افرادی که مثل من درگیر نوشتن محتوا برای وب سایت ها و حتی وب سایت خودشون هستن قطعا می دونن که کار کردن با محتوا زمان بر هست. مخصوصا اگر قصد بومی سازی مطالب از فرهنگ ها و کشورهای دیگری هم داشته باشیم مسلما زمان زیادی می بره..

نوشتن مطلب و تولید محتوا و در درجه بالاتر بازاریابی محتوا، چیزی است که باید مثل یک غذا حسابی دور و بر آن چرخید تا خوب و خوشمزه از آب در بیاید به طوری که کام کاربر را برای خرید آب بیندازد! این نهایت هدف تولید محتوا برای فروشگاه های اینترنتی است. اما نکته ای دیگر هم هست که باید به آن توجه کنیم و آن هم این است که ما علاوه بر تولید محتوا کارهای دیگری هم داریم پس نباید در امر صرف زمان برای تولید محتوا خیلی دست و دلباز باشیم.

برای اینکه کار تولید محتوا و تنظیم محتوا ساده تر و سریع تر باشد، به شما ۳ روش برای تنظیم سریع نیم فاصله در نگارش و تولید محتوا را یاد دادم. اما خوب است که این پیش زمینه ها را در هنگام تولید محتوا در نظر داشته باشید:

بازاریابی محتوا

outline یا طرح کلی داشته باشید!

زمانی که شما بدون داشتن یک طرح کلی شروع به نوشتن کنید مطمئن باشید که در پیچ و خم نوشتن های تان گیر می کنید. اینگونه موجب می شوید که شمار زیادی از زمان ها را از دست بدهید بدون اینکه به چیزی دست پیدا کنید. طرح کلی به شما کمک می کند که بدانید از کجا قرار است بنویسید و با نوشتن مطلب به چه هدفی دست پیدا کنید.

همیشه چند دقیقه را صرف نوشتن طرح کلی کنید، تا در نهایت بتوانید ساعت ها در زمان خود صرفه جویی کنید..

من با رعایت این اصل در واقع توانستم تمرکزم را بیشتر به سمت هدف نوشتن سوق دهم و بدین طریق موفق شوم که مطالب را به خوبی پرورش دهم.

لیست کار روزانه داشته باشید

وقتی که برای اولین بار لیست کار روزانه ام را نوشتم، متوجه شدم که درگیری های ذهنی ام برای کارهای روزمره انقدر ها هم زیاد نیست که ذهنم را خسته کرده بود. می دانید که وقتی ذهن خسته است نا خود آگاه دست هم کار کردن را کنار می گذارد به عبارتی دیگر حوصله نوشتن و انجام امور یدی، را ندارد. وقتی یک لیست انجام کار دارید در واقع می توانید با یک سازمان دهی زمان مناسبی را با فراغ بال برای نوشتن اختصاص دهید.

نوشتن لیست کار روزانه به شما کمک می کند با شفافیت تمام و کمال، امور روزانه تان را برنامه ریزی کنید و بدین ترتیب از استرس های تان بکاهید و واقع بین تر باشید..

در چنین حالتی خیلی زودتر مطلب را می نویسید و حتی زمان هم اضافه می آورید.

بازاریابی محتوا

هدف واضح داشته باشید

وقتی شما هدف واضح و مشخصی دارید در واقع دارید کار خود را آسان تر می کنید تا وقت تان را صرف کارهای بی اهمیت تر نکنید. وقتی هدف های روزانه، ماهانه و سالانه داشته باشید، می دانید که باید وقتتان را صرف چه چیزهایی کنید و وقت تان را برای چه اموری به هدر ندهید.

وقتی امور روزانه و تولید محتوا و هدف بازاریابی تان را با اهداف اصلی تان بسنجید واقعا می فهمید که آیا باید برای کار مورد نظر زمان صرف کنید یا نه!

من وقتی هدف هایم را برای شش ماه واضح نوشتم متوجه شدم که خیلی از کارهایی که انجام می دهم صرفا برای موفق تر کردن رقبایم بوده است و برای این موضوع کلی حرص خوردم 🙂

مخاطبین خود را بازنگری کرده و بشناسید

گاهی لازم می شود که در چینش امور بازاریابی تان، به این فکر کنید که آیا دارید برای افراد درستی کار می کنید یا نه؟ بدین منظور می توانید روی مخاطبین خود کمی برنامه ریزی بیشتری داشته باشید و به تناسب مخاطبین درست به امر تولید محتوا و نظیر آن بپردازید.

مخاطب شناسی بخشی از پروسه بازاریابی است که اگر در آن اشتباه کنید، هیچ کدام از تلاش های بازاریابی تان به ثمر نخواهد نشست!. نظرتان در این باره چیست؟ دیدگاه ها و تجربیات خود را در این باره با بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.