پلاگین‌های وردپرس نه تنها می‌توانند بهترین ابزارهای افزودنی به وبسایت شما باشند، بلکه می‌توانند به کلی سایت یا وبلاگ شما را نابود کنند. در این مطلب چند مورد از متداول‌ترین اشتباهاتی که کاربران در پیکربندی پلاگین‌ها مرتکب می‌شوند را ذکر می‌کنیم.

پلاگین‌هایی که فایل robots.txt را کنترل می‌کنند

این ویژگی در بسیاری از پلاگین‌ها از جمله SEO Ultimate، Keyword Statistics، Meta Robots و دیگر پلاگین‌هایی که robots.txt را ویرایش می‌کنند وجود دارد. ما نمی‌گوییم از این پلاگین‌های عالی استفاده نکنید. ولی باید در استفاده از آن‌ها توجه کنید و مطمئن شوید که ایندکس یا کش را غیرفعال نکرده باشید.

یادداشت: در رابطه با کش کردن نتایج جستجو اختلاف نظراتی وجود دارد. عده‌ای معتقدند که با جلوگیری از ایندکس گذاری باعث می‌شوند که گوگل به دفعات بیشتری سایت آن‌ها را بررسی کند. اما در طرف دیگر می‌گویند که این کار کارایی سایت را کاهش می‌دهد چون ممکن است سایت همیشه بالا نباشد یا تغییر کند. ما بیشتر با عقیده‌ی طرف دوم موافقیم.

3-types-of-wordpress-plugins-that-can-hurt-your-seo

پلاگین‌های وردپرسی که به طور خودکار لینک می‌سازند

این دسته می‌تواند شامل هر پلاگینی که لینک‌های خودکار به داخل یا خارج از سایت شما می‌سازد باشد. از جمله‌ی این‌ها می‌توان به SEO smart links، YARPP اشاره کرد. همه‌ی این پلاگین‌ها شدیداً توصیه می‌شوند و اگر به درستی پیکربندی شوند می‌توانند مفید باشند.

بهترین راه برای استفاده از پلاگین‌های لینک ساز جایی است که ازدیاد لینک‌ها آسیب زننده نباشد. یک نمونه‌ی خوب از این موارد می‌تواند در پست‌های وبلاگ باشد. این پست‌ها قرار است برای شما بازدید کننده‌ای به همراه بیاورد که ماندگار باشد. در این مثال‌ها جمع آوری محتوای اضافی برای بازدید کنندگان مفید و عاقلانه است تا آن‌ها را به جستجو و ماندن در سایت وا دارد.

یکی از موقعیت‌های بد برای این پلاگین‌ها می‌تواند صفحه‌ی ورودی یا ثانویه باشد. این صفحات صفحاتی با ارزشی هستند که بازدید کننده‌ی شما را به مشتری تبدیل می‌کنند. بازدید کننده‌ی شما معمولاً از طریق گوگل یا کلیک بر روی لیست محصولات اصلی شما به این صفحه می‌آید. این شخص آمادگی تبدیل شدن به مشتری را دارد، و دیگر نیازی به فروخته شدن ندارد. تهیه لینک بدون داشتن دلیلی خوب یک اشتباه در زمینه‌ی سئو و فروش است. این مسئله یک خطای سئوی بسیار متداول است که از پلاگین‌هایی ناشی می‌شوند که اگر به درستی آن‌ها را پیکربندی کنید با چنین مشکلی مواجه نمی‌شوید.

پلاگین سئو

پلاگین‌های کش گذاری

کش کردن یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش سرعت وبسایت است، و وردپرس هم پلاگین‌های رایگان بسیار زیادی برای کش گذاری ساده دارد. این پلاگین‌ها هم اگر به درستی پیکربندی نشوند می‌توانند تاثیر بدی بر روی سایت شما داشته باشند.

یکی از معایب کش کردن این است که تغییرات شما به موقع برای کاربران اعمال نمی‌شود. خیلی از پلاگین‌ها طوری تنظیم شده‌اند تا به طور خودکار کش‌ها را به روز کنند، اما برخی دیگر را باید به صورت دستی به روز کرد. اگر این امکان تنظیم نشده باشد، تغییرات اعمال نمی‌شوند و تغییراتی مثل اصلاح لینک‌ها، تغییر متن و افزودن تصویر تا زمانی که کش‌ها پاک و جدید نشوند به نمایش در نمی‌آیند.

3-types-of-wordpress-plugins-that-can-hurt-your-seo

این اتفاق قبلاً برای من هم رخ داده و جاهایی که انتظار نداشتم محتواهای قدیمی می‌دیدم. با پیکربندی صحیح کش در وبسایت وردپرس‌تان، می‌توانید بدون روبرو شدن با مشکلات ذکر شده سرعت وبسایت خود را افزایش دهید. این مسئله تقریباً برای هر کسی که از پلاگین‌های کش کردن استفاده می‌کند اساسی است، اما زمانی که اصلاحات را به فایل‌های پشتیبانی مثل headers، footers، css، javascript و غیره اعمال می‌کنید لازم است به زبانه‌ی محتوا رفته و بر روی دکمه‌ی حذف کش کلیک کنید تا تغییرات‌تان نمایش یابد. هر سایتی می‌تواند از مزایای کش استفاده کند، ولی باید نحوه‌ی کارکرد آن را درک کنید و بدانید که چه زمانی باید آن را پاک کرده و چه چیزی را کش کنید.

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.