اگر در فکر شروع کسب و کار آنلاین هستید اما نمی دانید چه مهارت‌هایی را باید برای این کار داشته باشید در ادامه با ما همراه شوید تا ۵ مهارت حیاتی و مهم را که برای صاحبان کسب و کار آنلاین ضروری است معرفی نماییم. البته فراموش نکنید که این پروسه به این سادگی ها نیست که با یافتن چند مهارت بتوانید یک کسب و کار آنلاین قوی راه اندازی کنید چرا که تعیین زیر ساخت ها چنان اهمیت دارد که می تواند شالوده یک کسب و کار موفق یا نا موفق را برایتان بچیند.

توانایی‌های فنی

اولین و مهمترین مهارتی که نیاز است داشته باشید، مهارت‌های فنی مورد نیاز برای توسعه، تعمیر و نگهداری سایت می‌باشد گرچه بسیاری از هاست‌ها در همان ابتدای خرید قابلیت نصب وردپرس را با یک کلیک دارند اما یک مدیر سایت باید بتواند از اطلاعات موجود در سایت پشتیبان گیری نموده و در صورت نیاز آنها را بازیابی نماید و یا توان افزودن قابلیت‌های خاص و یا اسکریپت‌های متفاوت را داشته باشد. همچنین باید قادر باشد اندکی کد نویسی کند و توانایی‌های لازم برای شخصی سازی سایت و یا توسعه یک نرم افزار تحت وب را داشته باشد.

بنابراین شما در همان ابتدا باید بدانید که اداره نمودن یک سایت جنبه‌های فنی پیچیده‌ای دارد گرچه هستند کسانی که می‌توانند در این زمینه به عنوان پیمانکار و یا فریلنسر کار شما را انجام دهند اما گاهی لازم است خودتان نیز مهارت‌هایی داشته باشید. این نکته اهمیت زیادی دارد که یک صاحب کسب و کار زمانی موفق تر خواهد بود که میزان وابستگی خود را به دیگران در انجام کارهای فنی به حداقل برساند.

شروع کسب و کار آنلاین

سئو و بهینه سازی سایت

بهترین منبع برای جذب ترافیک در اغلب سایت‌ها جستجوی طبیعی می‌باشد. بنابراین باید با دقت فراوان به بررسی کلمات کلیدی سایتتان بپردازید و با تولید محتوای بهینه سازی شده دائما در تلاش باشید تا سئوی سایت را بهبود بخشید.

در واقع بررسی کلمه‌های کلیدی ابتدایی ترین کار است. بعد از آن باید با پیج اتوریتی (Page Authority) و دومین اتوریتی (Domain Authority) و طراحی واکنشگرا و ساخت بک‌لینک و کد تمیز (clean code) و زمان بارگذاری و خیلی مفاهیم دیگر هم آشنا شوید.

همواره باید تمرکز خود را بر روی رتبه بندی محتوای سایت معطوف نمایید و توجه داشته باشید که در دنیای پیچیده سئو هر روز جنبه‌های فنی متفاوتی بوجود می‌آید که شما برای ایستادن بر بام سئو نیازمند دانستن همه آنها هستید.

البته در دراز مدت بهترین کار استفاده از خدمات فریلنسر‌های سئو کار می‌باشد که از نظر استراتژیک بازخورد بهتری خواهد داشت. اما دانشی که در این راه بدست خواهید آورد حداقل مزیتش نظارت بر کار همان فریلنسر‌هاست.

شروع کسب و کار آنلاین

تولید محتوا

یکی از راه‌های موثر برای کسب ترافیک تولید محتوای مفید و جذاب می‌باشد. شما به عنوان یکی از صاحبان کسب و کار باید قادر باشید تا محتوایی مفید و باکیفیت بالا تولید نمایید. معمولا مشتریان به کسب و کارهایی که محتوای با ارزش و مفید تولید می‌نمایند بیشتر اعتماد می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت تولید محتوای ارزشمند، برای شما اعتماد، ترافیک و در نهایت درآمد به ارمغان خواهد آورد.

بنابراین بسیار مهم و حیاتی است که برای خود یک تقویم زمان بندی شده داشته و به زمان انتشار مطالبتان پایبند باشید.

تخصص در حوزه کاری مورد نظر

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید نیاز دارید که در زمینه کاری که قصد دارید شروع کنید مهارت و دانش کافی داشته باشید. اما این به آن معنا نیست که باید از همان ابتدا در مورد همه چیز آگاهی کامل داشته باشید. شما می‌توانید باآگاهی اندکی کار خود را شروع نمایید اما سعی کنید در مورد کسب و کارتان با ولع سیری ناپذیری بیاموزید و همواره بروز باشید.

و باید بدانید اگر کاری را با عشق و علاقه اما آگاهی کم آغاز نمایید و با همان عشق به فراگیری ادامه دهید بسیار موفق تر از کسانی هستید که با علم بسیار اما بدون علاقه قصد انجام این کار را دارند.

شما باید بدانید که یافتن تخصص در حوزه مورد نظر شما را قدرتمند تر از آن چه باید می‌کند.

شروع کسب و کار آنلاین

تبلیغات پولی

با وجود اینکه همیشه همه چیز طبیعی اش بهتر است و در مورد کسب ترافیک هم همینطور است اما باز هم این نکته مهم است که شما با تبلیغات پولی می‌توانید نظر مشتریان هدف را به سوی خود جلب نمایید.

اما به خاطر داشته باشید تبلیغات راهکاری نیست که انجام دهید و بعد هم فراموش کنید. ایجاد تبلیغات اثر گذار و پالایش هدف، ممکن است چالش‌برانگیز باشد، مگر آنکه در این زمینه تجربه‌ی قبلی داشته باشید. وقتی برای کِشاندن افراد به سمتِ وب‌سایتتان پول خرج می‌کنید، نرخ بهینه‌سازیِ تبدیل (conversion optimization) بسیار اهمیت پیدا می‌کند.

اگر در زمینه تبلیغات پولی تجربه و دانش خاصی ندارید دو راه پیش روی شماست ۱. با آزمون و خطا تجربه کافی را بدست بیاورید که برایتان هزینه بر خواهد بود ۲. با کمک گرفتن از متخصصان راه را مستقیما طی کنید .

سخن پایانی

برای شروع کسب و کار، چه آنلاین باشد و چه هرچیز دیگر شما تا رسیدن به قله موفقیت باید مصائب و مشکلات زیادی را طی کنید. بارها زمین بخورید و دوباره بلند شوید اما چیزی که اهمیت دارد اراده، پشتکار و علاقه شما به کاری که می‌خواهید انجام دهید است و در کنار همه این‌ها تخصص و مهارت‌های بالا بزرگترین کمک را به شما خواهد کرد.

همچنین باید بدانید که کلید اصلی، متمرکز ماندن بر روی کارهای مهم تر است. کارهایی که به رشد کسب وکارتان کمک  می‌کند تا رشد کافی را پیدا نماید. پس از آن می‌توانید برخی کارهای مهم را به دیگران بسپارید و در نهایت کار به جایی خواهد رسید که خواهید توانست برای انجام فعالیت‌های مختلف افراد متخصصی را استخدام کنید.

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.