کمی در مورد فروشگاه‌تان به ما توضیح دهید : چطور شد که تصمیم به فروش این اجناس گرفتید، و محصولات خود را از کجا تهیه می‌کنید ؟

شریک من در این کسب و کار، قصد یافتن جواهراتی را در خیابان‌های بالای شهر داشت که علاوه بر داشتن ظاهری چشم نواز، مد روز بوده و قیمت مناسبی نیز داشته باشند. اما مشکل اینجا بود که او در خیابان‌های بالای شهر دنبال چنین چیزی می‌گشت؛ جایی که همه چیز از برندهای بزرگ با قیمت‌هایی گزاف بود.

قبل از شروع کار تحقیق زیادی در این مورد این موضوع نکردیم، فقط راهی پیدا کردیم که بتوانیم کپی کنیم که البته این راه نیز جواب داد. ما یک عمده فروش را در چین پیدا کردیم که تعدادی دستبند، گردنبند و گوشواره  داشت ما آنها را به کشور وارد کرده و کارمان را شروع کردیم. از آن روز به بعد دامنه‌ی محصولات ما رشد پیدا کرد و همینطور مرتبا کارمان را گسترش دادیم و به سراغ بازارهای دیگر رفتیم. در اصل کار ما با واردات از چین شروع شد، البته هنوز نیز اینکار را انجام می‌دهیم ولی در مقیاس کوچکتر. هم اکنون روند اصلی کار ما طراحی و تولید جواهرات با برند خودمان است. و این نکته را نیز باید اضافه کنم که مقداری از مواد مورد نیاز برای جواهراتی که بصورت دست ساز تولید می‌کنیم را نیز از کشور آمریکا وارد می‌کنیم.

 راه اندازی و موفقیت فروشگاه

آیا اولین فروشی که داشتید را بخاطر دارید ؟ امروزه بیشترین مشتری و بازدید کننده را از چه طریقی کسب می‌کنید ؟

اولین فروش ما از طریق وب سایت Facebook اتفاق افتاد. در آن زمان ما گروه کوچکی در Facebook داشتیم که اجناس دست دومی که از بازار تهیه کرده بودیم را به اعضای گروه به فروش می‌رساندیم. اما در مورد سوال دوم باید بگویم که هم اکنون سایت Google بیشترین مشتری و بازدیدکننده را به سمت ما هدایت می‌کند، و البته وب سایت Facebook نیز اینکار را برای ما انجام می‌دهد ولی از لحاظ میزان فروش Google بیشترین کمک را به ما می‌کند. در همین راستا در حال استفاده از تبلیغات Facebook هستیم که تعداد بازدیدکننده بیشتری داشته باشیم.

کمی از پشت صحنه‌ی کسب و کارتان برای ما بگویید. از چه ابزارها و اپلیکیشن‌هایی برای اداره کردن فروشگاه استفاده می‌نمایید ؟ چگونه کالاها را ارسال می‌کنید تا مشتریان راضی باشند ؟

ابزارهای ارسال ایمیل بزرگترین کمک را به می‌کنند. برای اینکار ما از سایت Mailchimp استفاده می‌کنیم و از این طریق مشتریان را به خرید مجدد ترغیب می‌نماییم. همچنین نرم افزارهای  دیگری نیز در این زمینه به ما کمک می‌کنند که میتوانیم به اپلیکیشن‌های Happy Email و Better Coupon Box از شرکت‌ Beeketing و همینطور اپلیکیشن Instagration برای نشان دادن محصولات به مشتریان اشاره کنیم. ما سفارشات را داخل مجموعه بسته بندی می‌کنیم و شرکت پست Royal Mail بصورت روزانه بسته‌ها را از ما تحویل می‌گیرد. مرسولات ما معمولا کوچک و کم وزن هستند، بخاطر همین هزینه‌ی زیادی را به ما تحمیل نمی‌کنند.

برای افرادی که تازه قدم در این راه گذاشته‌اند چه توصیه‌هایی دارید ؟

فکر کنم چیزی که ما نشان دادیم این بود که اگر صرف نظر از سرمایه‌ای که دارید اهدافتان را با جدیت دنبال کنید به آنها خواهید رسید. ما کارمان را با اجناسی به ارزش ۱۰۰ پوند، سایت Shopify و پوسته‌های رایگان آن شروع کردیم و به اینجا رسیدیم. لازم نیست چیزهای بسیار زیادی را برای شروع فراهم کنید، فقط باید یک نقشه خوب داشته باشید و با جدیت آنرا دنبال کنید.

shopify
برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.