گاهی اوقات هنگام سرچ کردن، لیست بلند بالایی از سایت ها را مشاهده می کنیم. زمانی که وارد برخی از این سایت ها می شویم، متاسفانه متوجه می شویم که این سایت ها در دسته هرزنامه ها هستند و از آن جمله رسانه هایی هستند که تنها با استفاده از کلمات کلیدی سعی دارند بازدید کنندگان را به سمت خود بکشند! البته جای تعجب دارد که چرا گوگل به آن باهوشی هنوز نتوانسته جلوی این گونه سایت ها را بگیرد.

به هر حال تا گوگل دست به کار شود، به ما توصیه می کند که از یک افزونه استفاده کنیم و به طور دستی این سایت ها را از نمایش در صفحه نتایج گوگل یا SERP حذف کنیم.

برای این کار، گام های زیر را طی کنید:

قدم اول: ابتدا این مطلب را روی مرورگر گوگل کروم باز کنید

قدم دوم: روی دکمه زیر کلیک کنید تا وارد صفحه افزونه ها شوید.

برای نصب افزونه کلیک کنید

قدم سوم: وقتی صفحه باز شد روی دکمه آبی رنگ مطابق زیر کلیک کنید:

ExtensionPersonal Blocklist

قدم چهارم: افزونه شروع به نصب شدن می نماید. در انتها کافی است که پیام نصب موفق را مشاهده نموده و این سرویس را روی موتور جستجوی گوگل چک کنید

دقت داشته باشید که باید جستجوهای تان را از طریق مرورگر گوگل کروم انجام دهید.

به تصویر زیر دقت نمایید:

بلاک کردن سایت از گوگل

در این تصویر شما صفحه نتایج گوگل را مشاهده می کنید. حالا در زیر هر لینک در صفحه جستجو، گزینه ای مشاهده می کنید که به صورت Blocks domains/hosts مشخص شده است. برای مثال در این تصویر شما مشاهده می کنید که می خواهیم آدرس سایت مت کات را از نتایج حذف کنیم.

اگر روی این گزینه کلیک کنید به راحتی خواهید توانست به این هدف خود برسید.

حالا فرض کنید که به اشتباه یک سایت را بلوک کردید! برای رفع بلاکیت!! یا مسدودیت باید روش زیر را دنبال کنید:

به بالای، مرورگر خود نگاه کنید تا دکمه قرمز رنگ و دست را مشاهده کنید:

بلاک کردن سایت از گوگل

اگر روی آن کلیک کنید، صفحه ای مطابق بالا مشاهده خواهید کرد که در آن لیست سایت های بلاک شده را مشاهده خواهید نمود. برای این که، سایت مورد نظر را از بلاک خارج کنید، کافیست روی UNblock کلیک کنید.

بدین ترتیب می توانید از شر سایت های مزاحم در گوگل راحت شوید و سریع تر به هدف جستجوی خود برسید. این مطلب را روی شبکه های اجتماعی منتشر کنید و در صورتی که جایگزینی برای ان می شناسید با ما در میان بگذارید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.