همیشه خواندن نمی‌تواند چنان تاثیر عمیقی بر کابر تحمیل کند بلکه گاهی باید فقط دید و با چشم و ورودی‌های چشم، به تحلیل نشست. یکی از مهم‌ترین عناصر بصری در سال‌های اخیر در حوزه بازاریابی اینترنتی ورود Call To Action‌ ها به پروسه مارکتینگ بوده که به طور اختصار ما به آن‌ها دعوت به عمل یا  CTA می‌گوییم.

choose-a-contrasting-color-knowledge-in-marketing-for-cta

 در واقع CTA به عنوان یک رابط بصری بین تجارت الکترونیک و کاربران و مشتریان به شمار می‌آید. با استفاده از CTA می‌توان ترافیک را روانه وب سایت‌ها کرد و یک مدیر بازاریابی خبره، می‌تواند طوری CTA ها را برنامه ریزی کند که بتواند از علاقمندان و افرادی که نسبت به آن عکس العملی نشان داده‌اند بهترین و پر سود‌ترین مشتری‌ها را بسازد.

 باید ماهیت CTA ها و دانش آن‌ها را فهمید و درک کرد تا بتوان از آن‌ها استفاده کرد. باید بدانید که صرفا نوشتن یک متن لینک دار که کسی را به کاری دعوت می‌کند و یا یک بنر انگیزشی به خودی خود نمی‌تواند در برگیرنده CTA به معنی واقعی باشد. ما قصد داریم در این مقاله به معرفی یک زمینه از سبک کاربرد CTA بپردازیم.

choose-a-contrasting-color-knowledge-in-marketing-for-cta

 الگو‌های این مقاله می‌تواند یک خط مشی خوب و کاربردی برای شمایی باشد که می‌خواهید از این امکان در وب سایت خود استفاده کنید.

 از دکمه‌های CTA  می‌توان استفاده‌های مختلفی کرد حتی می‌توان برای کاهش استرس کاربر و اعتماد سازی نیز استفاده کرد .

موضوع امروز ما طراحی CTA با رنگ‌های متضاد است و می‌خواهیم به روش بکارگیری و اهمیت آن و البته همه این‌ها را در قالب چند مثال شرح بدهیم.

choose-a-contrasting-color-knowledge-in-marketing-for-cta

چند توصیه :

باید از رنگ‌های متضاد برای CTA ها به منظور اثر گذاری بیشتر استفاده کرد البته باید طیف رنگی بکار رفته با رنگ آمیزی سایت، رنگ شاخص برند و مارکتینگ رنگ در سایت شما سنخیت داشته باشد.

پیش از هر چیز باید به قدرت گرافیکی رنگ و نمودار‌ها در جذب مشتری‌ها اعتماد داشت.

متخصصان معتقدند که سریع‌ترین راه برای جذب کاربران این است که از رنگ‌های متضاد در این باره استفاده کنیم. حتی اگر متن لینک دار با رنگ متضاد و بولد شده استفاده کنید در بسیاری از اوقات پاسخ قابل توجهی به شما ارائه خواهد کرد.

choose-a-contrasting-color-knowledge-in-marketing-for-cta

  از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

متخصصان بر این باورند که رنگ قرمز در جذب کاربر در زمان استفاده از رنگ‌های متضاد بسیار پاسخگو است اما این به شرطی است که پس زمینه و رنگ‌های شاخص سایت با قرمز، سنخیت داشته باشند.

بنابراین در انتخاب رنگ برای دکمه‌ها توجه به رنگ پس زمینه داشته باشید . رنگ دکمه نباید در رنگ پس زمینه محو شود.

مدل شماره ۱ : در اولین مثال برای این مقاله تصویری انتخاب کرده‌ایم که CTA در واقع با یک رنگ اصیل، در کنار یک بخش تاریک تر، حسابی به چشم می‌آید. آیا به نظر شما خانم‌ها بیشتر روی این دکمه کلیک خواهند کرد یا آقایان؟

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۲: هر چند در این مثال با یک پس زمینه شلوغ و سرد روبرو هستیم اما دکمه CTA با رنگی کاملا متضاد در مکانی قرار گرفته که کمتر کسی پیدا می‌شود که نخواهد روی آن کلیک کند.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۳: بیشتر CTA های وب سایت‌های انگلیسی در سمت چپ قرار دارند. این انتخاب اتفاقی نیست چرا که مردم انگلیسی زبان، از سمت چپ به راست به موضوع دقت می‌کنند و این یک راهکار عملی برای کسانی است که سایت خارجی دارند. اگر شما برای سایت فارسی تان، قصد دارید CTA  استفاده کنید بهتر است آن را به سمت راست نزدیک‌تر قرار دهید.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۴: در این مثال وجود رنگ متضاد CTA موجب می‌شود که موضوع به خوبی جلب توجه کند اما ببینید که رنگ سفید نوشته هم چقدر می‌تواند در جلب توجه تاثیر داشته باشد. پس گاهی استفاده از چند رنگ متضاد و خیره کننده می‌تواند بر قدرت جلب توجه بیفزاید.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۵: در این مثال با پس زمینه ای سرد روبرو هستیم و طراح به خوبی می‌داند که باید با یک رنگ گرم، CTA های جالبی ایجاد کند و در این کار نیز موفق عمل کرده است.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۶: در این مثال به شما نشان داده شده که لازم نیست حتما از دکمه برای CTA استفاده کنید بلکه گاهی فقط یک متن ساده با رنگ بندی دقیق می‌تواند تاثیری که باید روی مشتری بگذارد را اعمال کند. حتی تغییر رنگ در لینک‌ها هم گاهی کاملا  اثر گذار خواهد بود.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۷: در این مثال وب سایت مورد نظر تنها چند رنگ را انتخاب کرده و قصد دارد که به هر طریقی که شده با این سه رنگ نظر کاربران را جلب کند که انصافا در این امر نیز موفق بوده است. گاهی لازم است از دسته بندی موضوعات برای نشان دادن اهمیت استفاده کرد که در این وب سایت از رنگ نارنجی برای نشان دادن اهمیت بالا و از رنگ خاکستری برای نشان دادن اهمیت پایین‌تر استفاده شده است. ایجاد تنوع نیز گاهی می‌تواند در جلب توجه موثر باشد مثلا در اینجا CTA شماره ۳ با وجود یک لینک ارائه شده است.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۸: رنگ‌های انرژی بخش احتمال فعال کردن مغز کاربران و عکس العمل بیشتری را فراهم می‌کنند. در این صورت به راحتی متوجه خواهید شد که چرا این وب سایت از رنگ آبی سرد برای پس زمینه و رنگ نارنجی گرم برای CTA استفاده کرده است. رنگ نارنجی که در سئو مارکت هم از آن استفاده شده واقعا رنگ انرژی بخشی است.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۹: برای اینکه شلوغی بکگراند را کمتر به چشم کاربر بیاورید بهتر است که از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. در این مثال نیز از همین تکنیک استفاده شده و متوجه می‌شویم که باز هم پای رنگ نارنجی در میان است.

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۱۰: تا کنون نمونه‌های CTA را در صفحه اصلی نمایش دادیم اما این به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از این دکمه‌ها در جاهای دیگر سایت استفاده کنید .در این مثال در صفحه داخلی سایت با توجه به رنگ‌ها و تضاد آن‌ها از دکمه  CTA  استفاده شده است .

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

مدل شماره ۱۱: در این مثال از رنگ قرمز استفاده شده است که وبمسترها و فروشگاه داران خیلی آن را دوست دارند. . رنگ قرمز در اینجا با کلیه رنگ‌های پس زمینه متفاوت است و در کاربر اشتیاقی برای بازی کردن و عکس العمل نسبت به در خواست CTA به وجود می‌آورد

CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری

این ۱۱ نمونه می‌تواند به عنوان یک راهنمای کاملا مفید برای شما به شمار آید تا متوجه شوید که چگونه می‌توان از رنگ‌های متضاد استفاده کرد. در استفاده از رنگ‌های متضاد عموما باید از رنگ‌های سرد و گرم با ترکیب و تلفیق استفاده کرد. از آن جا که رنگ‌های گرم قدرت واکنش بیشتری دارند بهتر است که پس زمینه را با رنگ سرد و CTA را با رنگ گرم خصوصا قرمز و نارنجی طراحی کنید. گاهی با مشاهده سایت‌های موفق در صنف خودتان می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید و روی CTA هایتان کار کنید. توجه کنید که قرار دادن CTA و طراحی آن کار یکبار شما نیست بلکه باید به مرور CTA های خود را از جنبه بازاریابی و فروش و نرخ تبدیل مورد بازبینی و آنالیز قرار دهید. شاید لازم باشد هر هفته CTA را تغییر دهید و از تست‌های A/B  استفاده کنید تا نهایتا به نتیجه درست و ارزشمند برسید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
طراحی سایت مشهد :

ممنون خیلی خوب بود

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.