بای مارکتینگ: بازاریابی و فروش تلفنی بخش مهمی از کسب و کارهاست که اگر به درستی انجام شود می تواند برای مشتری و صاحب کسب و کار ارزشمند باشد. در این باره بیایید راهکارهای توصیه شده را بخوانید و در عمل استفاده کنید و از این موضوع لذت ببرید.

زمانی که تصمیم می گیرید که گوشی را به منظور صحبت با یک مشتری احتمالی بر می دارید دقت کنید که شما می توانید کارهای متفاوتی انجام دهید که به نفع کسب و کارتان تمام شود حتی اگر به فروش شما ختم نشود. .

اما برای این که دید شما نسبت به این موضوع وسعت پیدا کند من چند کار به شما یاد می دهم که هنگام برقراری رابطه تلفنی در پروسه بازاریابی و فروش، باید چشم تان را بر آن ها متمرکز کنید.

بازاریابی و فروش تلفنی

فروش تلفنی مستقیم

فروش تلفنی مستقیم مشخص ترین و ساده ترین راه برای فروش تلفنی است. یعنی بیش از ۹۰ درصد از افرادی که برای بازاریابی و فروش تلفنی استخدام می شوند به هدف قالب کردن محصول خود به مشتری گوشی را بر می دارند و صحبت می کنند.

البته چنین روحیه ای نشان از این دارد که فرد از فروش تلفنی و بازاریابی تلفنی بی اطلاع است و قطعا از دانش دیگر در این باره اطلاعی ندارد و بدیهی است که تماس هایش به ظاهر با شکست مواجه شود.

اینکه شما تلفن را بردارید و محصول خود را به فرد معرفی کنید و او بگوید می خواهم این یک فروش تلفنی مستقیم است که البته اکثر اوقات پاسخ منفی است..

فروش تلفنی غیر مستقیم

در فروش تلفنی غیر مستقیم حرف برای گفتن زیاد است اما گاهی شما تلفن را بر می دارید و با فرد در مورد محصولی صحبت می کنید، اما این مکالمه در همان موقع و یا حتی برای همان محصول فروشی ایجاد نمی کند بلکه با تکنیک هایی که یاد می گیرید، و در تماس پیاده می کنید فرد در زمانی در آینده با شما برای همان محصول یا محصولی دیگر وارد مذاکره می شود. این نتیجه ای از تماس تلفنی در کسب و کار است.

گاهی اوقات تماس تلفنی شما با فرد A منجر به فروش محصول شما به فرد B می شود. این نیز حاصلی از فروش تلفنی غیر مستقیم است..

آیا شما هم می توانید نمونه هایی از فروش تلفنی غیر مستقیم را ذکر کنید؟

بازاریابی تلفنی با تماس تلفنی

وقتی که شما قصد می کنید با فردی تلفنی صحبت کنید، خواه در پروسه تماس سرد باشید یا تماس گرم، در حال بازاریابی هستید. اگر فروش انجام دهید، و پولی عاید شرکت کنید، شما بخش نهایی بازاریابی خود را عملی کرده اید اما در بازاریابی شما در تلفن می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

  شناخت مشتری

گاهی شما در تماس تلفنی که با مشتری دارید، به نیازهای مشتری پی می برید، و از این طریق می توانید برای بازاریابی و فروش سایر محصولات خود نیز اقدام کنید.

بازار شناسی

زمانی که با مشتری حرف می زنید دیدگاه او را می پرسید و بدین طریق می توانید از دیدگاه او و واقعیت های بازار نیز سر در بیاورید و واقع نگر تر بوده و البته محصولات خود را بفروشید.

بازارسازی

گاهی شما می توانید در لابلای صحبت مشتری، شکاف بازار را شناسایی کنید و به نیاز او پی ببرید. این گونه می توانید میانبری زده و محصول جدیدی ایجاد کنید و به فروش برسانید.

این ها کارهایی است که شما می توانید در هنگام مکالمه با مشتری انجام دهید و به خوبی از فرصت ۵ تا ۱۰ دقیقه ای خود استفاده کنید و مفید واقع شوید.

دقت کنید که این کارها نیاز به تمرین و ممارست دارد اما قطعا پاسخ گو است. بهتر است که مکالمه های تان به هدف بازاریابی و فروش، بیش از یک جلسه باشد.

آیا تا کنون تجربه ای از صحبت با مشتری دارید که به صورت تلفنی موفقیت آمیز بوده باشد؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید و این سلسه مطالب را دنبال کنید.

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.