بسیاری از اوقات، طی چندسال اول از تجربه ی تولید محتوا، با چالش های بزرگی روبرو بودم که به چه صورت و با چه رویکردی به تولید محتوایی بپردازم که بتوانم هم نظر گوگل را جلب کنم و هم کاربرانم را به ماندن و خواندن مطالب تشویق کنم. این کار برای زمانی که مدیریت تولید محتوا سئوی برخی وب سایت ها بر عهده ی سئو مارکت بود بسیار سخت تر می شد.

از طرفی می بایست به قوانین سئو پایبند بود و از طرفی دیگر محتوا را به گونه ای نگاشت که کاربران راضی باشند. در ابتدای امر بر این باور بودم که این دو مقوله دو روی یک سکه اند و هرگز با هم جمع پذیر نیستند اما به محض اینکه با نگاهی دقیق تر موضوع را بررسی کردم، متوجه شدم که واقعا می توان هر دو را در کنار هم داشت. یعنی می توان مطلبی نوشت که هم گوگل به آن علاقه داشته باشد و هم کاربران.

با بررسی مطالب چندین وب سایت، به این نتیجه رسیدم، که حتی برخی از محتواهایی که از نظر سئو، به طور ۱۰۰ درصد، طبق اصول گوگل در سئو.، ایجاد نشده بودند، دارای رتبه ی خوب و امتیاز برتری در گوگل بودند. اینجا بود که باید وارد جزییات بیشتری می شدم. مثلا مشاهده کردم اغلب ان ها دارای کامنت های زیادی هستند و یا اینکه، جزو آن مطالبی بود که آن را مطلب همیشه سبز می نامند. مطلب همیشه سبز نامی برای مطالبی است که محتوای آن دائما به روز می شود و حتی به گونه ای هستند که در تمام دوران کاربران به مطالب آن ها احتیاج دارند.

سئو و تولید محتوا

از این جا بود که دانستم که محتواهایی که برای کاربران مفید ارزشمند و خوشحال کننده است، از نظر گوگل نیز بسیار ستودنی است به طوری که درست بالای اولین صفحه جستجو برای آنان جا باز می کند.

اما بعد ها که قوانین سئو اصولی تر شد، و بازاریابی محتوا، شکل مفهومی تر به خود گرفت، دانستم که می توانم مطلبی بنویسم که هم از نظر کاربران ستودنی باشد و هم با قوانین گوگل و موتورهای جستجو همخوانی داشته باشد. اصول مختلفی وجود دارد که ما آن ها را باید رعایت کنیم تا در لیست گوگل وجود داشته باشیم اما همیشه اگر کاربران را مد نظر داشته باشید مطمئن باشید از نظر سئو نیز رتبه ی عالی کسب خواهید کرد.

تمرینات:

برای اینکه در این مقوله موفق شوید وقت آن است که دفترچه ی یادداشت و تمرین سئو مارکتی خود را باز کنید و به دنبال پاسخ این سوالات باشید:

تمرینات کاربر محور:

بیندیشید که کاربرانتان از چه مطالبی استقبال می کنند؟

آنها چه مطالبی را بیشتر می خوانند؟

بر روی چه دسته از مطالبی بیشتر نظر و بررسی ارسال می کنند؟

از نظر سنجی استفاده کنید و علایق و سلایق آنان را بررسی کنید.

بدانید که چگونه خوشحال می شوند و احساس خوبی از مطالبتان کسب می کنند؟

تمرینات گوگل محور:

سئوی داخلی سایت را به خوبی بیاموزید و بکار بگیرید

سئوی خارجی سایت را به خوبی بیاموزید و بکار ببرید

با اصول بازاریابی محتوا و تولید محتوا آشنا شوید و در نوشته هایتان بکار ببندید

یک مشاوره ی سئو و بازاریابی خوب می تواند در این راه به شما بسیار کمک کند.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.