موضوعی که می خواهم امروز به آن بپردازم، پیرامون قطعی کردن فروش است. قطعی کردن فروش چیزی هم معنی بستن فروش یا به پایان رساندن معامله است. اما از شما می خواهم که یک بار بعد از مطالعه این مقاله، مطلب جذاب و آموزنده   بازی فروشندگی هم لذت هم ثروت – از یک باغبان چه می آموزیم؟ را مطالعه کنید و ذهن خود را به چالش اندازید تا بتوانید نتیجه خوبی بگیرید.

قطعی کردن فروش

معنی قطعی کردن فروش چیست؟

راستش را بخواهید قطعی کردن فروش به یک معنی مجزا نیست. شما در هر بخش از معامله که باشید قطعی کردن فروش به تناسب وظایف تان شکل می گیرد بنابراین این شما هستید که تعریف می کنید که قطعی کردن فروش یعنی چه؟

از دید برخی قطعی کردن فروش معانی زیر را در بر می گیرد:

  • به پایان رساندن فروش
  • پیدا کردن مشتری
  • راغب کردن مشتری
  • جذب مشتری
  • و غیره

اما در این میان نباید گم شد، چرا که چیزهایی هم هستند که با اینکه با موضوع شبیه هستند باز هم، معنی قطعی کردن فروش را با خود همراه ندارند. در این باره به بخش مهم زیر دقت کنید:

قطعی کردن فروش

راحتی در آغاز کار با قطعی شدن فروش همخوانی ندارد

اگر در ابتدای کار باشید، تجربه زیادی ندارید پس در این مرحله با یک رویداد سخت پیش رو هستید اما همینکه مدت زمانی از کار تان گذشت و تجربیاتی کسب کردید اصطلاحا قلق مشتری به دستتان خواهد آمد و به راحتی قادر خواهید بود نظر منفی انان را به مثبت تبدیل کنید پس ابتدای کا از سختی ها و جواب های نه نهراسید و با خوشحالی تمام این کار را دنبال کنید.

قطعی کردن فروش یک کار جادویی نیست

اما با خواندن پاراگراف قبلی شاید فکر کنید که باید یک جادوگر باشید تا بتوانید در شرایط سخت مشتری ها را راضی کنید تا از شما بخرند یا با شما همراهی کنند.

در دوره زمانی که در حال کار کردن بوده ام فروشنده هایی را دیده ام که به خاطر اینکه خود را بزرگ کنند یا اینکه من را از ادامه کار دلسرد کنند بارها کار خود را چنان بزرگ و جادویی جلوه داده اند که از استعداد خودم پشیمان بشوم.

اما حقیقت امر این است که فروش می تواند یک حرفه ذاتی باشد که خیلی ها از آن برخوردارند. برای این که فروشنده خوبی باشید لازم نیست که حتما شگرد های فریب دهنده بلد باشید بلکه کافی است مهارت اغنا و اقناع مشتری را بلد باشید.

با این مطالب من به شما کمک کردم که در حوزه فروشندگی به دو نتیجه خوب برسید

اول اینکه، نباید از سختی ها و پاسخ های نه مشتری ها بهراسید

در نهایت هم باید بدانید که فروشندگی کار سختی نیست و با تجربه آسان می شود..

بنظرم هر چقدر که شما در ابتدای کار از مشتری نه بشنوید، و از این نه شنیدن ها استفاده کنید، در آینده بیشتر ” بله ” خواهید شنید. اگر در این باره یاد بگیرید که این اشتباه را نکنید می توانید خیلی سریع در کار خود خبره شوید و از فرصت ها استفاده کنید.

در این باره نظر شما چیست؟ دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.