همه افرادی که سال نو شان با کریسمس شروع می‌شود، سال جدید خود را با جشنی موسوم به کریسمس شروع می‌کنند. در این جشن، مردم و شرکت کنندگان در جشن با تیشرت‌هایی مخصوص این جشن اعلام موقعیت می‌کنند. این تیشرت‌ها به دلیل محدودیت‌هایی که داشتند، موجب شدند تا یک شرکت جدید پا بگیرد که به راحتی توانست در مدت کوتاهی به اهداف خود در برندسازی و افزایش فروش آنلاین دست یابد. این شرکت Christmas Shirt Company نام دارد. بیایید داستان این کسب و کار و فروشگاه اینترنتی لباس را از زبان موسس آن دنبال کنیم.

فروشگاه اینترنتی لباس

به ما بگویید که چه شد که این کسب و کار را راه اندازی کردید؟ پس زمینه کاری‌تان چه بود و چگونه فروش‌تان را شروع کردید ؟

مردم کشور من با دو جشن بسیار مشهور به نام‌های Christmas sweater parties و Christmas-themed bar crawls سال جدید خود را شروع می‌کنند. آن ها در فصول سرد مجبورند لباس‌های بافتنی خود را بپوشند تا در جریان جشن هم شادی کنند و هم بیمار نشوند از این رو لباس‌های بافتنی‌های مرسوم کیفیت لازم را نداشت و ما بر آن شدیم که لباس‌هایی ایجاد کنیم که از نظر کیفیت و تعادل دما، اهالی جشن را اذیت نکند.

فروشگاه اینترنتی لباس

اولین فروش‌های‌تان را از کجا بدست آوردید ؟

ما کار خود را ابتدا از شبکه‌های اجتماعی مثل فیس بوک شروع کردیم و فروش خوبی داشتیم و داریم. اما بعد از آن با طراحی فروشگاه اینترنتی لباس‌های جشن کریسمس، و سئو قوی سایت، فروش‌های زیادی نیز از طریق گوگل و دیگر موتورهای جستجو داریم.

ابزار‌هایی که با آن تا به اینجا به موفقیت رسیده‌اید چه بوده‌اند؟

ما از چند جهت از اپلیکیشن و ابزارهای مختلفی استفاده کرده‌ایم. برای مثال از یک اپلیکیشن برای پرینت گرفتن اطلاعات مشتری‌ها برای چسباندن روی بسته ارسالی پستی استفاده می‌کنیم که کارمان را خیلی سریع‌تر راه می‌اندازد. از طرفی برای پیشرفت سئوی سایت، مشاوره سئو و بازاریابی ما به ما پیشنهاد داد که از افزونه‌های تقویت سئو روی سایت استفاده کنیم که عالی عملکرده‌اند.

فروشگاه اینترنتی لباس

توصیه‌های‌تان برای همکاران و افرادی که تازه پا به کسب و کار آنلاین نهاده‌اند چیست؟

من با توجه به تجربیاتی که طی این چند سال داشته‌ام به سه نکته مهم اشاره می‌کنم:

تعامل و برقراری ارتباط با مشتری‌ها

زمانی که شما بتوانید با مشتری‌ها در ارتباط باشید می‌توانید متوجه بشوید که چرا آن‌ها از میان هزاران رقیب از شما خرید می‌کنند و این راهی می‌شود که بتوانید براحتی بفهمید که مزیت رقابتی‌تان از نظر مشتری چیست و روی آن بیشتر مانور بدهید.

فروشگاه اینترنتی لباس

ردیابی هزینه‌های ورودی و خروجی

هر کسب و کار زمانی موفق می‌شود که بتواند هزینه‌هایی معقول و در آمد هایی خوشحال کننده داشته باشد. با ردیابی هزینه‌ها در طی ماه‌ها و سال‌ها می توان نقاط عطف کسب و کار را مشخص کرد و از غافلگیر شدن و ورشکست شدن جلوگیری کرد.

فروشگاه اینترنتی لباس

مبادلات در صنف مشابه

پیش از این فکر می‌کردم که سیستم تبادلاتی مربوط به قرون ابتدایی است که مردم کالا ها را با کالا مبادله می‌کردند  اما زمانی که خودم این کار را با یکی از همکاران در صنف خودم انجام دادم به راحتی توانستم به ارزش و اهمیت آن   پی ببرم. با صنف‌های مختلف رابطه داشته باشید و برای پیشرفت هم گام‌هایی بردارید تا موفق شوید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.