خانواده من به مدت ۱۰۸ سال است که صاحب برند Angelus Shoe Polish هستند و به فروش کفش مشغول بوده اند که تنها چیزی که از آن بهره مند نبودند این بود که فروشگاه اینترنتی نداشتند. این ایده توسط من به وجود آمد تا فروش کفش های مان را که ۱۰۸ سال در دنیای واقعی آن را دنبال کرده ایم حالا به عرصه اینترنت بکشانیم.

من از یک سری ابزارها استفاده کردم تا به صورت آنلاین بتوانم به فروش برسانم، اما وقتی میزان سفارش هایم به میزان ۱۰۰۰۰ جفت کفش در ماه رسید واقعا لذت بردم.

مطالعه موردی

از جمله ابزارهایی که من از آن ها برای شهرت فروشگاه خود استفاده کردم  social media, Google Adwords  بودند که تاثیر آن ها بر هیچ کسب و کار موفقی پوشیده نیست. جالب است بدانید دو سال پیش که فروش کفش های من به ماهی ۱۰ هزار جفت رسید، من خودم به تنهایی این سفارشات را پیگیری می کردم و حتی یک حساب دار هم نداشتم.

چگونه اولین فروش خود را کسب کردید؟ کدام کانال ها بیشتر ترافیک و فروش را برای شما تولید می کنند؟

اولین بار من سایتم را تحت یک پلتفرم کاملا محدود راه اندازی کردم که کاربر پسند نبود و نیاز به برنامه نویسی بیشتری داشت. در واقع این سایت اولین بار من را نا امید کرد اما از آن جا که تحقیق کردم و متوجه شدم که راه برای پیشرفت باز است و محدودیت ها قابل رفع و رجوع هستند خوشحال شدم و دوباره استارت زدم.

بعد از این برای اینکه تبلیغ کنیم، به سراغ هنرمندان حاضر در یوتیوب و اینستاگرام رفتم تا از طریق قدرتی که دارند برای ما تبلیغ کنند که تاثیر بسیار خوبی برای ما داشت. این هنرمندان علاوه بر اینکه موجب افزایش فروش ما می شدند و اولین فروش هایمان از طریق آن ها رقم خورد، ترافیک زیادی هم به سمت ما روانه کردند که از این ترافیک هم سود بردیم.

مطالعه موردی

بعد از این وارد یوتیوب شدیم تا با ویدیو مارکتینگ، به موفقیت برسیم! راستش ویدیوهای ما اول کار دیوانه وار بود اما مردم آن را دوست داشتند و به عنوان تفریح آن ها را نگاه می کردند اما بعد از این تصمیم گرفتیم که یک تیم حرفه ای داشته باشیم تا ویدیو مارکتینگ اصولی را برای ما انجام دهند که در این وادی نیز با تیم خوبی قرار داد بستم و موفق شدم که ویدیوهای اثر گذاری ایجاد کنم.

پس از این از google adwords استفاده کردیم که واقعا برای کسب و کارمان سود داشت البته همه چیز را به این موضوع ختم نکردیم بلکه یک تیم سئو قوی نیز داشتیم که به ما کمک می کرد، بتوانیم به بهترین شکل ممکن سایت خود را رونق دهیم و در اهداف موفق شویم.

از پس زمینه کار خود برای ما بگویید؟ شما چگونه به این مرحله رسیدید؟ ابزارهای بازاریابی شما چه بود؟

من از فیس بوک و توییتر و اینستاگرام برای موفق شدن استفاده کردم. در واقع من با استفاده از این ابزارها توانستم دنبال کنندگان زیادی پیدا کنم و از آن ها مشتری بسازم

برای فروشنده های تازه کار چه پیشنهادی دارید؟

برای این منظور توصیه می کنم که از شبکه های اجتماعی استفاده کنید. شبکه های اجتماعی در حقیقت در بردارنده گروهی از مشتاقان ما هستند که می توانند کم و بیش به عنوان مشتری های چرخشی ما باشند. اما دقت کنید که زود فعالیت در این وادی را شروع کنید تا فرصت ها از دست نرود.

به دنبال این نباشید که سریع به نتیجه برسید. ما طی چندین ماه به این موفقیت رسیدیم. پس انرژی صرف کنید و منتظر جواب گرفتن خیلی زود نباشید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.