بازاریابی از همان روزی که اجداد و آبا ما، محصولات مختلف خود را با هم مبادله می کردند وجود داشته اما درست از یک قرن پیش بوده که این موضوع به طور مرسوم و علمی، مورد بررسی قرار گرفته است. محققان توانسته اند ۳ نسل بازاریابی را مطرح کنند که هر کدام پیش نیازی برای تکمیل نسل های جدید تر بوده اند و قطعا این نسل ها در امتداد سال ها تجدید خواهند شد. اما چرا ما می خواهیم این سه نسل را بررسی کنیم؟

بررسی نسل های بازاریابی به ما نشان می دهد که باید خط مشی خود را چگونه بیابیم و دنبال کنیم. در واقع حالا که در نسل سوم بازاریابی هستیم، باید بفهمیم که آن چه که در کار ما موثر است چیست و چگونه می توانیم از رویکرد کنونی استفاده کنیم. .

در حقیقت اگر بخواهیم بدون در نظر گرفتن وضعیت و موقعیت کنونی، اقدام کنیم، قطعا نمی توانیم، آن طور که باید با روزگار بازاریابی هم شکل شده و موفق شویم. بدین منظور امروز برای اطلاع عمومی شما این سه نسل را بررسی می کنیم تا بتوانید به عنوان یک صاحب نظر در زمینه بازاریابی، بتوانید دیدگاه های جالبی داشته باشید که کمتر کسی به آن توجه نمی کند:

نسل بازاریابی

نسل اول بازاریابی:

افراد موثر در نسل اول بازاریابی:

در این نسل افراد موثر در عرصه بازاریابی و فروش، عمده فروشان، و تولید کنندگان بودند.

هدف در نسل اول بازاریابی این است که محصولات به فروش بروند!

روش کار در این نسل اینگونه بوده است که عمده فروش ها محصولات را در انبارهایی انبار می کردند و به مرور آن ها را به دست خرده فروشان و مشتری نهایی می دادند.

نسل دوم بازاریابی:

این نسل از بازاریابی در واقع به گونه ای بود که نیازهای مردم کم کم رنگ می گرفت و کارخانه ها سعی داشتند از طریق نیاز سنجی مردم محصولات خود را تهیه کنند. در این نسل عموما به شرکت هایی و کارخانه هایی که محصول محور بودند خرده می گرفتند و البته موفقیت از ان کسانی بود که در کارخانه ها، به نیاز مردم دقت داشتند.

افراد موثر در نسل دوم بازاریابی مردم و نیازهای آنان بودند.

.

نسل سوم بازاریابی:

در نسل سوم که در دهه ۶۰ شکل گرفت، در واقع شکل پیشرفته تری از نسل دوم به روی کار آمد که طی آن علوم مختلف در عرصه بازاریابی نظریه پرداز شدند. وجود علومی مثل روانشناسی و اقتصاد توانست در بازاریابی نفوذ کند.

افراد موثر در این زمینه در این نسل از بازاریابی مردم و نیازها در کنار، علوم مختلف و استفاده از این علوم در بازاریابی بوده است.

نسل بازاریابی

با توجه به این سه نسل می توان دریافت کرد که، برای اینکه در این عرصه موفق باشیم، باید در نسل سوم، تلاش کنیم که با استفاده از علوم مختلف بازاریابی را دنبال کنیم و برای نیاز سنجی از علوم و ابزارهای مختلف استفاده کنیم تا بتوانیم به خوبی موفق شویم.

در این باره دیدگاه ها و نظریات خود را با ما در بای مارکتینگ در میان بگذارید و این مطلب را به عنوان یک صاحب نظر در عرصه بازاریابی روی شبکه های اجتماعی تان نشر دهید.

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.