اوضاع افتصادی چنگی به دل نمی زند و جوانان پر ایده و پر شور برای راه اندازی کسب و کارهم یکی دو تا نیستند. اما بسیاری از این افراد منتظرند که انقدر بخوابند تا روزی بیدار شوند تا وضعیت اقتصادی خوب شود و کسب و کارشان را راه اندازی کنند.

در پاسخ سوالی که در عنوان ذکر کرده ام کافیست بگویم هیچ وقت اما همه وقت!

برای این پاسخم یک دلیل قاطع دارم.

درست زمانی که اوضاع به سامان نیست، بسیاری از افراد از راه اندازی کسب و کار پا پس می کشند و این علتی است که بسیاری از افراد، که انگیزه بالایی دارند، شروع به برداشتن اولین گام ها می کنند. اولین گام ها برای راه اندازی کسب و کار، خرج و مخارج بالا نیست! بلکه همین قدر که پا در راه بگذارید بسیاری از راه ها را طی کرده اید.

هدف این است که زمان را از دست ندهید. استیو جابز را که همه می شناسیم اما بیایید کمی با این چند نفر هم آشنا شویم:

Charles R. Schwab

چارلز شواب فردی است که در زمینه کارگزاری سهام در امریکا و در زمینه بانک داری رتبه ای خوب کسب کرده است. او دارای ثروت ۷.۵ میلیارد دلاری بوده و در لیست برترین ثروتمندان بوده است.
چارلز شواب به طور عجیبی در یادگیری همیشه مشکل داشته است. البته آمار درآمد و دارایی او مربوط به چند سال پیش است.یکی از دلایل اصلی موفقیت شاوب ارائه خدمات ارزان قیمت، سریع و اثربخش در زمینه کارگزاری و سرمایه‌گذاری است. شرکت شاوب در حال حاضر یکی از بنگاه‌های خدمات مالی پیشتاز در آمریکا است. شرکت چارلز شاوب امروزه به بیش از ۹/۷ میلیون مشتری، خدمات کارگزاری ارائه می‌دهد و مجموع سرمایه‌ آن تا سپتامبر سال ۲۰۱۰ در حدود ۳۶/۱ تریلیون دلار از بیش از ۳۰۰ دفتر آن در ایالات متحده،‌ یک دفتر در پورتوریکو و یک دفتر در لندن، برآورد شده است. در حال حاضر مشتریان از طریق تلفن و به شکل آن لاین هم می‌توانند به خدمات این شرکت دسترسی داشته باشند. ( برگرفته از وب سایت دنیای اقتصاد )

اپرا وینفری

اپرا وینفری زنی سیاه پوست است که فقیر به دنیا آمد و با فقر زندگی کرد و در دانشجویی، شروع به کار کردن کرد و پروژه هایی همزمان داشت تا بتواند فرصت را از دست ندهد و به درآمد دلخواهش برسد! او هم اکنون در لیست پولدار ترین زنان قرار گرفته است. دوستش در باره او چنین گفت:

او می دانست که از زندگی چه می خواهد . او می خواست که ستاره سینما و یک هنرپیشه باشد و من خدا را شکر می کنم که توانست به خواسته اش برسد . او به خاطر این خواسته خیلی چیزها را کنار گذاشت . در ۱۷ سالگی مواد مخدر و امثال آن وارد مدرسه ها شده بود و ما هم به آن آلوده شده بودیم اما او می دانست که چه می خواهد و با تلاش سخت خود را از بند آن آزاد کرد. ( برگرفته از سایت پارس ناز )

ریچرد

ریچارد برانسون هم فردی است که توانست با اقداماتی بشر دوستانه کار خود را شروع کند و در ادامه متوجه بشود که با کاری جز کارآفرینی نمی تواند به  زندگی خود و دیگران سامان بدهد. او می گوید: زمانی که ما فروشگاه و سپس شرکت ویرجین را تاسیس کردیم از ۵ قانون ساده پیروی کردیم، قوانینی که همچنان همانقدر مفید هستند:
  1.  اگر از آن لذت نمی برید، انجامش ندهید. شما باید عاشق کاری باشید که می کنید.
  2.  خلاق و نوآور باشید. چیزی را خلق کنید که کار شما را برجسته سازد.
  3.  کارمندان شما دارایی شما هستند. کارمند شاد باعث شاد شدن مشتری ها می شود.
  4.  به دیگران گوش دهید و به طور مرتب بازخوردهای مشتریان و کارمندان را مورد توجه قرار دهید.
  5. ۵- مرئی باشید یعنی خودتان را به عنوان فرد ارشد شرکت در معرض دید دیگران قرار دهید.(برگرفته از سایت ساتین)

این چند نفر از جمله افرادی هستند، که توانستند در شرایط بد اقتصادی، با جیب هایی که خبری از پول در آن ها نبود، به جای دست روی دست گذاشتن، دست بر زانو زده و بلند شدند و کارشان را راه اندازی کردند. این افراد زمان را مغتنم شمرده و قبل از اینکه به اوضاع خوب اقتصادی در رشد تجارت اعتقاد پیدا کنند، به توانایی های خود اعتقاد پیدا کردند. با این حساب، حالا در لیست بهترین های دنیا هستند.

آیا شما چیزی از این افراد کمتر دارید؟ بنظر می رسد که اینطور نباشد. شما هم می توانید با صرف نظر از وضع بد اقتصادی، کار خود را شروع کنید و برای اجرای کارتان تصمیمات درستی بگیرید تا بتوانید به موفقیت برسید. توصیه می کنم زندگی نامه این افراد را بخوانید سری هم به نامه ریچارد برانسون خوش اخلاق به دختر ۱۲ ساله ای بزنید که برای موفقیت از او نظر خواهی کرده بود!

عضویت در خبرنامه و انتشار این مطلب را روی شبکه های اجتماعی بیاد داشته باشید..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.