ساعتی پیش با موضوعی روبرو شدم که احساس کردم می تواند برای بسیاری از کاربران نیز سوال بر انگیز باشد. زمانی که در گوگل آنالیتیکس، یا گوگل ادوردز در حال بررسی جایگاه سایت خود هستیم عموما با عباراتی روبرو هستیم که باید از آن ها مطلع باشیم تا بتوانیم بهترین نتیجه گیری از روند فعالیت خود داشته باشیم.

عبارتی به نام Average position یا Avg. Pos در گوگل وجود دارد که از طریق آن می توان اطلاعات زیادی را کسب کرد. زمانی که گوگل در ستون Average position یا Avg. Pos قرار است به ما اطلاعی بدهد، به صورت یک عدد طبیعی مثل ۱، ۲ و… و یا به صورت عدد ترکیبی مثل ۱.۲ این عدد را نمایش می دهد.

Average position

در واقع Average position یا Avg. Pos آماری است که نحوه‌ی رتبه‌گیری تبلیغ شما یا لینک سایت شما را در برابر تبلیغات دیگر توصیف می‌کند. این رتبه تعیین می‌کند که تبلیغات باید با چه ترتیبی در صفحه به نمایش درآید.

Average position یا Avg. Pos در گوگل آنالیتیکس برای بررسی رتبه لینک ها و در ادوردز برای نشان دادن جایگاه تبلیغات شما بکار می رود..

  • بالاترین جایگاه ۱ است، و جایگاه «پایین» هم وجود ندارد. یک جایگاه میانگین از ۱-۸ معمولاً در صفحه‌ی اول نتایج جستجو، ۱۶-۹ معمولاً در صفحه‌ی دوم است که به همین صورت ادامه می‌یابد. Avg. Pos می‌تواند بین دو عدد کامل باشد. برای مثال یک Avg. Pos  با مقدار ۱.۷ یعنی تبلیغ شما معمولا در جایگاه ۱ یا ۲ ظاهر می‌شود.
  • رتبه‌ی تبلیغ شما می‌تواند تغییر کند و باعث تغییر جایگاه آن در صفحه شود، بنابراین Avg. Pos می‌تواند ایده‌ای درباره‌ی نحوه‌ی کنار زدن تبلیغ رقبا توسط تبلیغ‌تان به شما بدهد. اما مهم‌ترین چیز این است که بفهمید چه جایگاهی برای شما مفیدتر است؛ چون شاید بالاترین جایگاه برای شما مناسب نباشد.
  • ممکن است به خاطر تنوع وب سایت ها، این گزینه در بهینه سازی عملکرد نمایش در Google Display Network آن چنان که باید مفید نباشد.

اگر می‌خواهید کارایی را در Display Network اندازه‌گیری کنید، پیشنهاد می‌کنیم بر روی معیارهایی مثل نرخ‌های تبدیل و ROI تمرکز کنید..

  • شما می‌توانید ستون Avg. Pos را برای تبلیغات، کمپین‌ها و دیگر عناصر خود ببینید، ولی جایگاه میانگین به طور کلی کاربردی‌ترین بخش برای بررسی کلمات کلیدی است. با مشاهده‌ی نحوه‌ی رتبه‌گیری تبلیغ توسط یکی از کلمات کلیدی، می‌توانید با تغییر آن کلمه موقعیت‌تان را بهبود ببخشید.

این توضیحات به شما کمک می کند که بتوانید اطلاعات کافی در مورد داده های مورد آنالیز داشته باشید. نمونه ای از محل قرار گیری ستون Avg. Pos را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

افزایش نرخ تبدیل

در تصویر بالا مشاهده می کنید که صفحه مورد نظر، در جایگاه های مختلفی قرار داشته که لاین اول نشان از جایگاه اول و دوم دارد و لاین آخر نیز نشان از جایگاه ۶ و یا ۷ دارد.

آیا در این باره سوالی دارید؟ مشکلات خود را از بای مارکتینگ بپرسید و این مطلب را برای اطلاع عموم روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.