بعضی وقت‌ها خیلی حوصله دارم اما بعضی وقت‌ها دوست دارم زمین و زمان را به هم بدوزم تا بعضی کسب و کارها را قیمه قیمه کنم! نه اصلا گاهی دوست دارم مدیر تبلیغات ( البته اگر مدیری در کار باشد ) برخی کسب و کارها را گیر بیاورم، سرش را لای گیوتین بگذارم و بعد که او را قطعه قطعه کنم، روی او نفت بریزم و آتیشش بزنم و بعد خاکسترش رو به باد بدهم، که مبادا اثری از این خلایق روی زمین بماند اما چه کنیم که نفت حیف‌تر از این حرف‌هاست و مدیران نا لایق هم بی‌شمار!

راستی چه می‌شود که یک فرد با حوصله مثل من، به یک فرد بی حوصله نسبت به برخی کسب و کار‌ها تبدیل می‌شود؟ تا حدی که در درونم احساس می‌کنم که باید ضرب و شتمی راه بیندازم!

نفرت از برند

ما با مقوله‌های مختلفی در مورد برند‌ها روبرو هستیم که اخیرا به برخی از آن‌ها پرداختیم. مثلا تبلیغات اصولی بر پایه ی برند می‌تواند به هشیاری و آگاهی برند بینجامد اما اگر برندها کاری کنند که شانشان زیر سوال برود با مقوله ای به نام احتقار برند روبرو هستیم. اما گاهی برند‌ها کاری می‌کنند که مشتری و کاربران را حسابی ناراحت می‌کنند. وقتی که در اثر فعالیت‌های غیر اصولی و افراطی برندها احساسات منفی در کاربران ایجاد شود با مقوله ای به نام انزجار برند روبرو می‌شویم.

چند روزی است که یک پیامک تبلیغاتی کاملا یکسان از سوی یک شرکت نه چندان معتبر، و البته نوپا برای من ارسال می‌شود که هر چقدر هم که بخواهم تصویر آن را برایتان ارسال کنم، حالم یک جوری می‌شود! اینکه شرکت‌ها می‌خواهند برای توسعه کسب و کار خود از پیامک تبلیغاتی استفاده کنند، جای هیچ شکی نیست اما ناراحتی از آنجا ایجاد می‌شود که این شرکت‌ها خود سرانه و بدون استخدام مدیر تبلیغات اقداماتی اینچنینی انجام داده و پا به عرصه تبلیغات می‌گذارند. البته برای ارسال پیام تبلیغاتی نیازی نیست که یک مدیر تبلیغات گران قیمت استخدام کنید چرا که با مشاوره ی ربع ساعتی نیز می‌توانید از ترفند‌هایی سر در بیاورید که برای پیام تبلیغاتی به شما کمک می‌کنند. همچنین توجه کنید که گاهی با خواندن یکی دو مقاله می‌توانید روال تبلیغات پیامکی را به روش اصولی یاد بگیرید.

نکته اینجاست که خیلی از کسب و کارها قصد ندارند بیاموزند چون اعتقاد ندارند به این جمله که جیم ران می‌گوید:

یادگیری شما را به ثروت تبدیل می‌کند.

نفرت از برند

اما غالبا کسب و کارهایی که می‌شناسم بدون هیچ زحمتی ساده‌ترین راه و آزار دهنده‌ترین راه را طی می‌کنند.

برای اینکه متوجه شوید که آیا نسبت به کسب و کار و برندی انزجار پیدا کرده‌اید خود را در معرض تبلیغات آن‌ها قرار دهید تا از حس درونی تان سر در بیاورید.

مثلا آیا با دیدن پیامک تبلیغاتی شان چهره در هم می‌کشید؟

یا اینکه آرزو می‌کنید که ای کاش پیامی که الان دریافت کرده‌اید از آن شرکت نباشد؟

یا اینکه با شنیدن نام‌های مشابه و هم آوای آن شرکت‌ها احساس منفی پیدا می‌کنید؟

این‌ها همه نمونه‌هایی از انزجار برند است که متاسفانه برای بسیاری از کسب وکار‌ها رخ می‌دهد. نا گفته نماند که با انزجار برند، گاهی اگر فرد یا مشتری به محصولات هم علاقه پیدا کنند و حتی نیاز به محصولات داشته باشند حاضرند به هر نهادی مراجعه کنند، جز آن نهادی که از آن رنجور شده‌اند چرا که همیشه باید این بیت را در نظر داشته باشیم:

رنجش دوست ابتدای جدایی از اوست!

اما علت ایجاد انزجار از برند خاص چیست؟

این می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد برای مثال ارسال پیام‌های تبلیغاتی به صورت افراطی و در زمان‌های نا مشخص و نامناسب می‌تواند ایجاد کننده پارازیت‌های ذهنی در کاربر و مخاطب شده و ایجاد انزجار کند.

وقتی که شما پیامی را فقط یک بار برای مخاطب واقعی و مشتری بالقوه خود ارسال کنید قطعا فرد نسبت به شما عکس العمل مثبتی نشان خواهد داد و شما را به خاطر خواهد سپرد. در واقع این باور اشتباهی است که فرد را با مورد هجوم قرار دادن پیامک‌های تبلیغاتی پشت سر هم به عکس العمل وادار کنیم.

مثلا من که نیازی به خرید سخت افزارهایی مثل قلم نوری ندارم حالا اگر ۱۰۰۰ پیامک هم دریافت کنم، هیچ عکس العملی جز تنفر برایم رخ نخواهد داد.

نکته بعدی در مورد انزجار برند این است که این تبلیغات به جای هدف قرار دادن یک جامعه خاص که مشتری محسوب می‌شوند برای گروهی ارسال می‌شوند که اصلا در دسته مشتری‌های صنف مورد نظر وجود ندارند. مثلا ارسال پیامک خرید خمیر ریش یا افتر شیو‌های صورت برای خانم‌ها چه عکس العملی می‌تواند در بر داشته باشد؟

این‌ها شماری از علل ایجاد انزجار برند است که باید حداقل هر مدیر تبلیغات روی آن کمی حداقل کمی فکر کند. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما نیز با چنین احساسی نسبت به کسب و کارها روبرو شده اید؟ به نظر شما چه چیزهای دیگری می‌تواند به انزجار برند تبدیل شود؟ نظر خود را با ما و در شبکه‌های اجتماعی تان به اشتراک بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.