امروز قصد داریم در مورد یک کسب و کار جدید صحبت کنیم که به احتمال زیاد می تواند برای شما ایرانی های عزیز که دستی در طراحی و دوخت دارید مفید باشد. در واقع این شغلی است که می توانید آن را در منزل راه اندازی کنید و هزینه های تان را حسابی کاهش دهید. با هم این مصاحبه را بخوانیم و روش ایجاد کسب و کار را یاد بگیریم.

سلام. برایمان از پس زمینه کسب و کارتان بگویید؟ چطور شد که این کار را راه اندازی کردید؟

من برای اولین بار، یک پتو با مدل دم عروس دریایی درست کردم. برایم لذت بخش بود که در فضای جدید کار کنم، و چیزهای متنوعی بسازم اما تصمیم گرفتم از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک، این کار را به ارزیابی بگذارم.

من از فیس بوک برای ارزیابی میزان تقاضای محصولم استفاده کردم و نتایج کاملا واقعی بودند..

وقتی که عکس پتو را روی فیس بوک گذاشتم، متوجه شدم که مردم نسبت به آن علاقه نشان می دهند و تقاضاهای خرید در این باره واقعا وجود دارد. با این وضعیت فهمیدم که می توانم تجارتی موفق راه اندازی کنم. در همین زمینه، با دو سرمایه گذار و تامین کننده نیز آشنا شدم. با این وجود فقط دو هفته طول کشید که ما کار تولید پتوهای متنوع خود را شروع کنیم و به فروش برسانیم.

راه اندازی تجارت الکترونیک

اولین فروش های تان از طریق کدام سیستم بود؟ آیا فقط به صورت آنلاین می فروختید؟

برای شروع ما حدود چند صد قطعه پتو ساختیم. من از طریق صفحه ی اینترنتی ام که فقط فیس بوک بود، تصویر برخی پتوها را آپلود کردم. باز هم تقاضا و استقبال خوب بود و راضی بودم. برخی از مشتری ها در واقع و در اصطلاح تجاری آنلاین، مشتری های بازگشتی بودند. یعنی یکبار که از ما خرید کردند برای بار های دوم و بیشتر هم به ما مراجعه کردند. اما با استفاده از فیس بوک و توییتر، توانستیم مشتریان جدید هم پیدا کنیم.

در این باره بازاریابی ویروسی خیلی به ما کمک کرد. در بازاریابی ویروسی، خود مشتری ها بازاریاب ما بودند و بدون اینکه به دنبال سود مالی باشند و یا اینکه ما از آن ها خواسته باشیم خودشان تصاویر ما را به اشتراک می گذاشتند و این برای ما واقعا سودمند بود..

آیا حالا از فروش خود راضی هستید؟

قطعا چرا که ما وب سایت رسمی خود را راه اندازی کردیم. بعد از اینکه از نظر سئو و بازاریابی اینترنتی مدتی روی سایت کار کردیم، توانستیم برای کریسمس بیش از ۵ هزار قطعه پتو بفروشیم. خوشبختانه یکی از شرکای من در این باره حالا برای خودش جایگاهی پیدا کرده و ریاست کل مجموعه را بر عهده دارد.

برای ورود به سایت blankietails کلیک کنید

توصیه شما به تازه کارها در عرصه اشتغال اینترنتی چیست؟

توصیه من این است که فرصت های خرید زیادی به مشتری های تان بدهید. این یعنی تنوع داشته باشید آن هم تنوع هایی که مشتری را به سمت شما جذب می کند. و اینکه دقت داشته باشید که مشتری ها از کدام کانال ها بیشتر به سمت شما می آیند. بازاریاب ما این وظیفه را انجام می دهد و دائما در حال آنالیز است. باید دقت داشت که، فعالیت در شبکه های اجتماعی خیلی مهم است و می تواند روی فروش تاثیر ویژه ای داشته باشد.

دوستان عزیز، شما هم می توانید، برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین، این ایده را برای فروش در نظر داشته باشید. مطمئن باشید اگر همه مراحل راه اندازی تجارت الکترونیکی را به خوبی دنبال کنید در این عرصه موفق خواهید شد. دیدگاه ها و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید و برای دریافت مصاحبه های بعدی آدرس خود را در لیست ایمیلی بای مارکتینگ ذخیره کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.