اصولا نوشتن مطالبی که از جذابیت و خلاقیت بهره‌مند  باشند و بتوانند مخاطب را به سوی خود جلب کنند کار آسانی نیست.

مطلبی که می‌نویسید  باید به گونه‌ای  باشد  که مخاطب با خواندن آن به هدف خود برسد. به عبارت دیگر تولید محتوا می‌بایست حاصلش مطلبی غنی از اطلاعاتی باشد که مخاطب را به سمت خود بکشد. برای مثال مطلبی در مورد ساخت یک قطعه الکترونیکی به گونه‌ای باشد که کاربر پس از خواندن آن به هدفش که ساختن آن قطعه الکتری است برسد ورضایت او جلب شود.

در این مطلب با ارائه ی خط مشی‌هایی به شما در تدوین عنوانی جذاب و کاربر پسند کمک می‌کنیم:

تیترها و عنوان‌های هدفمند انتخاب کنید

تیتر یکی از مهترین اجزای نوشته و در حکم قلب متن می‌باشد.به طوری که ممکن شما متنی پر محتوا ایجاد کنید ولی به دلیل عدم انتخاب عنوان مناسب و کاربر پسند مورد توجه کاربران قرار نگیرد و به عبارتی از چشم به دور بماند پس تیتر باید مخاطب را ترغیب به خواندن آن مطلب کند. به بیان دیگر تیتر باید حق مطلب را ادا کند.

blogging-trensd

تنظیم عنوانها به صورت سر تیتر

بهتراست عنوان‌ها با تگ h1 تنطیم شوند. این کار باعث می‌شود موتورهای جسنجو کلمات کلیدی را بهتر ببینند مثل اینکه بر روی تیتر خود ذره بین بگیریم تا بزرگتر و بهتر دیده شود.

تصاویر متناسب با موضوع انتخاب کنیم

تاثیری که تصاویر روی مخاطب می‌گذارد بسیار ماندگار است .همانطور که مطالعه‌ی بدون تصویر کسل کننده است استفاده از پست‌های بدون تصویر مخاطب را بی‌میل می‌کند. پس ما می‌توانیم با استفاده از جلوه‌های بصری مخاطب را به سوی پست خود بکشانیم.

توضیحات تصویر

گوگل توانایی خواندن تصاویر را ندارد در نتیجه از  توضیحات تصاویر آنرا متمایز می‌کند و می‌شناسد.

مثلا درآپلود یک تصویراسم آن  متناسب و مرتبط با موضوع تصویر شما باشد.

مخاطبانتان را بشناسید

در اولین قدم باید بدانیم که مخاطبان ما چه  کسانی هستند؟ شغل آن‌ها چیست؟ هدفشان از خواندن مطلب چیست؟ یعنی چه چیزهایی را می‌خواهند بدانند؟ و بعد متناسب با این سوالات مطلب و ایده‌های اولیه را ایجاد کنید.

از جملات با معنی وارزشمند استفاده کنید

وقتی می‌خواهید طی پروسه‌ی نویسندگی سایت مطلبی را بنویسید ازجملاتی استفاده کنید که از نطر معنی غنی باشند وبه عبارتی گوش مخاطب را بنوازند.

می‌توان از آرایه‌های ادبی واشعار نیز استفاده کرد وجملات تکراری که وجودشان قطعا در متن لزومی ندارد حذف کرد.

برای آنکه بدانیم جمله ما تاثیر گذار است می‌توانید این سوالات را از خود بپرسید:

الف- آیا مقصود ما را به مخاطب می‌رساند؟

ب- آیا نوشته ما را با ارزش کرده است؟

ج- آیا می‌توان  جمله را تغییر داد و آنرا با جمله دیگری عوض کرد؟

از پست‌های قبلی استفاده نمایید

اگر قبلا پستی نوشته اید که به موضوع پست کنونی  شبیه است فراموش نکنید که به ان لینک دهید.این کار باعث می‌شود که سئوی پست‌های قبل هم افزایش یابد ودر واقع با یک تیر دونشان زده اید.

وقتی می‌خواهید خواننده را به مطلب قبل ارجاع دهید از واژه‌های مثل بیشتر بخوانید یا اطلاعات بیشتر و غیره استفاده نکنید.بلکه از واژه‌های مربوط به همان مطلب استفاده کرده و لینک دهید. بدین صورت در لینک بیلدینگ نیز بهتر و موفق تر عمل می کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.