فرض کنید ماه‌ها هزینه کرده و برای یک رویداد ویژه تبلیغ نموده‌اید (مثلا تخفیف ویژه به مناسب عید نوروز) حالا در زمان بهره برداری از زحمات خود هستید، ترافیک سایت به طور شگفت انگیزی افزایش یافته و درست در آخرین مرحله و لحظه خرید مشتریان را یکی پس از دیگری از دست می‌دهید و این یعنی فاجعه! زیرا زحمت ماه‌ها تاش شما به سادگی و به خاطر یک اشتباه به هدر رفته است.

اگر می‌خواهید این اتفاق برای فروشگاه اینترنتی تان رخ ندهد پس تا انتهای مطلب امروز با ما همراه باشید و این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

پرداخت آنلاین

نحوه پرداخت یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند یک کسب و کار اینترنتی را رونق دهد و یا باعث  خاکستر نشین شدن صاحب آن کسب و کار شود.

اگر شما نتوانید طیف گسترده‌ای از روش‌های پرداختی را برای کاربران خود فراهم نمایید دقیقا همان اتفاقی برایتان خواهد افتاد که در بالا به آن اشاره نمودیم . باید توجه داشته باشید که امروزه روش‌های پرداخت فوری برای تجارت اینترنتی تنها به معنی پذیرش کارت اعتباری نمی‌باشد و شما باید قادر باشید روش های خرید بیشتری را در اختیار مشتریانتان قرار دهید.

چرا مشتریان تنها از کارتهای اعتباری هزینه را پرداخت نمی‌نمایند؟

چندین دلیل مهم وجود دارد که باعث می‌شود برخی از افراد فقط به دلیل مشاهده روش پرداخت‌های غیر کارت اعتباری تبدیل به یک مشتری  و خریدار واقعی شوند.

بهینه سازی پرداخت آنلاین

 راحت بودن

خریداران در زمان های ویژه‌ای مثل تعطیلات توقع خرید‌های آسان و بی دردسر را دارند خرید‌هایی که به سرعت و با کیفیت بالا انجام گیرد. تمامی مشتریان شما قبلا تجربه خرید از فروشگاه‌های دیگر را داشته‌اند و اگر شما بتوانید با نحوه پرداخت خود آن‌ها را راضی نگهدارید برای همیشه مشتری شما باقی خواهند ماند پس سعی کنید ساده‌ترین، کوتاه ترین و پایدار ترین روش‌های خرید را در اختیار مشتریان خود قرار دهید.

 سرعت

سرعت در مراحل پرداخت نیز اهمیت بالایی دارد باید سعی کنید مراحل خرید را تا جایی که می‌توانید کاهش دهید و از پر کردن اطلاعات اضافی و تکراری توسط کاربر بپرهیزید.

بهترین کار برای این منظور ایجاد حساب‌های کاربری و افزودن گزینه پرداخت جایگزین می‌باشد که سبب کاهش درصد پرداخت‌های ناتمام می‌شود.

امنیت

مصرف کنندگان همیشه  حتی در ایام تعطیلات نیز محافظ کار بودن خود را در مقابل کلاهبرداران حفظ می‌کنند پس اهمیت دارد که سرویس ارائه شده توسط شما به مخاطب از امنیت بالایی برخوردار بوده و امکان حفاظت از اطلاعات شخصی را به مشتریان بدهد . بهترین سرویس در این زمینه  PayPal  می باشد که متاسفانه در ایران سرویس دهی نمی‌شود.

پرداخت آنلاین

چگونه فروش در زمان تعطیلات را قطعی کنیم؟

بهترین راه برای شما افزودن گزینه‌های پرداخت است که می‌تواند فروش شما را تا حد زیادی افزایش دهد. در واقع می‌توان گفت روش‌های پرداخت جایگزین بهترین راه برای پر کردن شکاف پرداخت‌ها هستند.

اگر کیفیت خدمات پرداخت شما آنقدر بالا باشد که مشتری را راضی نماید ازآن پس مشتری تمام خرید‌های خود را از شما انجام خواهد داد.

به عنوان مثال مشتریانی که از PayPal استفاده نموده و از آن رضایت دارند همیشه پرداخت‌های مبتنی بر آن را به سایر خدمات پرداخت ترجیح می دهند.

پرداخت آنلاین

مدت زمان بیشتری را برای پرداخت در نظر بگیرید

دادن نسیه به مشتری یکی از جذاب‌ترین و هیجان انگیز ترین راه خرید برای مشتریان شماست زیرا اغلب مشتریان تمایل دارند اول خرید کنند  و بعدا هزینه آن را بپردازند. معمولا در حراج‌ها و فصولی مانند تعطیلات فروشگاه‌های بزرگ و خرده فروشان اینترنتی به مشتریان خود نسیه می‌دهند. این کار سبب جذب مخاطب بیشتر و فروش های کلان‌تر خواهد شد.

ارتقا قبل از پرداخت

بهترین گزینه های خود را برای آخر کار نگه ندارید و سعی کنید در صفحه اول سایت به طور واضح ویژگی های پرداخت خود مانند نسیه دادن و یا ارسال رایگان و غیره را عنوان نموده تا کاربر از ابتدا با آن آشنا شود زیرا این کار بیشتر از هر چیز دیگری مشتری را تشویق به خرید می نماید.

نتیجه گیری

هدف شما تبدیل  بازدید کنندگان ساده سایت به مشتریان بالقوه و ثابت است س سعی کنید با ایجاد تنوع در روش های پرداخت و ارائه خدماتی سریع، آسان و مطمئن مخاطبان را به خرید از خود تشویق نمایید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.