چندی پیش در مورد شاخه جدید بازاریابی به عنوان بات مارکتینگ یا بازاریابی با ربات ها صحبت کردیم. در این مقاله اشاره کردیم که حالا در عصر جدید از سال ۲۰۱۷ به بعد باید در مورد ربات ها کمی جدی تر باشیم چرا که قرار است هوش مصنوعی، به سهولت کارها بینجامد.

بیشتر بخوانید: شاخه جدید بازاریابی محتوا یا ربات مارکتینگ یا bot marketing

اما استفاده از ربات ها برخی جاها به صلاح و برخی جاها مناسب است. از جمله بهترین استفاده هایی که می توان از ربات ها برد دقیقا جاهایی است که بحث بازاریابی یا عملیات ها به میان می آید. مثلا فرض کنید، مدیر یک سایت یا پشتیبانی باید ساعت ها به مشتری ها گوش کند و فقط پاسخ های بله یا خیر به آن ها بدهد. در چنین شرایطی که سوالات از پیش مشخص و پاسخ ها نیز معین است، استفاده از ربات ها بهرین انتخاب است.

best use of robots in online business

برای اینکه دستیار ربات شما از حالت یک ربات خشک و بی روح بیرون بیاید، می توانید طی سوالات تعاملی که در آن می نویسید، از لینک های کمکی، ویدیو ها و موارد اینچینی نیز استفاده کنید.

هر چقدر که بتوانید ربات خود را از نظر اطلاعات و ارتباط آن ها غنی کنید، بهتر می توانید مشتریان را راغب به استفاده از ربات ها کنید.

با استفاده از ربات ها و اطلاعات و سوالاتی که کاربران می پرسند، می توانید قسمت های ابهام زا و مبهم وب سایت خود را مشخص کرده و نسبت به رفع آن ها اقدام کنید. حتی می توانید در ربات بخشی معرفی کنید تا فرد، بتواند سوال مهم خود را بپرسد تا شما در اسرع وقت با آن ها تماس بگیرید.

ربات در کسب و کار

ربات ها هر چند آنقدر هوشمند نیستند که به عنوان یک کاربر واقعی یا مشاور وب سایت شما، به کمک مشتری ها بشتابد، اما می توان برای سطوح ابتدایی کار خود را به ان ها واگذار کنید و منتظر نتایج خوبی باشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.