افراد برای فعالیت و کسب و کارهای کوچک خود از قالب های اماده استفاده می کنند همچنین وب سایتهایی که در زمینه ی اطلاع رسانی هستند مانند وبلاگ ها یا سایتهایی که در انها عکس و طرح هایی به نمایش گذاشته می شود نیز از قالب های اماده استفاده می کنند .استفاده از این قالبها هزینه ی کمتری دارد و زمان کمتری نیاز دارد .

قالب اماده :

قالب اماده به صفحاتی گفته می شود که بوسیله ی توسعه دهنده گان وب نوشته می شود. در این قالب ها که تمامی مواردی که در هر وب سایت باید وجود داشته باشد قرار می گیرد .این قالبها به افرادی که هیچ گونه تجربه در زمینه ی برنامه نویسی  ندارند کمک می کند .افراد می توانند این صفحات از قبل اماده را تغییر دهند مثلا عکس ها و مطالبی را که در ان قرار دارد خذف کنند یا مطلبی به ان اضافه کنند و ان را بهینه سازی کنند تا یک وب سایت مطابق با انچه می خواهند داشته باشند .

طراحی سایت

طراحی وب سایت با استفاده از قالب اماده :

سیستم های مدیریت محتوا نظیر وردپرس و جوملا طراحی را بسیار اسان کرده اند .برای کار با این سیستم های مدیریت محتوا نیازی نیست به طور تخصصی با تمامی مراحل طراحی سایت اشنا باشید زیرا بیشتر این مراحل به صورت اتوماتیک انجام می شود و شما می توانید وب سایت را با توجه به ان چیزی که می خواهید اماده کنید .طراحان برای بالا بردن عملکرد سایت می توانند از افزونه ها و طرح هایی که در اینترنت وجود دارد استفاده کنند .

نحوه ی استفاده از قالب های اماده :

۱-در ابتدا باید نام دامنه ی انتخابی خود را ثبت نمایید

۲-انتخاب یک سرویس میزبانی مناسب

۳-انتخاب و نصب یک سیستم مدیریت محتوا

۴-با توجه به سایت خود یک قالب اماده ی مناسب انتخاب نمایید .قرار دادن محتوا در داخل سایت

۵- در صورت نیاز می توانید قابلیتهای دیگری را نیز به سایت خود اضافه نمایید ماننده افزونه ها ، گالری ها و …

اجزای تشکیل دهنده ی قالب های اماده :

الف ) انتخاب تیتر مناسب : انتخاب تیتر یا عناوین مناسب دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد به طوریکه تیتر خوب بر روی سئو ی سایت نیز تاثیر دارد . در انتخاب تیتر باید دقت کنید از کلمات کلیدی مربوط به سایتتان استفاده نمایید زیرا در رتبه دادن گوگل به سایت شما تاثیر دارد

ب) انتخاب سرفصل مناسب : شما صاحبان سایت باید سعی کنید در انتخاب سرفصل ها دقت نمایید زیرا در جذب کاربران بسیار تاثیر دارد زیرا یک سرفصل مناسب و زیبا در کاربران ایجاد انگیزه می کند تا مطالب را مطالعه کنند

ج) استفاده از تصاویر : قدرت تصاویر در جذب کاربران بسیار موثر می باشد و تاثیر زیادی در ترغیب انها برای ورود به سایت شما و خواندن مطالب سایت را دارد .

د)استفاده از نظم و زیبایی در سایت باعث می شود کاربران از خواندن مطالب لذت ببرند .این عناصر برای گوگل نیز دارای اهمیت می باشد .

ه )بالا رفتن عملکرد وب سایت : وب سایت شما در حین سادگی باید دارای مطالب مفید و قابل درک برای کاربران باشد زیرا کاربران در رابطه با خواندن مطالبی که ذهنشان را درگیر کند تمایلی نشان نمی دهند .

علاوه بر مزایایی که در رابطه با قالب اماده عنوان شد این قالب ها دارای معایبی نیز می باشند که توصیه می شود از انها استفاده نشود .

معایب استفاده از قالبهای اماده :

۱-افرادی که از قالب های اماده استفاده می کنند دارای وب سایت متوسطی هستند و به همین دلیل نمی تواند به صاحبان سایت کمک کند تا به هدفی که برای ان سایتی را راه اندازی کرده اند برسند .در طراحی وب سایت ، محتوا بسیار اهمیت دارد اما اگر وب سایت شما وب سایت مناسبی نباشد محتوا نمی تواند به در ستی عمل نماید و خدمت رسانی کند .

۲-چنان چه تمایل دارید که یک وب سایت ویژه و خاص داشته باشید به هیچ عنوان از قالب های اماده استفاده نکنید زیرا این قالب ها روزانه توسط کاربران زیادی استفاده می شود .

۳-قالب های اماده انعطاف پذیری کمی دارند .چنان چه افراد بخواهند تغییرات زیادی در سایتی بدهند که از قالب اماده استفاده کرده است مقرون به صرفه نمی باشد زیرا اگر افراد بخواهند ان سایت را بر طبق علایق شخصی خود تغییر دهند هزینه ی ان بسیار بالا می رود و از هزینه ی اولیه ی ان نیز بیشتر می شود .

۴-کدهای برای قالب های اماده توسط توسعه دهنده گانی که در سرتاسر دنیا وجود دارند نوشته شده به همین دلیل اصلا مشخص نیست که در نوشتن این کدها از جدیدترین روشها استفاده کرده باشند.چنانچه در نوشتن کدها از کد های اشتباه استفاده شود باعث می شود مشکلاتی که در وب سایت وجود دارد بیشتر به چشم بیاید و برطرف کردن این اشکالات بسیار کند انجام می شود .

۵- طراحان در قالبهای اماده از طرح ها و افزونه هایی استفاده می کنند که امکان دارد افراد زیادی از انها استفاده کرده باشند زیرا این افزونه ها به صورت عمومی توزیع می شوند که این امر باعث بوجود امدن مشکلات برای سایت می شود .در برخی موارد امکان دارد این طرح ها و افزونه ها به روز نشده باشند و دیگر از انها پشتیبانی صورت نگیرد در نتیجه برای وب سایت بسیار بد می باشد

۶- اصولا برای پیدا کردن قالب اماده ای که مطابق با خواسته ی کارفرما قابل تغییر باشد زمان زیادی نیازاست
۷-در طراحی قالب های اماده از دستورالعمل های سئو استفاده می شود اما این  سایتها توانایی رقابت با سایتهایی که از ابتدا توسط طراحان اماده و کد نویسی شده را ندارند پس چنان چه می خواهید در زمینه ی کسب و کار فعالیت کنید ودر این زمینه از رقبای خود پیشه بگیرید نباید از قالب های اماده استفاده کنید .

۸-امنیت قالبهای اماده بسیار پایین می باشد و امکان دارد افرادی بتوانند به راحتی از اطلاعات موجود در سایت شما استفاده کنند و کپی نمایند .برخی از این قالب های اماده که وجود دارند امکان دارد قالب هایی باشند که قبلا هک شده و قفل انها شکسته شده باشد که در صورت استفاده از انها امکان دارد تمام اطلاعاتی که در سایت شما وجود دارد از بین برود .در برخی موارد استفاده از این قالب های اماده بر روی فعالیت وب سایت تاثیر می گذارد و کسب و کار شما دچار مشکل می شود .

با نگاهی به مطالبی که در بالا عنوان شد به شما توصیه می شود برای داشتن سایتی مناسب با قابلیتهای بالا  از قالب های اماده استفاده نکرده و با مراجعه به شرکتهای طراحی سایت از انها بخواهید تا از پایه سایتی را برای شما طراحی کنند .

شرکت دارکوب جز معتبرترین شرکتها در زمینه ی طراحی سایت می باشد این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱در زمینه ی طراحی سایت  اغاز کرده است و در این مدت ۳۰۰۰ وب سایت در زمینه های تجاری ، شخصی ،سایت فروشگاهی و … طراحی کرده است .

این شرکت خدمات خود را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهد .اعضای تیم شرکت دارکوب سابقه ی خوبی در زمینه ی طراحی سایت دارند.سایت های طراحی شده توسط این شرکت همه به روزو دارای کیفیت و قابلیت های بالایی هستند .

علاوه بر فعالیت های ذکر شده این شرکت در زمینه ی ثبت دامنه،هاست و انواع پلان های مجازی و اختصاصی میزبانی وب را نیز ارائه می دهد. .

منبع عکس: machothemes.com

 

برچسب ها
در همین زمینه میخوانید ...
نظرات
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.