همه‌ی شرکت‌ها نرخ تبدیل ورودی به مشتری را به عنوان یک معیار مهم برای اندازه گیری رشد خود در نظر می‌گیرند. فرقی ندارد که شما یک وبسایت فروشگاهی دارید یا یک شرکت اجاره‌ی نرم افزار هستید، نرخ تبدیل نقش بزرگی در کارایی کسب و کار شما ایفا می‌کند. اما حتی اگر جریان حرکت شما تثبیت شده هم باشد، دستیابی به اهداف تبدیل همیشه راحت نیست. در این مقاله ۲۵ ایده برای بهینه سازی نرخ تبدیل آماده کرده‌ایم تا با کمک آن بتوانید مشتریان خود را متقاعد کنید تا از شما خرید کنند.

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱. در عنوانها از اعداد استفاده کنید

افزودن اعداد در عنوان‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای بهینه سازی نرخ تبدیل است. اعداد اشتیاق خوانندگان شما را جلب می‌کنند و آن‌ها را به سرمایه آوری نزدیک‌تر می‌نمایند. در آزمایشی برای صفحه‌ی ثبت نام وبسایت Highrise مشخص شد که با قرار دادن امتحانیِ اعداد در عنوان‌ها، نرخ تبدیل تا ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

دقت کنید که بکار بردن اعداد فرد نسبت به اعداد زوج در عنوان ها بیشتر از هر چیز کاربران را به کلیک کردن ترغیب می کنند..

امروز عنوان‌ها در این سایت به شکل زیر هستند:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲. فرمهای مختلف را آزمایش کنید

هیچ راهنمایی برای بهینه سازی نرخ تبدیل کامل نیست مگر این که آزمایش A/B را در خود داشته باشد. شاید فرم ثبت نام فعلی شما، بهترین فرم موجود برای تبدیل ورودی به مشتری نباشد. تقسیم بندی A/B را در فرم‌های مختلف آزمایش کنید و با مقایسه‌ی رنگ‌ها و Call-to-Actionها (CTA دکمه یا لینکی است که کاربر را به سمت اهداف صاحب سایت هدایت می‌کند) ببینید که کدام حالت بهترین حالت برای شماست. برای نمونه ای از تست A/B می توانید به مقاله تست A/B: یک تمرین با فایده برای جذب فالوور بیشتر در توییتر را مشاهده کنید و ترفند های آن را در کار خود پیاده کنید.  همچنین نمونه هایی از CTA موفق را می توانید در  ۱۱ نمونه کاربرد حرفه ای CTA با رنگ متضاد برای جلب توجه مشتری مشاهده کنید و در کار خود پیاده سازی کنید.

توجه کنید که با کمک رنگ های درست و المان هایی مثل CTA و تست های A/B می توانید به نتایج هیجان انگیزی دست پیدا کنید که کسب و کارتان را رشد می دهد و در آمدتان را افزایش!.

وبسایت Arenautist یک بار آزمایش تقسیم بندی را به صورتی که یکی عمودی و دیگری هم افقی بود در فرم‌های خود انجام داده است. چیدمان عمودی فرم نرخ تبدیل را تا ۵۲ درصد افزایش داد. بنابراین می‌بینید که حتی با یک تغییر چیدمان ساده هم می‌توان نرخ تبدیل را بهبود بخشید. اکنون فرم این سایت به شکل زیر است.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۳. ایجاد ضرورت مندی در CTA

زمانی که در دکمه‌های CTA خود حس ضرورت ایجاد می‌کنید، در واقع به مشتریان کمک می‌کنید تا تصمیم خود را نهایی کنند. البته باید توجه داشت که این ضرورت واقعی و مرتبط باشد. در آزمایشی در وبسایت Conversion XL مشخص شد که با افزودن یک تایمر معکوس در صفحه‌ی هدف سایت، نرخ تبدیل از ۳.۵ درصد به ۱۰ درصد افزایش یافته است. در باره ایجاد انگیزه با CTA نیز می توانید به ۵ نمونه موفق از ایجاد انگیزه با CTA در لندینگ پیج مراجعه کنید.

وبسایت Groupon یکی از بهترین مثال‌ها در زمینه‌ی استفاده از تایمرهای معکوس است. همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، این محصول درست در زیر دکمه‌ی CTA خود یک تایمر معکوس دارد.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۴. افزودن سوالات متداول و آمار

بهینه سازی نرخ تبدیل به طور کلی با فراهم کردن اطلاعات بیشتر برای کاربران و کسب اعتماد آن‌ها قابل بهبود است. وبسایت Kiva (که یک سازمان غیرانتفاعی است) با افزودن یک جعبه‌ی اطلاعات به پایین صفحات خود توانست کمک‌های مردمی را تا ۱۱.۵ درصد افزایش دهد. این جعبه داده‌های مفیدی در رابطه با نفوذ شبکه‌های اجتماعی، سوالات متداول و آمار سایت را نشان می‌داد.

آمارها می توانند به کاربر بفهمانند که یک سایت می تواند چقدر مورد پذیرش دیگران باشد و برای آنان مفید باشد. این آمارها هرچه واقعی تر و بیشتر باشند دیگر کاربران را بهتر به خود راغب می کنند.

آن‌ها از آن زمان در طراحی سایت خود تغییراتی اعمال کرده‌اند، اما بخش سوالات متداول و آمار هنوز ثابت مانده است. امروز صفحه‌ی خانگی آن‌ها به شکل زیر است:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۵. محصولات پرفروش خود را نشان دهید

واضح است که نمایش محصولات پرفروش هم یکی دیگر از راه‌های اثبات نفوذ اجتماعی است. با این روش به بازدید کنندگان خود نشان می‌دهید که بقیه چه چیزهایی می‌خرند. وبسایت SpinLife با تغییر چیدمان شبکه‌ای به حالت لیستی موفق شد ستون «محصولات پرفروش» را به سایت خود اضافه کند. این شرکت در نهایت به ۱۶.۱ درصد افزایش نرخ تبدیل دست یافت.

۳ روش برای افزایش فروش محصولات گران قیمت

 

۳ دلیل برای افزایش فروش محصولات در سایت Johnny Cupcakes

 

چگونه با تنوع در پرداخت به افزایش فروش آنلاین کمک کنیم؟

 

چند تجربه ساده و باور نکردنی نویسندگی برای افزایش فروش آنلاین

 

فروشگاه‌های بزرگ الکترونیکی مثل آمازون در صفحه‌ی دسته بندی‌ها هم محصولات پرفروش خود را نمایش می‌دهند:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۶. استفاده از ویژگی گفتگوی زنده

چه می‌شود اگر یک دستیار فوری هم در سایت خود بگذارید؟ افزودن قابلیت گفتگوی آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا ورودی‌های خود را به مشتری تبدیل کرده و نرخ تبدیل خود را بالا ببرید.

در تحقیقی که توسط VWO انجام گردید مشخص شد که با اضافه کردن ویجت گفتگوی آنلاین عضویت کاربران تا ۳۱ درصد افزایش یافته است. .

در تصویر زیر ببینید که قابلیت گفتگو چگونه در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه به نمایش در می‌آید.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۷. بهبود CTA

وجود یک CTA خوب هم مانند نکته‌ی قبلی برای افزایش میزان فروش حیاتی است. مطمئن شوید که CTA واضح و در معرض دید باشد. مشخص کنید که از مشتری می‌خواهید چه کار کند.

وبسایت Fab که یک خرده فروشی آنلاین است توانسته با طراحی یک دکمه‌ی «افزودن به سبد خرید» محصولات به سبد اضافه شده را تا ۴۹ درصد افزایش دهد..

آن‌ها بعداً این دکمه را به «افزودن به کیسه خرید» تغییر دادند. شکل امروزی صفحه‌ی محصولات آن‌ها به صورت زیر است:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۸. افزودن نفوذ اجتماعی

نفوذ اجتماعی تاثیر زیادی بر تصمیم گیری مشتریان برای خرید دارد. نمایش اطلاعاتی مثل تعداد لایک‌ها، فالوورها، بازدیدها و امتیازات شما در شبکه‌های اجتماعی یک راه عالی برای کسب اعتماد مشتریان است. به همین دلیل است که نفوذ اجتماعی معمولاً در همه‌ی مقاله‌های مربوط به بهینه سازی نرخ تبدیل وجود دارد. تحقیقی که توسط BetFair انجام شد، نشان می‌دهد که نمایش تعداد لایک‌ها می‌تواند تا ۹۶ درصد در افزایش نرخ تبدیل تاثیر داشته باشد.

طراحی سایت آن‌ها از آن موقع تا الان تغییر کرده است، اما همان طور که در تصویر زیر هم می‌بینید بخش نفوذ اجتماعی هنوز به طور واضح قابل مشاهده است:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۹. بهتر کردن عنوانها

عنوان‌ها اولین چیزهایی هستند که کاربران در هنگام ورود به سایت شما متوجه آن می‌شوند. انتخاب عنوان صحیح در بهبود نرخ تبدیل شما نقش به‌سزایی دارد. در این باره اگر می خواهید اموزشی قوی داشته باشید، می توانید در کارگاه رایگان نوشتن هدلاین مغناطیسی با عنوان  کارگاه آموزشی نوشتن و مهندسی هدلاین های مغناطیسی ( رایگان ) شرکت کنید ( در حال تکمیل ). اما در طی وب گردی هایی که داشته ام، متوجه شده ام که من فقط روی این ۷ سبک عنوان کلیک می کنم شما چطور؟

افزودن یک کلمه‌ی کلیدی به عنوان‌ها یا تغییر کلی‌شان باید در اولویت کاری شما قرار بگیرد. در مورد مهندسی عنوان ها موضوعی به نام تگ عنوان وجود دارد که می توانید عنوان اولیه و تگ عنوان و اهمیت آن ها در افزایش بازدید + راهکارها را در این باره مطالعه کنید.  این قضیه در وبسایت Movexa با افزودن کلمه‌ی supplement یا مکمل باعث رشد ۸۹.۹۷ درصدی نرخ تبدیل شده است.در تصویر زیر ببینید:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۱۰. رنگهای درست را انتخاب کنید

رنگ‌ها در هدایت کاربر به سمت خریدن محصولات نقش اساسی دارند. روانشناسی رنگ‌ها عنوان می‌کند که کدام رنگ برای چه کاری مفید است و چگونه با تغییر رنگ دکمه‌ی CTA می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش دهید. در این باره می توانید از بازاریابی و رنگ ها و دانش احاطه شده بر آن هم استفاده کنید. روانشناسی رنگ در بازاریابی اینترنتی موضوع مهمی است که در عصر جدید باید به آن واقف بود. این مورد احتمالاً ساده‌ترین نکته در میان نکته‌های این مقاله است. در تحقیقی که در این رابطه صورت گرفته است، مشخص شده که استفاده از رنگ قرمز یا نارنجی در دکمه‌ها، تا ۵ درصد احتمال خرید را افزایش می‌دهد.

البته در این باره باید به محیط و نوع سایت هم توجه داشت. به طور عمده در تمامی سایت ها استفاده از CTA های سبز رنگ موفقیت را حتمی تر کرده است..
اما رنگ زرد موضوعی است که استفاده از آن نیاز به احتیاط کردن دارد. در این باره می توانید بیاموزید که چقدر از رنگ زرد در طراحی سایت استفاده کنیم؟ حتی اگر قصد دارید که فروشگاه پوشاک زنانه طراحی کنید، باید بدانید که اصول رنگ بندی این گونه فروشگاه ها نیز بسیار متفات است از این رو، می توانید با مطالعه این مطلب را مطالعه کنید.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۱۱. بهینه سازی نوار جستجو

بهینه سازی نوار جستجو از دیگر چیزهایی است که به فروش بیشتر منجر می‌شود. مشتری‌ها با کمک قابلیت‌های مفیدی مثل نوار جستجوی واکنش‌گرا زمان کمتری را صرف انجام کارهای خود می‌کنند و این مسئله شاید برای متقاعد کردن آن‌ها برای خرید کافی باشد. وبسایت Casa Mineira با تغییر دادن جعبه‌ی جستجوی استاندارد به حالت بازشو توانست تا ۵۷.۲۵ درصد در فروش خود پیشرفت کند. طراحی این نوار جستجو در تصویر زیر مشخص است:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۱۲. افزودن نشان اعتماد و جوایز

اگر تا به حال موفق به کسب جایزه یا تقدیر نامه شده‌اید، بهتر است آن را در بخشی از سایت به نمایش بگذارید. اگر نماد اعتماد الکترونیکی دارد، با به نمایش گذاشتن آن می‌توانید اعتماد بازدید کنندگان را نسبت به خود جلب کنید. وبسایت White Card Courses با افزودن همین نشان‌ها موفق به افزایش ۳۲ درصدی نرخ تبدیل شده است.

نماد اعتماد الکترونیکی یکی از مهم ترین نماد هایی است که باید برای سایت خود آن را راه اندازی کنید تا هم اعتماد مشتری را جلب کنید هم اینکه بتوانید به هر نحوی که شده از گزند مجوزهای د و ل ت ی در امان باشید..

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۳. جایگزین کردن لینکهای CTA با دکمه

اگر CTAهای شما به صورت لینک‌های متنی باشند، به احتمال خیلی زیاد در میان متون دیگر گم می‌شوند. CTAهای خود را به دکمه تبدیل کنید تا قابل مشاهده‌تر شوند. بر اساس مشاهدات،

افزودن یک دکمه‌ی CTA در وبسایت Consolidated Label باعث افزایش ۶۲ درصدی نرخ تبدیل شده است.

. شکل فعلی این دکمه را در تصویر زیر ببینید:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۴. پیشنهاد برگشت رایگان

قیمت برای همه‌ی مشتریان فاکتور مهمی است. شما می‌توانید این قیمت را با ارائه‌ی پیشنهاد برگشت رایگان متعادل کنید. اگر مشریان شما بدانند که در صورت عدم رضایت‌مندی می‌توانند محصول را برگشت بزنند، مطمئناً راحت‌تر می‌توانند خریدهای خود را انجام دهند. جلب آرامش خاطر مشتریان در بهینه سازی نرخ تبدیل نقش حیاتی دارد.

در تحقیقی که بر روی وبسایت ComScore انجام گردید، مشخص شد که اگر مشتریان بدانند که می‌توانند به صورت رایگان محصولات خریداری شده را برگشت بزنند، تا ۸۲ درصد در احتمال خرید آن‌ها تاثیر خواهد داشت..

فروشگاه BeautyBar برای سفارش‌های بیش از ۲۵ دلار امکان برگشت زدن رایگان و ساده را ارائه می‌دهد. در صفحه‌ی محصول هم می‌توانید عبارت «حمل رایگان» را مشاهده کنید:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

اگر روی متن حمل رایگان یا Free Shipping کلیک کنید، در پنجره‌ای که باز می‌شود گزینه‌ی Easy & Free Returns را هم خواهید دید:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۵. شماره تلفن خود را به شکل واضح در سایت بگذارید

اگر شماره تلفن خود را به شکل واضح در صفحه‌ی خانگی وبسایت خود قرار دهید، در نظر مشتریان اعتبار بیشتری کسب خواهید کرد. این قضیه حتی در صورتی که کسی به شما زنگ نزند هم صادق است. در تصویر زیر ببینید که وبسایت Redesign Case چگونه شماره تلفن خود را در بالای سایت قرار داده است.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۱۶. استفاده از ویدیو

افزودن ویدیو یکی از مهم‌ترین نکات در زمینه‌ی بهینه سازی نرخ تبدیل در سال ۲۰۱۶ است. نمایش ویدیوهای مرتبط با محصول یا سرویس‌های شما باعث جذاب‌تر شدن صفحات سایت‌تان می‌شود. بهتر است ویدیوهایی در رابطه با سرگذشت برند خود، یا دستور العمل استفاده از محصولات بسازید.

وبسایت Supercheap Storage توانست با افزودن یک ویدیو به صفحه‌ی فرود خود تا ۱۶.۴ درصد در افزایش نرخ دستیابی پیشرفت کند..

این موضوع عجیب نیست که ویدیو می تواند تا حد زیادی روی افزایش رغبت مشتری ها و افزایش فروش نقش داشته باشد. اما اگر کانال ویژه برای ویدیو ها داشته باشید می توانید فروش تان را حداکثری کنید.  آموزش افزایش فالوور در یوتیوب و آپارات؛ چرا و چگونه؟ به شما در این باره بینش بهتری می دهد تا از این به بعد بیشتر با فیلم همراه باشید. اما در کنار آن توجه داشته باشید که راهکارهای ویدئو مارکتینگ برای ایرانی ها کمی متفاوت تر است و باید توجه بیشتری در این امر داشته باشید.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۷. صفحهی فرود را کوتاه کنید

زمانی که از بهینه سازی نرخ تبدیل سخن می‌گوییم، در طراحی صفحه‌ی ورود کم، زیاد است. با تبدیل طراحی صفحه‌ی خانگی خود به حالت طراحی مینیمال می‌توانید در تبدیل کاربران ورودی به مشتری موفق‌تر باشید. اما برای اطلاعات بیشتر و استثنائات می توانید بیاموزید که  طول ارتفاع استاندارد در لندینگ پیج چقدر باید باشد؟. همچنین برای اینکه دید گسترده تری در این باره داشته باشید تا بهترین لندینگ پیج را داشته باشید می توانید به  بررسی انواع مختلف لندینگ پیج + مزایا و معایب آن ها بپردازید و دانسته ها و آموخته های تان را روی لندینگ های خود پیاده کنید.

. وبسایت TheHOTH با حذف همه چیز از صفحه‌ی فرود خود به جز فرم ثبت نام، توانست میزان کاربران عضو را از ۱.۳۹ درصد به ۱۳.۱۳ درصد افزایش دهد..

بعدها یک ویدیو هم به آن صفحه اضافه کرد، اما همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، طراحی مینیمال آن‌ها هنوز هم مناسب است.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۸. پیشنهاد مدت دار

یکی دیگر از ایده‌ها خوب در زمینه‌ی افزایش نرخ تبدیل، استفاده از پیشنهادات مدت دار و نمایش واضح آن‌هاست. برای نشان دادن اهمیت این پیشنهادها می‌توانید از رنگ‌هایی مثل قرمز یا نارنجی استفاده کنید. مطمئن شوید که کاربران بلافاصله پس از ورود به سایت شما، متوجه این پیشنهاد بشوند. به مثالی از وبسایت آمازون توجه کنید:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۱۹. تصاویر کارمندان خود را در سایت بگذارید

بگذارید مشتریان شما بدانند که افراد واقعی پشت این کسب و کار هستند. یک نکته‌ی دیگر این است که از تصویر کارمندان خود در صفحه‌ی «درباره ما» استفاده کنید. عکس‌ها و سرگذشت افراد را به سایت‌تان بیاورید تا مردم بدانند که چه کسانی این شرکت را ساخته‌اند. برای درک درست این مسئله روش خلاقانه‌ی وبسایت Wistia را ببینید.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲۰. نمایش تعداد محصولات باقی مانده

یکی دیگر از راهکارهای افزایش اشتیاق در کاربر نشان دادن تعداد محصول باقی مانده در انبار است. نمایش متنی شبیه به «فقط پنج جنس دیگر در انبار باقی مانده»، در کنار دکمه‌ی CTA، کاربران را وادار می‌کند تا سریع‌تر خرید خود را انجام دهند. البته توجه کنید که اطلاعاتی که ارائه می‌کنید واقعی باشند و فقط برای بهبود نرخ تبدیل از این روش استفاده نکنید. مثال استفاده از این روش در سایت booking.com قابل مشاهده است.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲۱. حذف عواملی که حواس مشتری را پرت میکنند

تنها هدف شما باید این باشد که به مشتری کمک کنید تا خرید خود را کامل کند. گاهی اوقات در صفحات شما عوامل حواس پرتی زیادی وجود دارند که از خرید کردن کاربر جلوگیری می‌کنند. وبسایت nameOn با کاهش تعداد call-to-actionها موفق به افزایش ۱۱.۴ درصدی خریدهای کامل و موفق شده است.

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، نسخه‌ی جدید این سایت فقط دو دکمه با عنوان‌های To Checkout و Add to Shopping Cart دارد.

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲۲. یک محتوای مشتری محور عالی بنویسید

احساس می‌فروشد. زمانی که روی این فاکتور تمرکز می‌کنید، می‌توانید ورودی‌های بیشتری را به مشتری تبدیل کنید. تبلیغات و ایمیل‌های خود را طوری طراحی کنید تا احساسات مشتری را برانگیزد. استفاده از احساسات می‌تواند مزورانه باشد، اما جواب می‌دهد. ایده این است که نیازهای احساسی مشتری را پیدا کرده و آن‌ها را برطرف کنیم. در تحقیقی که بر روی وبسایت Pikochart انجام شد با افزودن محتوای مشتری محور به صفحه‌ی فرود، میزان ثبت نام‌ها تا ۱۱.۴ درصد افزایش پیدا کرد.

محتوای این سایت از آن زمان تا الان مقداری تغییر کرده است، اما همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، این صفحه هنوز هم درباره‌ی مشتری‌ها و نیازهای آن‌هاست، بدون این که نیازی به طراح حرفه‌ای باشد.

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲۳. ویژگیهای خود را در صفحهی فرود برجسته کنید

نکته‌های مربوط به بهینه سازی نرخ تبدیل فقط زمانی کاربردی هستند که بتوانید بازدید کننده را به محصول یا سرویس خود علاقه مند کنید. پس فوراً مزایای کسب و کار خود را در صفحه‌ی فرودتان برجسته و مشخص کنید. به جای این که فقط به صورت لیست وار ویژگی‌های خود را بگویید، آن‌ها را طوری بیان کنید که به مشتری‌هایتان کمک کند. در تحقیقی که توسط وبسایت Conversioner انجام شد، یک شرکت با تغییر محتوای صفحه‌ی فرود خود از فروش محصول به فروش تجربه توانست ۶۵ درصد سود بیشتر به دست آورد.

صفحه‌ی فرود CrazyEgg مثالی خوبی است برای این که چگونه باید مزایای‌مان را برجسته سازیم تا به مشتری کمک کنیم ما را بهتر درک کند:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

۲۴. از نقشههای حرارتی بیاموزید

به ابزارهای ردیابی حرکت موس، نقشه‌ی حرارتی یا Heat Map می‌گویند. این روش برای تعیین این که بازدید کنندگان در صفحه‌ی شما به دنبال چه چیزی می‌گردند بسیار کاربردی است. با تحلیل اطلاعاتی که از این ابزار به دست می‌آید می‌توانید وبسایت خود را بهینه سازی کنید. دکمه‌های مهم خود را در ناحیه‌هایی قرار دهید که احتمال توجه به آن بیشتر است. استفاده از همین نقشه‌های حرارتی به وبسایت WPMU Dev کمک کرد تا بفهمد که کدام صفحات وبسایتش عوامل حواس پرتی دارند، و در نتیجه وبسایت آن‌ها امروز به شکل زیر درآمده است:

 

 بهینه سازی نرخ تبدیل

۲۵. اسلایدرهای خودکار تصویر را حذف کنید

اسلایدرهای تصویری اغلب از گشت و گذار مختارانه‌ی کاربر در وبسایت شما جلوگیری می‌کنند. این ابزار ممکن است باعث پرت شدن حواس کاربران شده و آن‌ها را از خرید از سایت شما منصرف کنند. تحقیقی که توسط Neilson Norman Group انجام شد نشان می‌دهد که اسلایدرهای خودکار قابلیت دید کاربران را کاهش داده و موجب اذیت آن‌ها می‌شوند.

نمونه‌ای از این اسلایدرها را در تصویر زیر ببینید:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

تصویر پس از چند ثانیه تغییر کرده و شما سایت را به شکل زیر خواهید دید:

 بهینه سازی نرخ تبدیل

 

این فقط یک مثال بود، اما وجود تصاویری که به طور خودکار در گردش‌اند، می‌تواند باعث حواس پرتی یا کلافگی کاربر در صفحات محصولات شود.

جمع بندی

بهینه سازی نرخ تبدیل ورودی به مشتری و طراحی یک استراتژی تجاری ایده آل، صرف نظر از وسعت شرکت شما، امری زمان‌بر است. خوشبختانه این ۲۵ نکته به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ی بهتری داشته باشید و اشتباهات رایج در کسب و کارهای الکترونیک را تکرار نکنید. انجام آزمایشات دیگر و مقایسه‌ی تکنیک‌های موجود برای بهبود نرخ دستیابی حائز اهمیت است. آیا نکته‌ی دیگری می‌دانید؟ آن‌ها را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید!

در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.