فراموش نمی کنم که یک بار تصمیم گرفتم که زمان زیادی را برای نوشتن مقاله برای سایت، صرف کنم و به طور جالب انگیزی توانستم یک مقاله کامل طی ۳ ساعت آماده کنم. اما نتایج حاصل از بروز رسانی آن مطلب واقعا فوق العاده بود.

من آن روز توانستم وضعیت ترافیک سایت را به طور عجیبی تغییر دهم و این تغییر برای مدت ها ادامه داشت حتی تاثیرات مثبت از آن مقاله کماکان روی سایتم قابل مشاهده است.

این موضوع بارها در ذهنم نقش می بست و با خودم تکرار می کردم که:

اگر می خواهی ترافیک ماندگار و بالایی داشته باشی، سعی کن، مقالات قوی بنویسی و براش وقت صرف کنی!

از آن جا که این روزها وقت زیاد داریم اما قدر وقت را نمی دانیم، تصمیم گرفتم پیرامون این موضوع تحقیقاتی کنم و نتایج را برای شما بگویم که آیا واقعا باید بیشتر بنویسیم؟ یا بهتر بنویسیم؟

برای اینکه بلاگ نویسی مخصوصا برای کسب و کارمان خوب جواب دهد باید دقیقا چکار کنیم؟ با توجه به ریپورت هایی که از وضعیت بازاریابی محتوا و بلاگ نویسی در سال ۲۰۱۷ ارائه شده من الگویی به تو می دهم که بتوانی مقالات سایت خودت را به راحتی مدیریت کنی و در تولید محتوا سر آمد باشی.

اولین آمار: ۴۹% از بلاگر ها بیش از ۶ ساعت برای هر مقاله وقت صرف می کنند

وقتی این امار را مشاهده کردم، برایم عجیب نبود چرا که یک بار متوجه شدم که یک مقاله خوب که برای آن وقت صرف شود چقدر می تواند روی ترافیک تاثیر گذار باشد و کاربران را به سمت ما بکشد. در این آمار گفته شده که این مدت زمان، نسبت به ۴ سال گذشته حدود ۱ ساعت افزایش یافته و این یعنی بلاگر ها فهمیده اند که سرمایه گذاری زمانی برای بلاگ نویسی واقعا جواب می دهد.

بلاگ نویسی

دومین آمار: متوسط پست های پر قدرت ۱۱۴۲ کلمه تراکم دارند

اینکه هر چه مقاله ها پر پیمانه تر باشند بر روی سئو تاثیر مثبت می گذارند یک حقیقت محض است به طوری که طبق ترند های سئو ۲۰۱۸ گفته شده که مقاله هایی که حداقل ۲۰۰۰ کلمه تراکم دارند، نتیجه بهتری در سئو خواهند داشت. خب این مسلم است که یک مقاله ۲ هزار کلمه ای نیاز به صرف وقت زیادی دارد. اما در سال ۲۰۱۷ اعلام شد که مقالات معمولا دارای متوسط ۱۱۴۲ کلمه بوده اند و هر چه این رقم بالاتر رفته، میزان جذب کاربر و مشتری نیز بیشتر بوده است.

سومین آمار: ۶۷ درصد از بلاگر ها می گویند تکرار پست گذاری عالی است

شاید تو برای سایت و ارتقای کسب و کارت تنها بخواهی هفته ای ۱ پست منتشر کنی. اما این روال معمولی بیشتر بیزینس های مجازی است ولی کار درست را آن ها انجام می دهند که سرمایه گذاری زمانی بیشتری دارند و وقت بیشتری را صرف نوشتن پست می کنند. ۶۷ درصد از افرادی که بلاگ نویسی می کنند ادعا دارند که اگر بیش از یک مقاله در روز بنویسند می توانند بیشتر به کسب و کار خود کمک کنند.

چهارمین آمار: ۷۴ درصد ادعا دارند که بروز رسانی پست های قدیمی در موفقیت بسیار اهمیت دارد

در میان بلاگر ها ۷۴درصد از این افراد که رقم قابل توجهی است اعلام داشته اند که با بروز رسانی پست ها توانسته اند به بهبود ترافیک و توجه کاربران به سایت کمک کنند.

وقتی که تو پست های قدیمی سایت خودت را مورد بررسی قرار دهی و آن ها را بروز رسانی کنی در حقیقت زمان کمتر، دانش و مطالعه کمتر و حساسیت کمتری خواهی داشت و می توانی با توجه به ریکشن هایی که تا کنون دریافت کرده ای کیفیت محتوا را افزایش دهی.

پنجمین آمار: ویدیو را فراموش نکنید

این موضوع بر خودم نیز ثابت شده است. چندی پیش چند فیلم ویدیویی آموزشی تهیه کردم و روی سایت قرار دادم. شاید باور نکنید میزان ترافیک این ویدیو ها واقعا چشم گیر بود. به نظر می رسد که گفته بلاگر ها کاملا درست است که ویدیو می تواند وضعیت سایت ها و بلاگ ها را تغییر دهد.

بخشی از این مطلب ترجمه شده ازhubspot است
برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.