بای مارکتینگ: خواه شما بخواهید فروشگاه فیزیکی خود را راه اندازی کنید یا فروشگاه آنلاین، همیشه نیاز به یک اسم دارید که برای مقر فروش و تیم فروش خود، آن را انتخاب کنید.

تصور می کنیم که شما می خواهید برای فروشگاه خود حالا اسم انتخاب کنید اما این روزها کمتر پیش می آید که کسی اسمی را اصولی انتخاب کند که موفقیت و افزایش فروش در پس آن اسم باشد.

در این مقاله فرض می کنیم که می خواهید برای یک فروشگاه فیزیکی در گوشه ای از شهرخود نامی انتخواب کنید، پس توصیه هایی داریم که به درد تان خواهد خورد.

نکته: دقت کنید که حتی اگر می خواهید برای فروشگاه آنلاین خود نیز انتخاب اسم کنید، این مقاله فوق العاده مفید خواهد بود..

با بای مارکتینگ همراه باشید.

انتخاب نام فروشگاه

تکنیک شماره اول: اسامی عجیب و غریب را دور بریزید

گاهی بر سر در مغازه ها اسم های عجیب و غریبی می بینیم که واقها منبا و منشا آن را نمی دانیم. حتی اگر از فروشنده در باره اسم سوال کنیم چیزهای عجیبی جواب می دهد. مثلا ممکن است بگوید، نام شخصیت فلان فیلم است! یا حتی بگوید توی خواب این اسم را شنیده ام!

دقت کنید که شما می خواهید وارد تجارت شوید و نباید هر چیزی را سر سری بگیرید حتی اسم فروشگاه! انتخاب نام هایی که به راحتی تلفظ می شوند و آسان نما هستند به شما کمک می کند که از همین حالا تجارت تان را دوست داشتنی کنید.

تکنیک شماره دوم: تا حد مجاز منحصر به فرد باشید

گاهی افراد برای اینکه بخواهند اسمی منحصر به فرد داشته باشند، به دنبال اسم هایی می روند که تا کنون کسی نشنیده یا حتی اسم های من در آوردی انتخاب می کنند اما دقت کنید اسم باید به گونه ای باشد که فرد با شنیدن آن احساس تازگی داشته باشد، اما بتواند آن را طوری به خاطر بسپارد تا هنگامی که لازم است بتواند آن را بیاد آورد.

تکنیک شماره سوم: اسامی تصویری انتخاب کنید

وقتی که می خواهید اسمی را روی فروشگاه خود قرار دهید، از عنوانی استفاده کنید که بتوانید با بیان آن تصویر ذهنی خوبی در مخاطب ایجاد کنید! مثلا پارک موج های آبی! اکثر افراد موج های خروشان معرفی را در ذهن می آورند که هر وقت اسم یک پارک آبی می شنوند سریع آن امواج را یاد آوری می کنند.

اسامی تصویری در به خاطر سپاری و یاد اوری بسیار مفید واقع می شوند

تکنیک شماره چهارم: اسامی سرد، گرم و خنثی برای نام فروشگاه 

من این تکنیک را با حرارت عجین می کنم اما بسیاری آن را صمیمی، خنثی می نامند. بعضی از اسم ها شور و هیجان خاصی دارند. مثلا صمیمیتی که در عبارت و کلمه بابا هست در کلمه پدر نیست! پدر یک حالت رسمی است.. این دقیقا در زمان گفتن ” تو ” و یا ” شما ” نیز نمود پیدا می کند. مثلا اسم یکی از سایت ها، ” نی نی سایت ” است. اسم این سایت می توانست نوزاد سایت باشد اما حرارتی که در کلمه خودمانی نی نی است آن را ماندگار تر می کند.

بهتر است در بین اسامی همیشه به دنبال اسامی گرم و شور انگیز و خودمانی باشید.

تکنیک شماره پنجم: نامی مثبت و امیدوارانه  به عنوان نام فروشگاه انتخاب کنید

آدم ها به چیزهای مثبت کشیده می شوند. پس سعی کنید هر وقت که می خواهید اسمی برای محل فروش خود انتخاب کنید، موجی از افکار مثبت در افراد، پدید اورد. بدین صورت می توان آن محل را محل آرامش دانست. مثلا فرض کنید فردی به فروش بوت های سفید مشغول است، انتخاب کلبه سفید برفی برای فروشگاه چقدر جالب است؟

تکنیک شماره ششم: نامی مرتبط با محصول انتخاب کنید

وقتی که می خواهید نام انتخاب کنید، دقت کنید که نام مورد نظر، به محصول نیز ارتباط پیدا کند . مخصوصا این موضوع برای فروشگاه انلاین شما اهمیت ویژه ای دارد چرا که گوگل به معنای اسم دامنه ها نیز توجه می کند و در رنک دهی آن را موثر می نمایاند.

انتخاب اسم فروشگاه

تکنیک شماره هفتم: اسامی طولانی برای نام فروشگاه  مناسب نیستند

بعضی وقت ها وقتی به روی سر در فروشگاه ها نگاه می کنیم، نام فروشگاه را با پیام تبلیغاتی اشتباه می گیریم. اسم باید کوتاه و پر معنی باشد و دارای جلوه ای مثبت و گرم باشد. اسم کوتاه مخصوصا برای وقتی که می خواهید متناسب با آن اسم دامنه نیز انتخاب کنید شما را موفق تر می کند چرا که دامنه های کوتاه، سرچ کردنی تر، بیاد ماندنی تر و حرفه ای تر هستند.

تکنیک شماره هشتم: نام فروشگاه فیزیکی و آنلاین یکی باشد

وقتی که می خواهید نام فروشگاه فیزیکی تان را انتخاب کنید، خواه یا نا خواه به زودی سر از دنیای فروش آنلاین نیز در می اورید. به همین خاطر شما باید یک نام مشترک برای کسب و کار انلاین و فیزیکی خود انتخاب کنید. چون که نام های انلاین محدودیت بیشتری دارند بهتر است ابتدا در دامنه ها به دنبال اسم باشید و با انتخاب از میان آن ها، فروشگاه فیزیکی خود را نیز نامگذاری کنید.

تکنیک شماره ۹:  نام فروشگاه در محدوده شهر خود خاص باشید

دقت کنید که هنگام انتخاب اسم فروشگاه، از اسامی فروشگاه های پر فروش، یا ترکیبی از اسم خود با سایر فروشگاه ها استفاده نکنید. منحصر به فرد باشید و برای رشد خود کار کنید تا به موفقیت برسید.

تکنیک شماره ۱۰: تناسب اندازه را فراموش نکنید

اگر می خواهید فروشگاه فیزیکی خود را در یک مکان ۳ در ۴ متر شروع کنید، استفاده از نام فروشگاه بزرگ x کاری اشتباه است. در این باره باید واقع نگر باشید و باب تمسخر دیگران را به خود باز نکنید.

 البته انتخاب نام فروشگاه به این ۱۰ عنصر تنها ختم نمی شود. شما باید فرهنگ و آداب و رسوم خود را نیز در این باره مد نظر قرار دهید و از اسامی استفاده کنید که بتواند با تاثیر گذاری مثبت، به فروش بیشتر شما کمک کند. در این باره آیا دیدگاهی دارید؟

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.