یکی از مدل های بازاریابی که تجار قدیمی از آن استفاده می کردند این بوده که آن ها به راحتی به درب منازل مردم می رفتند، و از این طریق خودشان و کسب و کارشان را معرفی می کردند اما این روزها با توجه به اینکه، نوع زندگی مردم تغییر کرده و با مشغلات متعددی روبرو هستند از این روش کمتر استفاده می شود. اما شما اگر بتوانید از این شیوه قدیمی که امروزه جدید هم به شمار می آید، به شکل متفاوتی استفاده کنید قطعا در این امر موفق خواهید شد.

اگر بازاریابی خانه به خانه را به درستی انجام دهید، تاثیر مثبت آن را در کسب و کارتان لمس خواهید کرد.

مهم نیست که شما به فروش محصولات دیجیتالی مشغولید یا اینکه یک فروشگاه محصولات فیزیکی داشته باشید. حتی اگر به فروش خدمات نیز مشغولید با این رویکرد می توانید یک بازاریابی موثر داشته باشید.

اگر به درستی در بازاریابی خانه به خانه عمل کنید، مطمئنا می توانید از فرصت پیش فروش محصولات خود هم استفاده کنید.

چگونه بازاریابی خانه به خانه را شروع کنیم؟

لازم نیست خودتان و دیگران را به دردسر بیندازید. برای شروع به درب منازل واحد های کناری، همسایگان و افرادی که در کوچه و محل سکونت شما قرار دارند بروید. با قدرت تمام و به صورت انرژیک خودتان را معرفی کنید و بگویید که چه کسی هستید و چه کاری می کنید.به دقت اگر به موضوع فکر کنید متوجه می شوید که این یک روش موثر و مفید برای جذب مشتری های دائمی و همیشگی است. اما مردم از فروشنده هایی که به درب منازل می روند خوششان نمی آید!

بازاریابی در شهر

با انزجار و تنفر مردم از چنین بازاریابی چگونه برخورد کنیم؟

مردم این روزها برای رفع خستگی و استراحت بیشتر به منزل برمیگردند تا برای زندگی کردن! بیشتر زندگی مردم به کار و اشتغال ربط پیدا می کند اما از واقعیت انزجار مردم از شنیدن کسب و کارتان درست زمان استراحتشان، به صورت یک فرصت استفاده کنید. متاسفانه رسانه ها در فرهنگ سازی غلط نقش دارند اما شما متفاوت عمل کنید. خودتان را جای او قرار دهید و ببینید که در چه شرایطی حاضرید سخنان فرد مقابل را بشنوید! دقیقا همین کار را در قبال آنان انجام دهید.

 آیا اجناس و خدماتمان را درب منزل آنان بفروشیم؟

فکر فروش محصولات در وهله ی اول باید از ذهن خود خارج کنید. شما می خواهید صرفا با همسایگان و کسب و کارشان آشنا شوید و خودتان را هم به آنان معرفی کنید. قرار نیست همان روز آنان را قانع کنید تا محصول شما را بخرند. شاید در روزهای اول افراد کمی جذب شما و کسب و کارتان شوند اما مطمئنا به مرور شمار این افراد افزایش خواهد یافت.

 برای شروع از الگوی زیر استفاده کنید و به درب منازل همسایگان بروید و بگویید:

سلام من … هستم . اگر اجازه بدهید می خواهم خودم را معرفی کنم و در مورد بیزینس م با شما صحبت کنم.

برای اینکه این ارتباط قوی تر شود می توانید از وی بخواهید تا کسب و کارش را برای شما توضیح دهد.

این فرصتی مناسب برای افزایش آگاهی از برند شماست نه صرفا روشی برای افزایش فروش محصولات و خدمات. اگر با این دیدگاه جلو بروید متوجه خواهید شد که در آینده سود ده برابری نصیب تان خواهد شد.

 بازاریابی خانه به خانه

آیا این کار را فقط برای همسایگان انجام دهیم؟

ما در کسب و کارمان نباید هیچ گونه محدودیتی ایجاد کنیم. بنابراین این روش صرفا برای همسایگان و اعضای یک رسمیت ندارد بلکه شما می توانید به تمام مردم شهرتان بگویید که چه کسی هستید و در شهرشان چه بیزینسی راه انداخته اید. حتی می توانید به شهرهای مجاورتان بروید و به آن ها بگویید که در کنار آن ها و چند کیلومتر دور تر، کسب و کاری در حال فعالیت است که می تواند مشکلاتشان را حل کند.

روند معرفی خود را به شیوه ای هوشمندانه و جذاب شروع کرده و به اتمام برسانید تا در ذهن آن ها ماندگار شوید..

اگر بخواهید صرفا معرفی خود را به یک بروشور محدود کنید، ممکن است مردم به دلیل نداشتن پیش آگاهی از شما، بروشور را مچاله کرده و داخل سطل زباله شان بیندازند. اما وقتی ابتدا به معرفی خود پرداختید و یک رابطه ی شخصی ایجاد کردید، آن ها کمتر نسبت به بروشور ها و معرفی نامه های شما کم لطفی می کنند.

در برندینگ، ملاقات های حضوری بسیار اهمیت دارد بنابراین روابط چهره به چهره را دست کم نگیرید..

اگر برند سازی خوبی داشته باشید و به خوبی به ذهن مردم بچسبید مطمئن باشید در زمان لازم آن ها شما را به یاد خواهند آورد به شما مراجعه خواهند کرد.

نکته های مهم برای بازاریابی خانه به خانه

در بازاریابی خانه به خانه دقت داشته باشید که بهتر است که زمان خاصی مد نظر داشته باشید که افراد در حال استراحت نباشند. اگر در زمان خواب مزاحم کسی شوید، مطمئنا تاثیر منفی کارتان را خواهید دید.

وقتی به گردش می روید، و با خانواده خود در طبیعت نشسته اید، فرصتی مناسب است که با دیگر مسافر ها و افرادی که برای تفریح به محل مورد نظر آمده اند دوست شوید و با آنان صحبت کنید.

زمانی که به بیزینسی برای رفع مشکلات خود مراجعه می کنید هم می توانید از این فرصت استفاده کنید و در پایان بیزینس خود را برای دیگران معرفی کنید.

کار معرفی بیزینس تان را از اقوام و خانواده ها نیز می توانید شروع کنید. دوستان بهترین افرادی هستند که از بیزینس شما استقبال خواهند کرد.

نظر شما در مورد این روش برای بازاریابی اینترنتی چیست؟ آیا فکر می کنید که در حال حاضر در ایران، چقدر می توانید با این شیوه موفق باشید؟ نظر و تجربیات خود را با بای مارکتینگ در میان بگذارید و برای انتشار این مطلب روی شبکه های اجتماعی، از دکمه های رنگارنگ زیر استفاده نمایید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.