعی چیست؟

این روزها شبکه های اجتماعی نقش اساسی در اطلاع رسانی، تحقیقات قبل از خرید و فروش محصولات بازی می کند بنابراین با تولید محتوای اساسی می توان کاری کرد که جمعیت حاضر در شبکه های اجتماعی، به سادگی بتوانند به عنوان یک مشتری برای سایت شما، تبدیل شوند.

تولید محتوای اصولی به افزایش فروش منجر خواهد شد.

استراتژی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا در واقع به مدیر فروشگاه اینترنتی کمک می کند، بتواند اهداف خود را مشخص، توانمندی ها و امکانات را سنجیده، و همه آن ها را به خدمت هدف وا دارد. نقشه راهبردی، بر اساس هدف و استراتژی طراحی می شود و سایت را به هدف واقعی اش می رساند.

پرسش و پاسخ های متداول

 

 

محتوا به عنوان یک ابزار بازاریابی به شمار می آید، که می توان از آن در اجزای سایت، شبکه های اجتماعی موبایلی نظیر تلگرام و واتس اپ، و شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک و غیره استفاده کرد. همچنین می توانید به سادگی از محتوا به عنوان یک ابزار بازاریابی در وب سایت های دیگر استفاده کنید.

از جمله این گونه محتوا می توان به رپورتاژ آگهی و پست مهمان اشاره داشت.

هر شبکه اجتماعی، طبق قوانین خاصی، فعالیت دارد و کاربران آن نیز از دسته خاصی از مطالب استقبال می کنند. این موضوع تا حد امکان در بخش مرکز دانش و بخش اعضای ویژه مورد بحث قرار گرفته است.

بله. هر دسته از محتوا به گونه خاص خود سئو می شود و گوگل به خوبی این را می فهمد.

تولید محتوای متنی از مهم ترین چیزهایی است که در سئو سایت و بازاریابی نقش آن را نمی توان نادیده گرفت اما ایجاد تنوع محتوایی می تواند شما را سریع تر به هدف برساند.

اسلاید شر نوعی از محتوا است که عموما برای آموزش مورد استفاده قرار می گیرد. هم اکنون یک شبکه مملو از اسلایدشر وجود دارد که می توانید از محتویات آن بیاموزید و ایده بگیرید.

هر نوع محتوای آموزشی و اطلاع رسانی را می توان به صورت پادکست تولید و به کاربران ارائه داد.

این موضوع تاحد زیادی به سلیقه مدیر سایت و اهداف سایت ارتباط بر می گردد اما از جهات مختلف می توان برای هر نوع سایت انواع محتوا را تولید و نشر داد.

شما می توانید با تولید محتوای جدید، یا با بازنویسی و ادیت و ویرایش مطالب کنونی اینترنت نسبت به تولید محتوا اقدام کنید. البته باید دقت داشته باشید که تولید محتوای تولیدی می تواند شما را به موفقیت بیشتری برساند چرا که هم گوگل و هم کاربران به دنبال مطالب جدید و کاربردی هستند.