خوب سناریوی زیر را در نظر بگیرید.

 فرض کنید یک سایت فروشگاهی دارید که در آن محصولاتی را به فروش می رسانید. بازدید کننده جدید وارد سایت شما می شود. سایت را می گردد، محصولات مورد نیاز خود را پیدا می کند و بر روی دکمه خرید کلیک می کند. خوب کار فروش شما در این مرحله به پایان نرسیده است. مشتریان شما وارد صفحه تسویه حساب خواهند شد.  ممکن است در این صفحه مشتری احساس کند که نیازی به محصول مورد نظر ندارد.  همچنین ممکن است  به شما اعتماد نکند و نتواند اطلاعات کارت اعتباری خود را در اختیار سایت قرار دهد. در این شرایط تب مرورگر خود را می بندد.  در حقیقت از میان سه نفری که وارد سایت شما می شوند و قصد خرید دارند، دو نفر از آنها صفحه تسویه حساب را بدون کامل کردن رها می کنند. سایت  eConsultancy آمارهای شگفت انگیزی در این مورد دارد. این سایت بیان می کند که ۴۵ درصد از خریداران آنلاین، صفحات خرید متعددی را به حال خود رها می کنند. متوسط ارزش کالاهایی که از این طریق به فروش نمی رسد حدود ۱۰۹ دلار است.

برای یک تاجر هیچ چیزی ناراحت کننده تر از این مورد نیست که مشتری وارد سایت شود، محصول خود را انتخاب کند اما صفحه تسویه حساب را به حال خود رها نماید. خبر خوب این است که شما می توانید کارهایی را انجام دهید و از بروز این اتفاقات جلوگیری نمایید.

بهینه سازی CTR

صفحه تسویه حساب خود را ریدایرکت نکنید

بیشتر نرم افزارهای موجود برای تجارت الکترونیکی، کاربر را به دامنه های مختلفی ریدایرکت می کنند.  مشتری زمان زیادی را بر روی فروشگاه شما سپری کرده است و انتظار دارد تسویه حساب را در سایت شما انجام دهد. بنابراین  بهتر است آنها را به یک آدرس متفاوت هدایت نکنید. برای بیشتر کاربران، اینکار گیج کننده است و نمی توانند بفهمند چه اتفاقی رخ داده است.  فرض کنید سایتی با آدرس leatherbags.com  وجود دارد. محصولات مورد نیاز خود را در آن کاوش می کنید و در نهایت به صفحه تسویه حساب می رسید. در این مرحله بر روی دکمه تسویه حساب کلیک می کنید اما در نهایت تاسف به سایتی با دامنه ecommercesoftware.com هدایت می شوید. واقعیت این است که شما به سایت leatherbags.com اعتماد کرده اید . حالا شما در سایت دیگری قرار دارید که هیچ شباهتی به سایت leatherbags.com ندارد. این هدایت می تواند باعث از دست رفتن اعتماد مشتریان شود.

به آدرس زیر نگاه کنید. این یک نمونه بد از آدرس هایی است که در اینترنت وجود دارد.

نمونه ای از صفحه پرداخت با آدرس نا مناسب

زمانی که چنین اتفاقی می افتد حتما در ذهن خود سوالات زیر را مرور می کنید:

  • من در یک شرکت نرم افزاری چه کار می کنم؟
  • این اعداد به چه معناست؟
  • چرا این افراد به دنبال اطلاعات کارت بانکی من هستند ؟

آدرس صفحه تسویه حساب باید شبیه آدرس زیر باشد:

یک صفحه با آدرس بهینه سازی شده برای پرداخت

  • شما هنوز در همان سایت قرار دارید.
  • این آدرس به شما می گوید که در صفحه تسویه حساب هستید.

هدایت کردن  افراد به یک صفحه دیگر درست همانند این است که به فروشگاه مورد علاقه خود بروید اما فروشندگان شما را به یک فروشگاه دیگر هدایت کنند که هیچ اطلاعاتی در مورد آن ندارید.  اینکار باعث می شود هرچه سریع تر فروشگاه را ترک کنید..

 مشتریان دوست دارند فرآیند روشنی را برای خرید داشته باشند و بدانند از کجا در حال خرید هستند. اگر پلتفرم تجارت الکترونیکی، کارت خرید و فرآیند پرداخت شما کاربر را مجبور کند به سایت دیگری برود بهتر است در آن تجدید نظر کنید.

هنوز هم بیشتر فروشگاه های تجارت الکترونیکی دارای هزینه های اضافی پنهان هستند که از دید مشتری مخفی می کنند. مشتری زمانی متوجه این هزینه ها می شود که وارد صفحه تسویه حساب می گردد. این موضوع نیز یکی از مشکلات بزرگ برای ترک سایت محسوب می شود.  اگر شما نیز اینکار را انجام می دهید بهتر است فرآیند کاری خود را تغییر دهید.  اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که هزینه های حمل و نقل و بسته بندی را بر روی محصولات خود اضافه می کنند، بهتر است با مشتریان رو راست باشید و این موضوع را  در همان صفحه خرید به اطلاع مشتریان برسانید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.