امروز در این مطلب قصد دارم ۲۰ نکته طلایی در سئو را به شما بیاموزم. نکاتی که می‌تواند تضمین کننده موفقیتتان باشد. برای تاثیر گذاری بهتر مطالب را دقیق و پشت سر هم بخوانید زیرا همگی به هم مرتبط هستند.

در سئو تضمین زمانی معنی ندارد

هیچ وقت بالا کشیدن رتبه یک سایت را تضمین نکنید و پروژه های‌تان را تضمینی بر ندارید چون در سئو هیچ تضمینی معنی نمی‌دهد و به راحتی اعتبارتان را به باد می‌دهد. دلایلی زیادی وجود دارد که می‌تواند تلاش‌های شما را بی جواب بگذارد که مهم‌ترین آنها تغییر ناگهانی الگوریتم‌های گوگل است. یا حتی مطالب خود سایت نیز می‌تواند تاثیر بسزایی بگذارد و چون پروسه سئو و افزایش رنک یک پروسه طولانی و زمان بر است ممکن است مطالب سایت قدیمی شده و دیگر تاثیر گذار نباشد و یا حتی دیگر اصلا آپ نشود. بنابراین هیچ پروژه‌ای زا تضمین نکنید. سئو مارکت معتقد است که تلاش سئو از ناحیه شما متضمن پیشرفت نسبت به رقبا نیست بلکه، نشان دهنده پیشرفت نسبت به حالت قبلی خودتان است. چه بسا رقبا نیز هنگام شروع تلاش سئوی شما، برای خود نیز پروسه سئو داشته باشند و تلاش ها برابر نباشد. اما بدانید که دیر یا زود نتیجه ای خوب نسبت به حالت قبلی خود خواهید گرفت.

سئو

رسیدن به نتیجه مطلوب در سئو صبرو شکیبایی می‌طلبد:

صبر و شکیبایی مهمترین چیزی است که در سئو به آن نیاز دارید و این مهمترین درسی است که سئو به شما خواهد داد. شما باید به این مطلب آگاه باشید که سئو یک پروسه زمان بر است و بیشتر از هرچیز برای حصول نتیجه مناسب صبر و شکیبایی شما را می‌طلبد.

بک لینک‌ها را آهسته بسازید:

همانطور که در مقالات قبل گفتیم ساخت بک لینک تاثیر چشم گیری در سئو سایت از خود نشان می‌دهد و م یتوانیم بگوییم بک لینک خوب و اصولی می‌تواند به منزله ستون فقرات سایت شما عمل نماید. اما دست نگهدارید، شما اصل شماره ۲ را فراموش کردید، ما برای حصول نتیجه عجله نداریم، بک لینک‌ها را آهسته و با سرعت کم تولید کنید .

یک لینک با کیفیت به اندازه ۱۰۰ لینک پیش فرض ارزش دارد

این موضوعی است که می‌توانستیم پیش از بروز رسانی الگوریتم پاندا به شما بگوییم اما در واقع الان دیگر جواب نمی‌دهد زیرا پس از بروز رسانی پاندا لینک‌های پیش فرض دیگر کاملا بی‌ارزش شده‌اند و اصلا ارزش یک لینک با کیفیت با هزار لینک پیشش فرض هم قابل مقایسه نیست. برای آموزش ساخت بک لینک‌های مفید و اصولی به مطالب قبلی ما مراجعه نمایید.

انجام سئو کاری برای سایت‌های بی ارزش که محصولات و مطالب خوب و با کیفیتی تولید نمی‌کند فایده‌ای ندارد:

مطالب و محتوا در سئو تاثیر بسزایی دارد بنابراین اگر سایتی که شما سئوی آن را برعهده گرفته‌اید محتوای اصولی و خوبی تولید نمی‌کند این کار کاملا بی فایده خواهد بود و هرچقدر که شما تلاش کنید باز هم آن سایت سقوط خواهد کرد و اعتبار شما هم با آن سقوط می‌کند.

سئو فروشگاه

محتوا پادشاه است:

همانطور که در بالا اشاره نمودیم توجه به محتوای تولیدی توسط سایت مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در سئوی سایت می‌باشد زیرا اگر فرضا شما  Bounce Rate  سایت را هم افزایش دهید و مطالب همچنان بی کیفیت باقی بماند تنها اتفاقی که خواهد افتاد ریزش کاربران به سبب مطالب بی کیفیت و نا مطلوب است.

تاثیر متا تگ ها:

متا تگ‌ها پیش از این تاثیر بیشتری را در سئوی سایت می‌گذاشتند اما الان هم چندان بی تاثیر نیستند و از تگ با اهمیت در طراحی و سئوی سایت به به حساب می‌آیند. مخصوصا متا تگ  <title> که شما باید عناوین اصلی سایت و توضیحات مهم خود درباره سایت را درآن وارد نمایید.

انتخاب اصولی کلمات کلیدی:

انتخاب کلمات کلیدی درسا اهمیت بسیار بالایی دارد بنابراین سعی کنید همیشه تحقیق کنید و کلمات کلیدی پر جستجو را به عنوان کلمات کلیدی بر گزینید. زمانی که انتخاب کلمات کلیدی صحیح انجام شد دیگر می‌توانید کار سئو را شروع کنید.

سئو فروشگاه

SEO به تنهایی کافی نیست:

برای بدست آوردن  ترافیک بالا و افزایش رنکینگ سئو تاثیر گذاری خود را دارد اما برای یک سایت سئو به تنهایی کافی نیست و اگر شما قصد دارید از سایتتان درآمدزایی داشته باشید باید در کنار سئو روش‌های دیگری مانند تبلیغات اجتماعی و PPC و… را نیز انجام دهید. شما باید بدانید که هزینه کردن برای تبلیغات تاثیر بسزایی در رشد درآمد شما خواهد داشت.

نظرات و تهیه گزارش ۲ اصل اساسی هستند:

فعالیت شما هرچقدر هم که خوب و اصولی باشد وقتی برآن نظارت دقیق و اصولی و همچنین گزارش گیری‌های مداوم انجام نشود تاثیری نخواهد داشت چون شما هیچ معیاری برای افزایش و کاهش کارایی خود نداشته‌اید پس هر روز از کارتان گزارش تهیه کنید و گزارش‌ها را با دقت بررسی و نظارت نمایید تا بازخورد اصولی و خوبی را شاهد باشید.

 برای افزایش  Bounce Rate   نگران نباشید:

شما باید بدانید که  Bounce Rate   به طور مستقیم به سئو مرتبط نیست اما برای افزایش آن شما باید خود را جای کاربر بگذارید و ببینیند چه چیزهایی سبب می‌شود تا کاربر به محض باز کردن سایت شما آن را ببند و سعی کنید با رعایت اصول مهندسب و معماری سایت تمامی  مشکلات را برطرف نمایید تا  Bounce Rate   شما نیز افزایش یابد.

سئو فروشگاه

کلمات کلیدی طولانی موثر تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید:

گرچه کلمات کلیدی طولانی ترافیک کمی نسبت به دیگر کلمات کلیدی دارند اما بازخورد فوق العاده‌ای از خود نشان می‌دهند و سرمایه گذاری بر روی آنها به حصول نتیجه‌های بهتر کمک بسیاری خواهد کرد.

با سئو کلاه سیاه فقط نابودی سایتتان را تضمین می‌کنید:

هرگز سعی نکنید از اصول سئوی سیاه برای افزایش رنک خود استفاده نمایید زیرا گوگل به سادگی آنها را تشخیص خواهد داد و تنها اتفاقی که خواهدافتاد جریمه و نابودی سایت شما خواهد بود.

سئو یک درس بی پایان است:

دانستن درباره سئو هیچ گاه تمام نمی‌شود زیرا همیشه در حال تغییر و زیر و رو شدن است پس اگر می‌خواهید همیشه در دریای عمیق سئو شناور باقی بمانید بهتر است لحظه‌ای از دانستن و کسب اطلاعات مفید در زمینه سئو غافل نشوید و همیشه بروز باشید.

بازاریابی، طراحی و توسعه وب سه اصل مهم در سئو:

نیازی نیست که این سه مهارت را در حد استادی و به طور کامل یاد بگیرید اما اگر قصد دارید یک سئو کار حرفه‌ای باشید هرگز بدون داشتن اطلاعات پایه و اصولی از این سه مهارت به جایی نخواهید رسید پس هرچند کم اما اطلاعاتی را در آن‌ها کسب نمایید.

سئو فروشگاه

SEO  نیازمند یک تیم قوی است:

شما باید بدانید که سئو یک کار گروهیست و شما باید ارتباط نزدیک و اصولی با طراحان وب، نویسندگان و گرافیست‌ها برقرار نمایید. اما اگر قصد دارید به تنهایی این کار را انجام دهید باید بدانید که کار بسیار طولانی خواهد شد بنابراین بهتر است خساست را کنار بگذارید و یک همکار قوی و حرفه‌ای استخدام نمایید.

خطای ۴۰۴:

این خطا یک خطر جدی برای سایت شما است و آسیب‌های اساسی ایجاد می‌کند بنابراین مراقب این خطا باشید.

رقابت مهم‌ترین معلم برای شماست:

مهترین درس‌ها را می‌توانید از تجزیه و تحلیل رقبایتان بیاموزید پس ههمیشه در حال تجزیه و تحلیل باشید.

یک راه برای همه جواب نخواهد داد:

شما باید این موضوع را به خوبی بدانید که تاکتیک‌های سئو تنوع طیادی دارند و برای هر کسب و کاری برخی مفید و برخی مضر هستند پی برای همه نباید یکسان عمل نمود.

تگ <alt> نکته کلیدی

همیشه و در هر حالتی تک alt را پر نمایید زیرا این تگ تاثیر بسیاری در سئوی سایت شما خواهد داشت.

سایت بدون سئو به معنی سایت بدون مشتری است!

این گزینه چنان واضح است که نیاز به توضیح ندارد!

البته مواردی که ذکر شد همه شمه ای از آنچیزی است که در کار با سایت ها به منظور سئو و بهینه سازی سایت، مواجه هستیم. باید به دقت پروسه سئو برای فروشگاه اینترنتی را برنامه ریزی کرد تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید.

با هدیه‌ی یک صلوات به مقام حضرت مهدی (عج) کمی از بار غم هایش بکاهیم که با کریمان کار ها دشوار نیست..

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.