در این مطلب قصد دارم در مورد روش موفقیت گروه Bulk Apothecary  بپردازم و داستان موفقیت شان را از زبان خودشان برای شما بنویسم.

 

اهداف شرکت Bulk Apothecary

Bulk Apothecary در سال ۲۰۱۰ تاسیس شد و امروز یکی از بزرگترین تامین کنندگان آنلاین مواد اولیه‌ی طبیعی و روغن‌های ضروری است. این شرکت قادر به ارسال روزانه‌ی اجناس مختلف از محصولات مربوط به خرده فروشی‌ها گرفته، تا کامیون‌هایی با بیش از ۹۰۰۰ محصول نگهداری شده می‌باشد.

با افزایش سفارشاتی که از طرف مشتریان معمولی و شرکت‌های همکار فرستاده می‌شد، Bulk Apothecary متوجه شد که آن‌ها برای فروشگاه در حال رشدشان به یک خانه‌ی قابل اعتماد و بلند مدت نیاز دارند. پلتفرم تجارت الکترونیک جدید این شرکت می‌بایست قابل اعتماد، با اهداف عایدی آن‌ها سازگار، و برای ادامه دادن روند توسعه‌ی آن‌ها مناسب می‌بود.

Bulk Apothecary در سال ۲۰۱۴ تصمیم به استفاده از Magento گرفت. پس از گذشت ۱۰ ماه کار برای سفارشی سازی این پلتفرم، آن‌ها ده‌ها هزار دلار صرف برطرف کردن مشکلات عملکردی گاه و بیگاه، گلیچ‌های خسته کننده و یکپارچه‌سازی‌های غیرقابل اطمینان کردند. این کارها نه تنها باعث کند شدن روند رشد شرکت شد، بلکه باعث شد تا توانایی تیم در سرمایه‌گذاری برای بخش‌های فروش و بازاریابی محدود شود.

مالک شرکت، گری پلگرینو می‌گوید: «در میان پروسه‌های روزانه‌ی نگهداری، کارهای مربوط به توسعه، مخارج مربوط به میزبانی و لایسنس‌ها، مجبور شدیم ده‌ها هزار دلار برای حفظ فروشگاهمان پول خرج کنیم.»

با توجه به مخارجی که اشکال‌یابی و استفاده از این پلتفرم بر روی دست Bulk Apothecary گذاشت، آن‌ها تصمیم گرفتند که کسب و کار خود را به پلتفرم BigCommerce منتقل کنند.

مزایای استفاده از BigCommerce

نرم‌افزار قدرتمند و مبتنی بر فضای ابریِ شرکت BigCommerce به Bulk Apothecary کمک کرد تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به میزبانی و توسعه و لایسنس، اهداف خود را دنبال کنند. ساده بودن این پلتفرم باعث شد تا تیم این شرکت بتواند بر روی هدف اصلی خود که تبدیل شدن به بزرگترین تامین کننده‌ی محصولات ملی آمریکا بود تمرکز کند.

نکته‌ی حیاتی این بود که مشتریان Bulk Apothecary در طول روند این مهاجرت بتوانند همچنان بدون مشکل از سیستم استفاده کنند. تیم مهاجرت BigCommerce و گروه توسعه‌ی Blue Fish، که یکی از شرکای عملیاتی BigCommerce است، توانستند این انتقال را به صورت یکپارچه و پیوسته انجام دهند.

نمای ظاهری فروشگاه در عرض فقط چهار هفته بر روی پلتفرم BigCommerce برگردانده شد که در مقایسه با زمان ۱۰ ماهه‌ای که برای انجام همین کار در Magento صرف شد بی‌نظیر است. و البته این کسب و کار به خاطر انتقال مذکور هیچ افت رتبه یا کاهش فروشی را هم تجربه نکرد. پلگرینو می‌گوید: «تیم BigCommerce قادر به همکاری با ما بودند و اطمینان یافتند تا داده‌های ما به یک روش تمیز وسازمان‌یافته منتقل شود.»

«ما انتظار داشتیم که با توجه به تغییر پلتفرم کمی افت درآمد داشته باشیم، ولی از زمان مهاجرت به بعد فروش آنلاین ما ۱۵ تا ۲۰ هم رشد داشته است.».

موفقیت تجارت الکترونیک

نتایج بزرگ

مهاجرت به BigCommerce این فرصت را برای Bulk Apothecary به وجود آورد تا در کندترین فصل فروش به رشد دست یابد. پلگرینو می‌گوید: «ما تصمیم گرفتیم در فصلی که فروش پایین است مهاجرت کنیم تا تاثیر این انتقال بر روی فروش ما محدود شود. انتظار داشتیم که با توجه به تغییر پلتفرم کمی افت درآمد داشته باشیم، ولی از زمان مهاجرت به بعد فروش آنلاین ما ۱۵ تا ۲۰ هم رشد داشته است.»

از هنگامی که انتقال با موفقیت انجام شده، تیم ما توانسته بدون درگیر شدن با مشکلات مربوط به پلتفرم، کسب و کار را به شکل موثری اداره کند. نرخ تبدیل تا حدود ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده و عایدی نهایی شرکت با توجه به حذف هزینه‌های مربوط به میزبانی و لایسنس‌ها که بیش از ۵۰ هزار دلار هزینه برمی‌داشت، بهبود یافته است.

تیم ما همچنین قادر بود تا به کمک اطلاعات به دست آمده از سیستم‌های تحلیلی پلتفرم BigCommerce به سرعت بهبودهای لازم را پیاده‌سازی کند. بر اساس گفته‌های پلگرینو «سیستم تحلیلی جدید واقعاً به ما کمک کرد تا داده‌هایمان را بشکافیم و ببینیم که در کسب و کار ما چه چیزهایی خوب و چه چیزهایی بد است.»

شما اگر به جای این شرکت بودید از چه امکاناتی استفاده می کردید؟ نظر خود را در این باره با ما درمیان بگذارید و این مطلب را روی شبکه اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.