در مقاله ای که پیش از این منتشر کردم، به این موضوع پرداختم که بدانید، قطعی کردن فروش به چه معنی است؟

اما بسیاری از بازاریاب ها به مرحله بستن فروش که می رسند، به خاطر تعاریفی که تا کنون از این پروسه داشته اند کمی درجا می زنند و بدین صورت نتوانند فشار روحی روانی خود را کنترل کنند و معامله را طبق اصول پیش ببرند و آن را نهایی کنند. در این مقاله به ۵ اصل در مورد قطعی کردن فروش می پردازم تا دیدگاه شما را در این باره کاملا تغییر دهم.

قطعی کردن فروش

به قطعی کردن فروش به عنوان یک هنر نگاه کنید

در مقاله قبل گفتیم که قطعی کردن فروش جادوگری نیست اما می توان گفت هنر بازی با کلمات است شاید درست به همین خاطر است که خانم ها در بازاریابی و ویزیتوری می توانند مشتریان بیشتری جذب کنند چرا که دارای دامنه لغات زیاد تری هستند و از احساسات برخوردارند.

گاهی شما با گفتن یک کلمه، چنان تصویر سازی در ذهن مشتری ایجاد می کنید که می توانید به راحتی محصول را به او بفروشید. سعی کنید این هنر را در خود تقویت کنید. 

دانش و مهارت های آموخته شده را تمرین کنید

برای بستن معامله و قطعی کردن فروش عموما کلاس هایی برقرار می شود یا آموزش هایی داده می شود که اغلب بازاریاب ها از آن استقبال می کنند اما واقعا  چند نفر از این بازاریاب ها حاضر می شوند دانسته های خود را به کار گیرند؟ تمرین کنند؟ تا به نتایج مفید برسند و سریع تر یک بازاریاب حاذق شوند.

در ابتدای کار همیشه شرایط آن طور که ما می خواهیم نیست، اما اگر شما به قطعی کردن فروش فکر می کنید باید بدانید که با صبر و بکار بردن دانش و دانسته ها مهارت خود را کم کم تقویت می کنید. 

به این فرآیند به صورت یک جریان طبیعی نگاه کنید

قطعی کردن فروش کاری منطقی است بدین معنی که طبق اصول خود پیش می رود و باید در بستر آن، و با کمک دانش های آموخته شده حرکت کرد تا به بار بنشیند. بسیاری از افراد این مهارت را دور از دسترس می دانند و علت آن هم این است که از بستر درست آن پیش نمی روند.

ما در سلسله مطالب بستن معامله یا قطعی کردن فروش این مهارت ها را به شما یاد خواهیم داد. این دومین مقاله از سلسله مقالات آموزشی قطعی کردن فروش است. با عضویت در خبرنامه سایت می توانید از آموزش فروش و قطعی کردن فروش بهره مند شوید.

لذت بخش بودن قطعی کردن فروش حتمی است

من معتقدم که گام نهادن در این کار، نوعی بازی است که می توان با کمک ترفند هایش همشه موفق از بازی بیرون آمد. اگر کمی لذت حاصل از فروش را بچشید، مطمئن هستم که حاضر هستید بیشتر تلاش کنید تا فروش های بیشتری را رقم بزنید.

اصل این کار این است که مهارت های آن را به عنوان یک بازی یاد بگیرید و بکار گیرید تا بتوانید تاثیر گذار باشید..

قطعی کردن فروش ۱۰۰ درصدی است

من با این جمله که قطعی کردن فروش، امری غیر ممکن است یا حداقل برای برخی افراد ساده است مشکل دارم. این واقعیت ندارد. بسیاری از افراد در حقیقت خود را محصور این باور می کنند اما آن چه که نیاز به تغییر اساسی دارد باور مشتری است که شما با ترفند ها می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

قطعی کردن فروش، کاری است لذت بخش اما در ابتدا دشوار، که با یاد گرفتن مهارت ها می توان به خوبی از پس آن بر آمد. اگر بر روی کار خود مهارت داشته باشید و وارد جریانات حاشیه ای هنگام کار نشوید و فقط سعی بر این داشته باشید که با مهارت های آموخته نظر مشتری درست را جلب کنید، قطعا می توانید موفق شوید. اما فراموش نکنید که برای جذب مشتری باید در مقابل یک مشتری احتمالی بایستید نه کسی که به محصول شما هیچ ارتباطی ندارد..

با این نکته ها چقدر موافق هستید؟ دیدگاه های خود را با من در بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید تا به دست علاقمندان به این بازی برسد.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.