دیروز تصمیم گرفتم، یک بار دیگر الگوریتم های گوگل را مورد بررسی و ارزیابی قرار بدهم. البته یکی از دلایل آن این بود که فکر می کردم گاهی در شرح و بسط برخی الگوریتم ها در زبان فارسی تضاد هایی به جود می آید. برای شروع تصمیم گرفتم که سری به الگوریتم مرغ مگس خوار بزنم.

وقتی که چند منبع را مورد بررسی قرار دادم احساس کردم که مرغ مگس خوار علاوه بر اینکه سریع و دقیق است یک حیوان کوچک و رند و پیچیده است. وقتی که آپدیت های بعدی مرغ مگس خوار توسط گوگولی عزیز ما یعنی گوگل صورت گرفت! متوجه شدیم که گوگل بیش از هرچیز به این الگوریتم یاد داده که مفهومی کار کند.

الفبای مفهومی کار کردن الگوریتم مرغ مگس خوار از زمانی شروع شد که جریان کلمات کلیدی طولانی یا عبارت کلیدی روی کار آمد. در واقع عبارت های کلیدی توضیح یا بسطی از کلمات کلیدی هستند اما فراموش نکنید که، این اولین گامی بوده که شما باید در تولید محتوای جذاب تان به ان توجه می کردید.

conceptual-algorithm-google-hummingbird

سئو و الگوریتم مفهومی مرغ مگس خوار گوگل

حالا مرغ مگس خوار گوگل بزرگتر شده و بیشتر می فهمد و درک می کند. پس باید شما هم مفهومی تر کار کنید تا این مرغ شما را بیشتر مورد عنایت قرار دهد.

به همین دلیل بود که من اسم الگوریتم مرغ مگس خوار را الگوریتم مفهومی می گذارم. البته مرغ فهمیده هم می تواند توضیح خوبی باشد.

حالا چطوری از مرغ فهمیده گوگل یا مرغ مگس خوار استفاده کنیم؟

برای سئو و توسعه استراتژی سئو سایت، توجه ویژه به این الگوریتم ضروری است پس این بخش را با دقت بیشتری بخوانید. متشکرم!!

برای این کار باید قبل از اینکه متن خود را در ادیتور سایت قرار دهید، یکی و دو سه چهار بار آن را وارسی کنید و سعی کنید، متن را مفهومی تر کنید و عباراتی بکار ببرید که ممکن است کاربران به قصد آن ها جملاتی را سرچ کنند.

خودتان را جای کاربران قرار دهید و ببینید برای سرچ چه چیزهایی ممکن است به سایت شما راه پیدا کنند. اگر فکر می کنید که آن ها دقیقا یک کلمه یا عبارت را سرچ می کنند و دقیقا برای همان عبارت و کلمه وارد سایت شما می شوند اشتباه می کنید.

تغییرات این الگوریتم دقیقا بر همین پایه استوار است که قرار نیست نتایج دقیق و عینی از چیزی که کاربر می خواهد را ارائه کند. مثلا دقت کرده اید فرض می کنیم که شما می خواهید مارکتینگ را در اینترنت سرچ کنید، اما، با نتایج جالبی روبرو می شوید که شامل بازاریابی، فروش، و موارد اینچنینی می شود.

حالا من منظورم را به راحتی رساندم که باید در متن از هم معنی ها و مترادف ها، به زیادی استفاده کنید و جملاتی بنویسید که درکی از کلمات کلیدی تان بدهد.

حالا متوجه می شوم که تلاش معلم عزیزم در کلاس دوم و سوم ابتدایی برای یادگیری مترادف ها، چقدر ستودنی است راستش را بخواهید اصلا فکر نمی کردم که این موضوع انقدرها هم مهم باشد اما حالا مهم است.

پس از این به بعد موقع بهینه سازی محتوای سایت به این فکر کنید که متن شما می تواند نیاز چه کسی را حل کند، و این فرد ممکن است چه چیزهایی را سرچ کند تا مطلب شما را پیدا کند.

امیدوارم که از این الگوریتم، استفاده کنید و لذتش را ببرید. می گویند مرغ مگس خوار سریع و تند است اما مهربان است! من مطمئنم مهربان است چرا که هیچ سایتی را به خاطر رعایت نکردن این قواعد جریمه نکرده است! هنوز هم نسبت به پاندا و پنگوئن دمش گرم!

اگر خوشت اومد این مطلب رو روی شبکه های اجتماعی به اشتراک بذار! متشکرم.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.