تست A/B همچنان به عنوان یک روش ارزشیبابی موثر بر پایه تقسیم و مقایسه است که توسط بازاریابان برای وب سایت های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته: از این روش می توان برای افزایش بازدید هر سایتی اعم از تجاری یا غیر تجاری استفاده کرد. .

در این نوع تست، در حقیقت، انواع متغییر های بازاریابی مورد ارزیابی قرار می گیرد. زمانی که از تست A/B استفاده می شود، متغییر هایی که مورد آزمون قرار می گیرند ” کنترل ” نام دارند. در این تست آن متغییری که نتیجه بهتری از آن خود می کند را ” درمان ” می نامند.

مورد ارزیابی قرار می گیرد. زمانی که از تست A/B استفاده می شود، متغییر هایی که مورد آزمون قرار می گیرند ” کنترل ” نام دارند. در این تست آن متغییری که نتیجه بهتری از آن خود می کند را ” درمان ” می نامند.

با توجه به تعریف بالا می توان گفت در تست A/B همیشه یک عنصر بهتر از بقیه خود را نشان می دهد و کمتر حالتی پیش می آید که نتایج به طور کاملا مشابه باشند. در این باره می دانید علت چیست؟

تست A/B

از آن جا که این گونه تست و آزمون ها معمولا برای وب سایت های تجاری صورت می گیرد، بازاریاب ها در آن سعی دارند که مشخص کنند که:

۱- چگونه شمار ترافیک سایت خود را افزایش دهند.

 

۲- چگونه میزان فروش محصولات را افزایش دهند

در این باره می توانید به مطلبی با عنوان مطالعه موردی: ۱۳ تغییر ساده و افزایش فروش برای ۱۳ فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید که در آن با انجام تست  A/B حدودا ۱۳ وب سایت توانسته اند بر میزان فروش خود بیفزایند. مطالعه این لینک واقعا لذت بخش است.

۳- چگونه تعداد فرصت های پیش از فروش را افزایش دهند

در این باره پیش از این یک پست آموزشی با عنوان ۲۵ مثال واقعی و تجربه شده در بهینه سازی نرخ تبدیل ارائه کرده ایم که در آن می توانید ۲۵ مورد کاملا واقعی در استفاده از تست a/b برای افزایش نرخ تبدیل در لندینگ پیج ها مورد بررسی قرار دهید.

تست A/B

تست A/B در شبکه های اجتماعی نیز بکار می رود

یک نکته مهم این است که شما می توانید در پروسه بازاریابی خود، از این روش در هر جایی که باشد استفاده کنید. در واقع هر جا شما متغیر های بازاریابی داشته باشید، که میزان فروش و افزایش فرصت فروش به آن ها ارتباط داشته باشد و البته قابل تغییر باشد، می توانید تست A/B را عملی کنید.

در واقع هر جا شما متغیر های بازاریابی داشته باشید، که میزان فروش و افزایش فرصت فروش به آن ها ارتباط داشته باشد و البته قابل تغییر باشد، می توانید تست A/B را عملی کنید. .

مثلا شما می توانید در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی این تست را انجام دهید. به عنوان مثالی موفق از تست A/B در شبکه های اجتماعی می توانید روی مطلب زیر کلیک کنید:

تست A/B: یک تمرین با فایده برای جذب فالوور بیشتر در توییتر

در این باره دیدگاه ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.