در سال ۲۰۱۷ مبحث جدیدی وارد عرصه بازاریابی محتوا شده که به آن بات محوری می گویند. استراتژی بازاریابی محتوا مبتنی بر بات از امسال تا سال های آینده نقش اساسی در جذب و حفظ و حتی مدیریت مشتریان خواهند داشت.

ربات مارکتینگ یا bot marketing

امروز دنیای بازاریابی آنلاین برای ارتقای سطح تجربه‌ی مشتری و تاثیر کمپین‌های بازاریابی به کلیک‌ها و تپ ها ( اشاره به عکس العمل کاربران گوشی ها و تبلت ها )  متکی است. لازم نیست بگوییم که این چیزها چه تصویری نامفهومی ایجاد می‌کنند.

تبدیل‌های واقعی (تبدیل بازدیدکننده به مشتری) اغلب خیلی کمتر از چیزی است که این معیارها نشان می‌دهد. با این حال بازاریاب‌ها همه‌ی سرمایه‌ی خود را صرف افزایش نرخ کلیک و بازدیدهای سایت می‌کنند. اما در این میان چت‌بات‌ها هدف کاملاً جدیدی را برای مداخله با مشتری در دست می‌گیرند..

برندهای مطرح امروزی به درستی بر ایجاد ارتباط برند با فناوری‌های جدید و چت‌بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تمرکز دارند. میزان نهایی تبدیل بازدید کننده به مشتری با چت‌بات‌ها طبیعی‌تر و به شکل قابل توجهی موثرتر از تبلیغات سنتی یا ویدیویی هستند. این روش از ارتباطات باعث می‌شود تا کاربر تشنه‌ی اطلاعات بیشتر شود. به علاوه، اطلاع رسانی با استفاده از این چت‌بات‌ها خیلی ساده‌تر است، چون این‌ها در اکثر پیام‌رسان‌های امروزی وجود دارند و کم کم دارند به بخش جدایی ناپذیر ارتباطات ما بدل می‌شوند.

ربات مارکتینگ یا bot marketing

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید بهتر است Operator را امتحان کنید، چون هدف این سرویس کمک به کسب و کارهای آنلاینی است که می‌خواهند تجربه‌ی کاربری مشتری‌هایشان را تغییر دهند. اپراتور به مشتریان اجازه می‌دهد تا به دنبال فروشگاه‌های مجازی بگردند و از نزدیک‌ترین و ارزان‌ترین منبع موجود کالای خود را خریداری کنند. علاوه بر این کاربران ابتدا می‌توانند سوالات خود را از طریق چت با همین ربات‌ها بپرسند و در صورت نیاز به یک اپراتور متخصص انسانی وصل شوند.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که امروزه پیام‌رسان‌ها از رسانه‌های اجتماعی بزرگ‌تر شده‌اند. بنابراین منطقی است که بر روی این پلتفرم‌های پیام‌رسانی ربات داشته باشید. ولی مدیریت ربات‌ها بر روی چند پیام‌رسان مختلف شاید کمی سخت باشد، چون شرایط در همه‌ی پیام‌رسان‌ها دقیقاً یکسان نیست..

برای مثال وبسایت message.io به توسعه‌دهندگان ربات‌های خود به صورت خصوصی دسترسی بتا می‌دهد تا بتوانند از پلتفرم مدیریت ربات‌ها استفاده کنند. با این کار با یک بار ربات ساختن می‌توانید در چند پیام‌رسان مختلف از آن استفاده کنید.

بیاد دارم که سال ها پیش موقع خرید ابزارهای ورود به شبکه های اجتماعی! همان ابزارهایی که نمی توان اسم آن ها را آرود، از بات های یاهو استفاده می شد، اما کم کم بساط یاهو برچیده شد و دامنه ارتباطات به واتس اپ و وایبر و غیره کشیده شد. حالا هم که این سرویس ها در تلگرام از مشتریان خود پشتیبانی می کنند. از این رو توصیه اکید ما به شما بازاریابان محترم این است که از بات های سرویس های مختلفی مثل تلگرام کار خود را شروع کنید و بدین ترتیب اثری ماندگار بر کسب و کار خود بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.